ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.10.2009
DIN: grecia
ÎNSCRIS: 13.08.09
SEP-2006

Un hotel foarte ok pt pretul platit

Am fost in acest hotel impreuna cu prietena mea la inceput de septembrie in anul 2006. Am ajuns seara pe la orele 20.00 si am fost intampinati de patronul hotelului, Ilias, ne-a asezat bagajele langa receptie si ne-a poftit la masa. I-am spus ca ar trebui sa mergem mai intai in camera sa ne schimbam etc., insa el nu si nu, ca suntem obosite de pe drum si infometate si trebuie neaparat sa mergem la masa. In fine, ne-a convins, am mancat, apoi ne-a dat camera imediat. I-am cerut o camera mai retrasa si ne-a indeplinit imediat dorinta, ne-a dat o camera pe parte laterala a hotelului care dadea intr-o curte goala asa ca am avut liniste deplina asa cum am solicitat.

In pachet am avut demipensiune: micul dejun a fost foarte ok, desi noi mancam in fiecare dimineata acelasi lucru adica: minunatul iaurt grecesc cu fulgi si miere, un ou fiert si cafea/suc de fructe natural. Insa mai erau branzeturi, mezeluri, gemuri, unt, compot, ceai. Foarte ok era si cina cu nenumarate feluri de mancare, salate, garnituri de toate felurile, fructe, prajituri, foarte gustoase toate, si cum se goleau tavile, aduceau imediat altele. La capitolul masa au fost exceptionali, ca si la capitoul cazare, de altfel.

Toata echipa de deservire a hotelului era formata din cateva persoane: patronul, frumoasa lui sotie ucrainianca, un chelner, un bucatar si o camerista, dar totul a fost impecabil. De asemenea, patronul Ilias a foat foarte amabil si ne-a dat toate detaliile despre insula, fiind pt prima oara in Creta. Ne-au schimbat prosoapele si lenjeria de 2 ori in 7 zile, ok, zic eu pt un hotel de 3 stele. De asemenea si piscina era ok si curtea frumos amenajata si intretinuta.

Singurele lucruri mai neplacute (desi pe noi nu ne-au deranjat f tare), insa precizez asta pt persoanele mai pretentioase, erau faptul ca hotelul era intr-o zona relativ izolata, desi pana la capitala insulei Heraklion erau doar 7-8 km si treceau autobuze din ora in ora, biletul era 1.5 euro dus/intors si in 15 min eram in oras, asa ca pt noi a fost super ok, mergeam in fiecare zi in oras. Iar al doilea lucru mai neplacut (desi repet pe noi nu ne-a deranjat f tare) era drumul spre plaja, cam 200 m printr-o livada cam prapadita de maslini, drum oarecum pustiu, insa plaja si apa, jos palaria.

In incheiere, recomand acest hotel tuturor, raportul calitate-pret fiind unul f corect, iar Creta, dupa multe alte insule vizitate in Grecia, ramane una dintre favoritele mele.

P.S.1 pt webmaster - rog modificarea localitatii din Chania in Amnisos, Amnisos e in centrul Cretei, langa capitala Heraklio, iar Chania este in partea de vest a Cretei mult mai departe, de altfel si in celalalt review despre acest hotel autorul spune ca se afla langa Heraklio, cred ca din greseala a scris Chania.

P.S.2 pt webmaster - rog introducerea adresei website a hotelului, site-ul este si in limba romana de altfel, pentru ca cititorii acestui review sa ma creada pe cuvant, ce se vede in poze exista exact la fel si in realitate, din pacate nu am poze facut cu aparatul digital, am numai unele clasice, imprimate pe hartie si de aceea nu pot atasa poze. Adresa web este: http://www.karteros.gr/indexro.html

Multumesc, webmaster.

Trimis de theophillina in 09.10.09 20:16:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 2050 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (theophillina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 100 PMA (din 1 vot)

[09.10.09 20:18:10]

scuze, am facut o mica greseala, pretul este 450 euro/persoana, poate poti corecta webmaster, multumesc.

[09.10.09 20:34:44]

corectat pretul, lucrez la repararea celeilalte greseli (mutarea hotelului din ZONA Chania in ZONA Heraklion, este mai complicat)

[09.10.09 20:39:03]

Multumesc mult pt promptitudine, si, daca mai e cazul, probabil ca multi au facut/fac asta, FELICITARI pt. site. Foarte bun.

[09.10.09 20:50:34]

multumesc, theophilina.

mutat hotelul in zona Heraklion; adaugat " [Amnisos] " in denumire; adaugat adresa web in pagina hotelului.

[09.08.10 20:46:57]

CU CE TUROPERATOR AI FOST ?

webmasterXY*
[09.08.10 20:54:48]

@claudiagabriela te rog nu mai scrie exclusiv cu litere mari! Nu e politicos si inseamna ca tipi la noi, ceea ce nu cred ca e cazul.

[09.08.10 21:14:25]

Am inteles sa traiti ! in nici un caz nu am tipat...era apasat pe capslock astept raspunsul

webmasterXY*
[09.08.10 21:22:15]

Sunt convins ca nu ai vrut, dar trebuie sa specific mereu in speranta ca vor citi si altii.

In alta ordine daca vrei un raspuns mai rapid incearca prin mesaj privat.

[10.08.10 13:55:20]

@claudiagabriela, am fost cu agentia * * *.

[10.08.10 14:18:51]

agentiile le puteti trimite prin mesaje personale, este interzisa postarea lor pe site, public - a se vedea textul scris cu rosu mai jos!!

[10.08.10 14:22:49]

aoleu, sorry, ma gandeam eu daca sa zic sau nu, adica daca e voie sau nu, si uite ca n-am citit mai jos. Chiar imi pare rau. Atunci...

@caludiagabriela, trimite-mi tu te rog un PM sa-ti raspund. multumesc.

[10.08.10 17:54:10]

am incercat sa trimit un PM dar imi da mesaj ca nu ti-ai dat acordul sa primesti

[11.08.10 10:54:59]

ti-am trimis eu.

andrekuf
[21.08.16 09:26:17]

Buna dimineata,

Puteti oferi mai multe detalii despre plaja? Este amenajata cu sezlonguri si umbrele? Se inchiriaza sau sunt gratis? E plaja hotelului? Exista si zona unde sa pui prosop/rogojina etc? Intrarea in apa si plaja sunt cu nisip sau pietricele?

Multumesc frumos!

andrekuf, claudiagabriela, theophillina