ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.10.2013
SEP-2013
PREȚ SEJUR 630 [euro] ?
2 AD. + 2 COPII -- v: 5-7

Paloma Pasha Resort [Ozdere]5

Recomand cuplurilor, desi exista facilitati si pt copii

Anul acesta am vrut sa facem un concediu de 10 nopti in Turcia, la Paloma Club Sultan. Am rezervat din ianuarie, dar numai pt 7 nopti, agentia prin care am fost a spus ca nu gaseste decat 7 nopti in perioada aleasa de noi. Nu-mi vine sa cred ca nu gaseau, dar ne-au propus ca ultimele 3 nopti sa fie la Paloma Pasha, asa ca am acceptat, macar am bifat 2 hoteluri in acelasi concediu.

Asadar, dupa 6 nopti la Paloma Club Sultan (vezi impresii), hotel pe care il recomand mai ales familiilor cu copii de toate varstele, am descins la Paloma Pasha. Ei… aici nu e voie cu 2 copii in dubla, desi camerele obisnuite sunt mari cat family pe care am avut-o la Sultan, dar regula e regula. Asa ca am optat pentru un apartament cu 2 camere de 65 mp, lux ce mai, doua balcoane, doua bai… confort sporit :) Vedere la mare din lateral.

Hotelul este cu un teritoriu mic, doar un hectar, dar bine impartit.

Mancare buna si sofisticata, dar spatiu mult mai mic la masa. Masa de pranz se ia pe malul marii, micul dejun si cina in rest principal. Nu am vazut vreodata sa se termine mancarea, era ca in povesti :) pana clipeai apareau cu alta :)

Vinul si apa se aduc la masa. Exista zile tematice, cu mancaruri deosebite, gratare… tot ce trebuie.

Nu am avut timp in 3 zile de rest a la carte.

Trimis de adighh in 18.10.13 10:27:09
Validat / Publicat: 18.10.13 10:48:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi, Edirne
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Toata Europa, Egipt, Nepal...

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adighh); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 Baia copiilor, cu dus fix cu para imensa si dus mobil normal

ECOURI la acest review