ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.12.2013

Porfi Beach Hotel [Nikiti]3

[fb]
NOU TIMP CITIRE: 2 MIN

Doar HOTEL FRUMOS....

Buna ziua. Stiind cat de importante sunt opiniile altora in momentul alegerii unei destinatii de vacanta in care nu ai mai fost, voi incerca sa relatez cateva din opiniile mele cu privire la acest hotel.

Voi incepe cu plusurile:

Hotel frumos, cu o gradina superba ce zic eu ca iti taie rasuflarea la prima vedere, multa verdeata, flori, palmieri, foarte curat - zilnic se facea curatenie in camere, se schimbau prosoapele, camerele destul de spatioase (noi am fost cazati in camera dubla superioara), personal foarte amabil, si la receptie si la restaurant, piscina destul de mare, frumos amenajata si curata.

Ca minusuri pot relata urmatoarele:

Parcarea foarte mica comparativ cu numarul de camere din hotel, internet contra cost, aerul conditionat nu functiona la parametrii normali, frigiderul din camera nu racea suficient de mult.

Pogramul de la restaurantul "a la carte" foarte ciudat - era inchis intre ora 16-18, dar se manca bine si preturile erau aliniate celor din statiune (nu foarte mari), restaurantul hotelului semana mai mult a la "impinge tava" iar mancarea era pe masura: nu era deloc diversificata, se relua meniul la 2 zile, foarte saracacioasa si deloc gustoasa, salate putine, dulciuri la fel, in schimb destule fructe. Micul dejun foarte saracacios si el, pana si cafeaua sau laptele aveau un alt gust... cu care nu am putut sa ma obisnuiesc pana in ziua plecarii. Cred ca cea mai binevenita mancare de dimineata, si nu exagerez cu nimic, era untul cu paine si gem, ciocolata pentru copii si iaurtul cu fructe confiate sau cereale. In ceea ce priveste mancarea ne-am simtit a fi la sanatoriu si parca eram supusi unui regim alimentar foarte drastic.

Plaja foarte prost amenajata, sau mai bine zis neamenajata, cu multe pietroaie si multi arici de mare, intrare foarte brusca si apa murdara.

Locul de joaca destul de micut si se adresa copiilor cu varsta de pana la 4-5 ani.

Barul de la piscina destul de saracacios, iar de entertainment nici nu se pune problema. Noroc ca dupa o zi mare, soare, si caldura erai destul de obosit cat sa nu mai simti lipsa foarte mult.

Hotelul se afla destul de departe de prima statiune (NIKITI) iar asta te obliga sa fi dependent de masina ori de cate ori vroiai sa iesi din incinta lui.

Ca o recomandare: hotelul se adreseaza fie cuplurilor cu copii destul de mici, care sunt legati de un program strict, fie familiilor in varsta.

RECOMAND DOAR CAZARE IN HOTEL si asta neaparat in camera dubla superioara, deoarece camerele duble simple nu sunt renovate si nu arata tocmai ok, si FARA MASA (daca este posibil).

Sper sa va fie de folos toata experienta mea.

[fb]
Trimis de LiviaP in 27.12.13 15:24:00
Validat / Publicat: 27.12.13 19:50:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: KASSANDRA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: BULGARIA, TURCIA, ITALIA, FRANTA, GERMANIA, AUSTRIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (LiviaP); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster14 [27.12.13 16:05:31] »

@LiviaP: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

pagină generată în 0.0519759654999 sec