ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.02.2014
ÎNSCRIS: 08.09.12
JAN-2014

Totul la superlativ

Am fost acum cateva 3 saptamani la aceasta pensiune impreuna cu un grup de 50 cadre didactice si ne-am simtit extraordinar. Totul a fost la superlativ: cazare, masa, primire, atmosfera...

Dl. Razvan, proprietarul pensiunii este o persoana foarte amabila, care ne-a facut sa ne indragostim de acest loc. :)

Camerele sunt extraordinar de frumoase, foarte curate si cu mult bun gust. Mie personal mi-au placut camerele care aveau semineu :)

Mancare proaspata si naturala... iar produsele din crama - extraordinare!!!

Mergeti cu incredere si NU VETI REGRETA!!!

Trimis de U30213 in 06.02.14 12:42:41
Validat / Publicat: 06.02.14 13:55:35

VIZUALIZĂRI: 2252 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (U30213); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 M-as intoarce oricand aici cu mare placere!!!
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 62.00 EUR pe cameră

[06.02.14 14:52:17]

Si am sa spun si de ce am votat astfel.

Mancare proaspata si naturala... iar produsele din crama - extraordinare!!!

Noi ne-am cam rupt dintii in mancarea proaspata si naturala de care vorbiti.

Cu exceptia produselor facute in casa, care au fost bune...

"Am citit si celelalte articole, iar celor care vor sa mearga acolo si au citit articolele negative le spun sa NU le ia in considerare ca sunt doar niste rautati.

Mergeti cu incredere si NU VETI REGRETA!!! "

Cred ca fiecare are dreptul la propria parere, iar dumneavoastra tocmai incercati sa ne convingeti de contrariul. Impresiile dumneavoastra nu sunt mai presus de ale altora, care au scris aici.

Mie imi suna a reclama mascata si imi pare rau, dar dau un vot negativ.

U30213AUTOR REVIEW
    [07.02.14 14:15:53]

@arru: Domnule sau doamna Arru... asa cum ati spus fiecare are dreptul la propria parere... iar pentru noi (cele 56 de persoane) TOTUL A FOST LA SUPERLATIV... Nu incerc sa conving pe nimeni de nimic, incerc doar sa spun oamenilor adevarul

[07.02.14 14:25:01]

@GHID CORFU: Nu am nicio problema cu faptul ca a fost totul la superlativ pentru domnia voastra.

Acesta este adevarul Dumneavoastra, desigur.

Problema mea a aparut in momentul in care ati facut referire la articolele negative despre aceasta locatie si le numeati "rautati".

Cred ca fiecare are dreptul la opinie, scrisa sub influenta diferitelor emotii.

De aceea AFA este un sait de impresii personale si cred ca acestea trebuie respectate ca atare!

O zi buna

iulianic CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [08.02.14 11:36:28]

@GHID CORFU: Eu nu am fost la Pensiunea Turistică & Ranch Poiana Mărului. Citesc pentru că mă aştept ca impresiile celor care au fost acolo să mă convingă de faptul că merită să merg şi eu acolo.

Dacă eşti ghid, proprietar sau administrator, ne aşteptăm la informaţii detaliate, clare şi pertinente din partea ta. Noi punem mare bază pe afirmaţiile celor în cunoştinţă de cauză şi le mulţumim pentru efortul de a ni le împărtăşi şi nouă.

Din păcate, review-ul tău - de câteva rânduri, însoţit de o singură imagine - nu este convingător. Să înţeleg că acolo este "Totul la superlativ" doar pentru că ne spui "Mergeti cu incredere si NU VETI REGRETA!!! "?

U30213AUTOR REVIEW
    [08.02.14 11:43:55]

"@iulianic: Stimate domnule /doamna iulianic... daca nu iti place ceea ce am scris eu Nu te obliga nimeni sa citesti... e simplu

iulianic CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [08.02.14 11:50:50]

@GHID CORFU: Şi pentru cele ce am scris m-ai onorat cu un -1? Mulţumesc! Vrei să ţi-l dau înapoi?

[08.02.14 12:24:33]

@iulianic: Imi cer scuze ca ma amestec si eu iar in discutie Am primit si eu un vot negativ la ecou si chiar ma intrebam daca ii pot intoarce favoarea... Dar am decis sa nu o fac

Legat de vizita la pensiunea mai sus numita, din ceea ce am citit eu cred ca majoritatea problemelor apar atunci cand spui ca vii cu voucher Desi se evita in cele din urma folosirea acestora, cred ca "stampila ramane" Probabil ca suntem categorisiti ca "fara bani si neimportanti". Sunt multe review-uri care descriu totul "la superlativ". Si cred, exact cum spuneam si in impresiile mele, ca totul tine de noroc

Apartamentele de lux arata intr-adevar bine, iar daca platesti mancarea fara sa ai demipensiunea pe care ti-o garanteaza voucherul, esti privit asltfel.

Asta e concluzia mea... Am incercat sa fiu obiectiva in descriere...

Cu respect!

A... Si era sa uit... Inca astept o poza cu cele 56 de persoane care l-au insotit pe domnul/doamna ghid

Elektro23
    [25.02.14 03:20:47]

@arru: Stimati useri, cred ca este evident ca individul care administreaza respectiva unitate posteaza regulat pe acest site review-uri scornite de o imaginatie mai bogata decat a multor scriitori consacrati.

Un simplu scroll prin lista de review-uri (cu note fabuloase de 9.9 sau 10 pe linie) ne convinge de acest aspect.

Am lasat si eu o 'impresie' dupa vizita la faimosul ranch si observ ca dupa atat timp, tratamentul aplicat oaspetilor este acelasi.

Iar daca amabilitatea in anul 2014 se traduce prin neobrazare crasa si mitomanie excesiva, va rog sa ma scuzati, inseamna ca sunt depasit!

Numai bine.

[25.02.14 08:55:35]

@Elektro23:

Stimati useri, cred ca este evident ca individul care administreaza respectiva unitate posteaza regulat pe acest site review-uri...

Asta s-o crezi tu! noi ce crezi că păzim aici?!?

De ce nu acorzi prezumția de nevinovăție acelora care (prin cine știe ce joc al sorților) au avut o impresie bună despre acel loc?

Eu cred că e mai important faptul că se fac auzite ȘI vocile nemulțumiților, a. î. un potențial client să ia o decizie informată.

[25.02.14 09:47:29]

@Elektro23: De acord cu webmaster

Prin cine stie ce imprejurari au fost si turisti multumiti. Dupa noroc, cum spuneam

Parerile, ca intotdeauna, sunt subiective. Si sa nu uitam ca la fel de impartite sunt parerile si la hoteluri consacrate, de 4 sau 5 stele.

In rest, din punctul meu subiectiv de vedere, anii trec, nimic nu se schimba... Pacat!

george_bton*
    [01.03.14 18:35:53]

Sunt interesat de calitatea serviciilor din aceasta unitate pentru ca ar urma ca piciul sa mearga acolo intr-o tabara.

@GhidCorfu - ati mentionat ca ati fost acolo impreuna cu 50 de cadre didactice. Ati fost in formula asta pentru a face o evaluare tocmai in perspectiva unor tabere?

arru, Elektro23, george_bton*, iulianic, U30213
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Turistică & Ranch Poiana Mărului: