ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.02.2014
DIN: Piteşti
ÎNSCRIS: 02.01.08
FEB-2014

Multumiti!

In februarie 2014 am fost cazati doua nopti la acest hotel.

puncte forte:

-camerele sunt spatioase, curate, cu un tv micut dar fara posturi romanesti, doua fotolii cu masuta plus un fel de servanta cu un scaun, fara balcon.

-putin prea cald in camera dar se poate regla temperatura

-baia este incapatoare si prevazuta cu cada.

-mic dejun multumitor: omleta, bacon prajit, cremvursti, oua fierte, unt, branza topita, salam, cascaval, rosii, castraveti, fructe taiate felii de genul portocale, ananas, pepene galben sau struguri, compot, iaurt simplu sau cu fructe, prajitor pt paine, ceai, lapte, cafea, un fel de chec, cateva sortimente de sucuri la dozator,salata de sfecala rosie.

- amplasat excelent aproape de statia de metrou si la cca 400-500 m de Mariahilferstrasse!!! si la 10 km de SCS !!! mai mult ce-ti poti dori?

puncte slabe

-parcarea se plateste 15 euro pe zi dar stiam acest lucru inca de cand am rezervat, nu ne-a deranjat ,dar accesul la parcare este putin dificil deoarece spatiul este ingust insa pentru un sofer cu experienta este ok!

-liftul este foarte mic pot intra maxim 2 persoane daca au bagaje sau doi adulti si doi copii cam asa...

-personalul este ok nici nu debordeaza de amabilitate dar nici nu afiseaza indiferenta, au raspuns la tot ce i-am intrebat (harta oras, statia in ce directie este de exemplu)

-izolare fonica este relativ satisfacatoare adica nu se auzea nimic din incinta hotelului dar dinspre strada se auzea putin zgomot de la masini (eventual i-ar putea deranja usor pe cei foarte sensibili ca mine care nu dorm decat daca este liniste perfecta) acest lucru este valabil pentru cei ce au camera cu vedere spre strada, noi am avut camera 305.

Este probabil sa fiti confundati cu cetateni rusi, noua ni s-a intamplat la micul dejun cand tipa care debarasa mesele ne-a multumit in ruseste!!! i-am spus ca suntem din Romania nu din Rusia si si-a cerut de mai multe ori scuze dar i-am spus ca este in regula, sa nu-si faca probleme! pana la urma important este ca spunea ' multumesc' ,nu mai conteaza in ce limba,nu?

per total am fost multumiti si recomandam hotelul!

pretul platit a fost 114 euro pentru 2 nopti cu mic dejun, rezervare efectuata la agentie cu 30 de zile inainte de plecare.

Trimis de indiralisa_26 in 11.02.14 22:18:53
Validat / Publicat: 12.02.14 07:08:14
  • A fost prima sa vizită/vacanță în AUSTRIA

VIZUALIZĂRI: 2508 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (indiralisa_26); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera 305
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 59.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂDas President Hotel: