ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.02.2014
DIN: Fetesti
ÎNSCRIS: 12.02.14
JUL-2013

Un sejur reusit

Dupa mai multe cautari pe diferite site-uri, am ales pentru petrecerea unei parti a concediului, un sejur, in aceasta locatie, la recomandarea unor colegi.

Puncte tari:

-dupa un drum obositor, cazarea a fost rapida, (din puct de vedere pozitiv, am fost cazati mai devreme decat ora stabilita, imediat cum am ajuns);

-camera mare, curata, dotarile conform reclamei (minibar dotat cu diferite bauturi non-alcoolice, care erau completate zilnic);

-masa (mediul destul de variat, salate diversificate, iar desertul a fost un adevarat regal)

-bauturi (in privinta bauturilor, nu se poate reprosa absolut nimic, carcotas sa fii sa ai ceva de spus; atat barul hotelului, cat si pe terase si in restaurant, la discretie gaseai tot ce doreai);

-plaja (amenajata, cam ingusta, ocupata de "nesimtitii" de rusi, de la ora 6 AM cu prosoape, desi ei veneau la plaja la ora 11 (dupa ce se trezeau... din "mahmureala"));

-4 restaurante A LA CARTE; (nu as recomanda restaurantul chinezesc, DRAGON; in rest, meniu deosebit);

-personal (amabil, "super" amabil un chelner pe nume Mustafa, cel mai bun vorbitor de limba Engleza, un chelner de nota 10);

Puncte slabe:

-autocarul (de acum 20 de ani, nu a oferit nici minimum de confort, chiar nu stim cum de a primit licenta pentru o calatorie asa de lunga!!!)

-ghidul inexistent;

Anul acesta voi reveni in aceeasi locatie, pe data de 28 iunie.

Trimis de big_profesor in 12.02.14 19:25:10
Validat / Publicat: 12.02.14 23:41:36

VIZUALIZĂRI: 2681 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (big_profesor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Meniu pentru "slabit";

[12.02.14 23:41:24]

@big_profesor: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

laurao
[13.02.14 10:58:56]

Este unul dintre resorturile pe care le poti recomanda prietenilor. Dispune de plaja proprie cu nisip ceea ce constituie un atu in Kusadasi. Majoritatea camerelor au vedere spre mare si ofera o priveliste minunata.

Cu toate ca hotelul se afla pe o terasa mult mai sus decat plaja daca stai pe sezlong la piscina ai senzatia ca marea se gaseste in imediata apropriere. Este o iluzie datorata arhitectului care a stiut sa fructifice frumusetile locului.

Ma surprinde ca distractia nu ati considerat-o un punct forte. Se organizeaza multe spectacole, unele deosebite. Erau spectacole traditionale precum si altele de divertisment. Nu mai vorbesc de programele speciale pentru copii. Si in apropriere sunt multe de vizitat, atat in oras cat si in afara acestuia, pe uscat sau pe mare.

Ma bucur ca sunteti printre cei carora le-a placut resortul si va doresc un concediu cu mult soare!

[13.02.14 11:09:14]

@laurao: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

sppflorys
[13.02.14 15:32:50]

Chiar as fi interesat sa, imi petrec o parte din vacanta de vara in Kusadasi, ; si m-ar interesa, si capacitatea de cazare

Multumesc!

marryusyc
[13.02.14 15:51:41]

Am citit despre acest hotel si mi se pare un bun loc pentru a-ti petrece o vacanta de vara. Anul acesta voi merge impreuna cu familia 10 zile. M-ar interesa in primul rand modul in care animatia isi desfasoara activitatea. Astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra. Zi placuta. Va multumesc.

[16.02.14 15:55:33]

@laurao: Am omis programele de divertisment, care au fost variate: seara turceasca, inot sincron, karaoke... Am vizitat bazarul, Efes, Pamukkale, atelier de prelucrat onix si expozitia aferenta...

[16.02.14 16:01:48]

@sppflorys: Aceste detalii le puteti afla de pe site-uri de profil. Cred ca sunt in jur de250 camere.

[16.02.14 16:05:52]

@marryusyc: Despre animatie am raspuns mai sus. In fie care seara este alt program de divertisment.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[16.02.14 20:36:44]

@sppflorys:

465 de camere și 1150 paturi.

Am extras eu din factsheet-ul hotelului pentru tine:

255 camere standard cu vedere la mare

88 camere standard cu vedere la uscat

80 camere superioare

9 corner suites

8 camere deluxe

22 camere red door

2 apartamente

1 apartament prezidențial

Să tot ai de unde alege, după nevoie sau după buget.

Mai multe detalii găsești aici: http://www.sealighthotel.com/?page_id=629

big_profesor, laurao, marryusyc, nicole33, sppflorys