ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.11.2013
DE ania
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 07.06.11
SEP-2013

Hotel bun pentru tranzit si nu numai

Pentru cazarea la acest hotel am facut rezervare pe booking.com si in cateva ore am primit un mail de la partonul hotelului in care ne multumea pentru alegerea facuta si ne mai oferea detalii despre hotel, cat si un numar de telefon pentru contact.

Localizare - In orasul Ruma, la 3km de centru si la 55 km de Belgrad.

Hotelul este situat intr-o padure de pini, departe de agitatia/traficul din oras. De asemeni in apropiere se afla si un lac, cam la 200m.

Hotelul - Are 11 camere dispuse pe doua etaje.

La parter este receptia - deschisa 24h, un restaurantul decorat rustic si foarte spatios, o terasa exterioara si piscina interioara.

La demisol este centrul spa.

Parcarea a fost gratuita, in fata hotelului.

Camera - La primul etaj, cu trei paturi twin, noptiere cu veioze, o masa/birou cu scaun, o comoda cu televizor, AC, pe jos cu parchet laminat, dulap pentru haine. Foarte spatioasa si curata. Nu avea minibar/minifrigider.

Camerele nu semanau intre ele. Unele erau decorate rustic, altele clasic, unele aveau paturi twin altele paturi duble.

Baia - Cu cabina de dus, prosoape foarte curate, uscator de par, consumabile.

Mic dejun - Se putea servi in restaurant sau comanda in camera. Consta din: mezeluri, branzeturi, 4 tipuri de omlete, ceai, cafea.

Noi am comandat omleta, care era foarte buna, dar cam mare, iar painicile servite au fost precum cele facute de bunica.

Alte facilitati: Room service, mese la pachet, camere pentru nefumatori, piscina interioara, Spa, masaj, seif la receptie, jacuzzi, sala de conferinte, inchirieri de biciclete, pista de alergare cu role, tir cu arcul, traseu pentru drumetie.

Wi-Fi in hotel, dar noi nu l-am folosit, deoarece pretul internetului si al telefoniei mobile in Serbia sunt foarte mari.

Personalul hotelului si patronul - prietenosi si atenti sa nu iti lipseasca ceva.

Concluzie- Raport calitate pret foarte bun.

Trimis de ania in 23.11.13 12:44:39
Validat / Publicat: 23.11.13 13:56:38
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SERBIA

VIZUALIZĂRI: 2360 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ania); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Costi
    [23.11.13 14:08:44]

@ania:

Cum adică, cu trei paturi twin?

Ori sunt trei, ori sunt două, adică "twin"...

De altfel, acest hotel, conform celor prezentate pe booking.com, nu are decât Double Room, deci camere cu un pat dublu, pentru două persoane, sau Twin Room, deci camere cu două paturi de o persoană.

În altă ordine de idei:

Pe booking.com scrie că:

WiFi is available in all areas and is free of charge.

cu alte cuvinte, conexiunea la Internet nu costă nimic, sau mai exact, este inclusă în preţ!

Preţul şi nota (8,9) sunt însă foarte bune, ceea ce îl face foarte interesant, mai ales că este foarte aproape de Novi Sad (35 km), mai aproape decât de Belgrad (67 km).

[23.11.13 18:32:09]

@Costi: Adevarat, in hotel internetul a fost gratuit, l-am intrebat pe sotul meu. El si fiul meu chiar l-au folosit. Deci, v-am dezinformat fara sa vreau.

Rectific: 1) Conectarea pe drum la internet de pe telefonul mobil este foarte scumpa.

2) Camera noastra a avut un pat dublu (de fapt doua paturi de o persoana alaturate) plus un pat de o persoana, ca in poza atasata.

Da, pretul este bun si hotelul mai mult decat decent.

Nasshu
    [23.11.13 19:27:43]

@ania:

1) Conectarea pe drum la internet de pe telefonul mobil este foarte scumpa.

Sper ca nu ai descoperit asta in factura lunii octombrie!! 3G/4G -ul (adica internet mobil) in roaming (adica in strainatate) inca e fff scump!!!

Cum Serbia nu e ''inca'' in UE tot scump o sa fie si pe viitor!

[23.11.13 19:47:31]

@Nasshu: Nu, nu am descoperit in factura de pe luna octombrie, pentru ca ne-am interesat la operatorul nostru de telefonie mobila despre tarif inainte de plecare.

[14.01.15 09:13:57]

[19.01.15 19:42:06]

@webmaster26 - Pozitionarea este corecta.

Mihai18
    [23.01.16 18:04:56]

@ania - Pe noi, lipsa de informare în privința tarifului pt. convorbirile telefonice din Belgrad ne-a costat foarte scump. Următoarea fact. telefonică a fost de 12 ori mai mare (cca. 300 lei). Soției nu-i venea să creadă și a cerut explicații. A primit desfășurător de la Vodafon cu numărul apelurilor, data, durata fiecărei convorbiri, nr. telefonic apelat, etc. Precizez că numai ea a vorbit la telefon.

Dragi colegi de sit, aveți grijă când vorbiți la telefon din Serbia.

ania, Mihai18