ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.10.2013
    DIN: Bucuresti, Sector 6,
    ÎNSCRIS: 15.03.12
    AUG-2013
    3 AD. + 1 COPII -- v: 5 ani

Hotel Imbat minunat pentru familie cu copii

Am fost in concediu la IMBAT si va pot spune ca merita toti banii acest hotel.

Drumul a fost facut cu oprire o noapte la Kucukkuyu, Cetinkaya, la hotel vezi impresii, toata lumea foarte amabila. Am platit 50 euro pe noapte 3 adulti + 1 copil, cu masa la pranz si cu masa de seara.

A doua zi, am plecat spre Imbat. Drumul a fost usor pe ruta Izmir.

Ajunsi la Imbat, am fost primiti foarte repede.

Camera cu vedere la mare e foarte ok, curata cu toate dotarile necesare unei familii,

Am fost invitati la masa.

Mancare e multa si variata, barurile sunt la dispozitie non stop cu bauturi de toate felurile (gratis).

Plaja e curata si sunt locuri pt toata lumea. Piscina foarte incapatoare. Piscina este cu trei zone.

Este un hotel extraordinar si il recomand cu toata increderea!

Vacanta placuta pentru 2014!

Trimis de GJ04DZA* in 08.10.13 22:13:04
    Validat / Publicat: 08.10.13 23:49:00

VIZUALIZĂRI: 4486 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (GJ04DZA*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [08.10.13 23:54:54] »

@GJ04DZA: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

GJ04DZA* [09.10.13 08:55:28] »

@webmaster: Pozitia Hotelului Imbat este:

(37.841421395488545,27.23913609981537).

Cred ca acum este perfect.

Hotelul are aria de desfasurare unui triunghi dreptunghic, cu unghiul de 90 grade spre stanga, de la punctul dumneavoastra spre stanga maxim, pana la ponton si in sus chiar perpendicular pe punct, pana in mare.

Toate cele bune,

webmaster [09.10.13 08:57:35] »

@GJ04DZA: multumim, am actualizat in caseta tehnica.

viviv [29.11.13 15:49:44] »

Imi poti spune te rog de ce este minunat familiilor cu copii?

multumesc

GJ04DZA* [30.11.13 21:09:05] »

@viviv:

Au toate conditiile!

- plaja cu nisip,

- 3 piscine,

- gustari din doua in doua ore.

Concediu frumos in 2014!

viviv [01.12.13 09:25:45] »

@GJ04DZA: multumesc... la fel si tie

serban [13.02.14 00:14:18] »

Buna ziua,

As dori sa stiu si eu mai multe amanunte legate de camera, mobilier nou, marime, exista vedere la mare?

Hotelul pare de afara nerenovat niciodata, la fel este si la interior?

Plaja este cu nisip, intrarea in apa este lina, sunt pietre in apa?

Exista loc de joaca pentru copii?

Va multumesc anticipat!!!

GJ04DZA* [14.02.14 09:37:29] »

@serban:

mobilier nou = DA.

marime = Noptiera. TV, masa, cafea, etc = DA

exista vedere la mare = DA.

Hotelul pare de afara nerenovat niciodata, la fel este si la interior? = Hotelul este foarte curat, culoarea data de arhitecti este perfecta, nu este o culoare tipatoare...

au terasa cu pereti de sticla etc.

Plaja este cu nisip, intrarea in apa este lina, sunt pietre in apa? = plaja din punctul meu de vedere este perfecta, are nisip, intrarea in apa = lina -- sunt trei zone: 1 cu ponton cu stanca si pietre, 1 cu nisip fin si cristalin, 1 cu ponton cu canapele din piele neagra si maro... toate trei sunt perfecte.

Cum este mancarea, sunt gratare, pui, peste, pentru copii exista meniu special? Inghetata si cafeaua turceasca se platesc? = Mancarea este perfecta, da sunt gratare, este peste, copiii au tot ce vor; cafeaua, vinul alb si rosu, inghetata, sucurile, berea sunt GRATIS.

Da exista loc de joaca pentru copii cu tot ce aveti nevoie si supravegheati...

Concediu placut, drum bun si talpa la masina!!!

serban [15.02.14 19:50:35] »

@GJ04DZA: Multumesc mult pentru raspunsuri!

Inca ceva, exista din ce se vede pe site mai multe corpuri ale hotelului, aveti idee care este mai bun pt. cazare, cel central banuiesc, nu?

Gradina are hotelul, in afara de padurea imensa de palmieri?

Parcare auto, banuiesc ca exista, desi nu se vede in nici o poza...

In legatura cu drumul Bucuresti-Kusadasi, ce traseu ati ales pe Bulgaria si cum e? In Turcia cred ca inca nu e drum expres cu 4 benzi pana in Kusadasi, nu? N-am mai fost de 2 ani!!!

Multumesc si o zi buna!

GJ04DZA* [17.02.14 11:30:53] »

@serban: Buna,

Parerea mea este ca corpul cel mai bun este nr. 7.

Este liniste, poti atipi dupa amiaza. A fost perfect pentru familia mea. Celelalte corpuri sunt sgomotoase de la dj piscina etc...

Gradina= da are... practic doua zone. una la intrare, zona de litoral, si langa piscina. Sincer nu ai de ce sa iti faci probleme.

Parcare auto: DA, este foarte incapatoare, pazita. Sa ai la tine ceva de pus in parbriz pentru razele de soare.

traseul prin Veliko Tarnovo... apoi Hazambeli unde ai si benzinarie, si este mai putin aglomerata. 5 min a durat la noi. Apoi catre Ecebat. o noapte la kucukkuyu. a doua zi talpa pana la hotel. Ai grija la Bayram - Ramanzan de anul asta.

Toate cele bune!!!

flradi [17.03.14 22:46:21] »

Te rog frumos imi poti spune daca in camera pe langa patul mare exista o sofa sau vreun fotoliu extensibil?

multumesc.

GJ04DZA* [18.03.14 08:46:48] »

@flradi:

In camera unde am stat noi, au fost doua paturi, un pat extensibl, 2 fotolii, 2 scaune albe pe terasa cu masuta.

Sper sa am timp sa mai incarc poze!

Nu ai de ce sa-ti faci griji!

Totul este ok!

duta [22.03.14 12:12:27] »

Imi par ok informatiile, cred ca voi merge in aceasta vara.

Exista un bar pe plaja? (sau daca nu, se pot lua bauturi de la barul piscinei, pt. plaja?)

Ce distanta ar fi de la hotel pana in port (~) ? se poate ajunge si pe jos (cam in cat timp?); banuiesc ca oricum dolmus-ul se poate lua de la hotel pana in port.

Exista camere si pe partea cu marea si pe partea opusa (... spre vreo gradina sau ceva) ? Daca nu stai pe partea cu marea, e o priveliste ok sau nu?

Banuiesc ca bauturile sunt exclusiv locale (vinul servit este la sistem bag-in-box - un fel de vrac sau la sticla?).

Exista seif ce se poate folosi gratis in camera?

Nasshu [22.03.14 13:34:48] »

@duta:

Cca 3,5 km pe jos click aici.

Se poate merge si pe jos, insa e e mers... cca 45min!

Daca esti cu burta plina sau dupa o zi de plaja, recomandat e Dolmusul (care trece foarte aproape de hotel)

cris&vio [23.03.14 10:21:46] »

am fost la Imbat in 2001... imi aduc aminte ca am avut o camera super mare in partea din spre plaja... camera era super mare cu un pat dublu imens!!... si baia mi-a lasat o impresie buna...

eu sper ca de atunci pana acum lucrurile au evoluat ca asa ne-am obisnuit pentru litoralul turcesc...

ce mi-a placut cel mai mult a fost gradina si faptul ca puteai face o super plimbare in apropierea hotelului chiar daca nu aveai chef sa iei dolmusul pana la bazarul mare...

in schimb plaja mi s-a parut micuta dar poate pentru ca veneam dupa vreo doua vacante in Batihan unde plaja era ceva mai mare!!!...

BujorDeMunte [25.06.14 13:20:10] »

Buna.

Am vazut ca in 2012 a fost program la apa calda si aer conditionat??

A fost si in 2013?

Mersi.

GJ04DZA* [25.06.14 14:41:52] »

@iluminatus:

Buna,

Nu am avut aceasta problema!!!

Cu placere.

BujorDeMunte, cris&vio, duta, flradi, GJ04DZA*, serban, viviv