ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.02.2014
ÎNSCRIS: 11.08.10
FEB-2014

Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Cel mai groaznic mic dejun

Am stat o noapte la acest hotel, intr-o suita, fara rezervare. La receptie, un tinar foarte amabil ne-a prezentat o camera dubla la 269 lei si o suita la 299 lei. Am ales suita, pentru care a trebuit sa platim pe loc, la intrare (politica hotelului?!).

Suita frumos decorate, spatioasa, baia cu granit si foarte spatioasa. Mobilierul cu unele zgirieturi, iar la canapeaua din living ii fusese smulsa o decoratiune pe cotiera... relativ repede am observat ca nu existau papuci si halate asa cum este normal la 4 stele si cum dealtfel vazusem in oferta de pe Booking (cu o zi inainte cind am cautat o idee de cazare in Sibiu). Am intrebat la receptie si ni s-a spus ca probabil au uitat dar se remediaza... ceea ce s-a si intimplat cind am revenit in hotel, dupa citeva ore, ... inca o bila neagra. Salteaua pe arcuri si destul de moale, nu ne-a placut.

Dimineata, micul dejun a fost sub orice critica... citisem citeva review-uri in care majoritatea specifica micul dejun slab, dar eu il consider sub orice critica, l-as clasa la 2 stele, cu toate ca nu am stat intr-un hotel de 2 stele in tara, dar nicaieri in tara si afara intr-un hotel de 3 sau 4 stele nu am gasit un mic dejun asa de prost... groaznic... piine numai toast, patisserie: citeva croissant-uri foarte tari, de nemincat; mezeluri groaznice: un parizer, o sunca si un salam groaznice (foarte ieftine, probabil); brinzetuti: numai un cascaval groaznic la gust, probabil vegetal, nu din lapte, cu siguranta; preparate calde: oua ochiuri amarite si citeva bucati de cirnati prajiti vai de mama lor, cu toate ca pe pliant scria ca au si omleta simpla si omleta cu sunca si cascaval; citeva sucuri; cereale si iaurturi; gemuri, miere, etc... ceaiuri, singurele care meritau consumate cit de cit si cafea la filtru, acceptabila; legume: rosii si castraveti si citeva fructe ofilite: portocale, kiwi si banana amarite; in meniu mai erau mentionate si crema de brinza si pateu care nu existau practic. nu am mai intilnit asa ceva la micul dejun, sincer, decit cu citiva ani in urma in Croatia, intr-un hotel de 2 stele pe autostrada din nord-est catre belgrad cind am gasit un mic dejun de cosmar, mai rau ca acesta. In concluzie, la Casa Levoslav micul dejun as putea spune ca a fost cit de cit variat, dar de o calitate extrem de slaba.

Asa am inteles de ce exista politica de achitare a camerei la intrare. Dupa acest mic dejun de neimaginat la 4 stele si la 299 lei pe noapte, fiind in jur de ora 10, ne-am gindit sa mai dam o tura prin centru sa bem o cafea ca lumea, iar cind am trecut pe linga receptie, receptionerul, altul decit cel din ziua precedent, care ne primise, ne-a mentionat sa ne intoarcem pina la ora 12 sa facem check out... extrem de nepoliticos... ceea ce ne-a facut sa parasim suita la 11,45, chiar daca initial aveam de gind sa plecam mai repede... chiar glumeam cu sotul ca daca la plecare ne va ura sa mai revenim pe la ei, le voi explica ca probabil niciodata. Nu recomand in nici un caz.

Trimis de ANAMA in 23.02.14 18:48:49
Validat / Publicat: 23.02.14 19:54:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SIBIU.

VIZUALIZĂRI: 1072 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ANAMA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 57.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂLevoslav House Hotel: