ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.10.2013
    DIN: Cluj-Napoca
    ÎNSCRIS: 03.10.13
    SEP-2013

Vacanta ideala

Dupa lungi cautari pe internet a unei unitati de cazare, am ajuns la recomandarea unui alt proprietar de vila din Thassos la Hotelul Domnului Stelios.

Drumul a fost destul de lung, de 15 ore, dar cand am ajuns pe taramul minunatei insule, am uitat complet de oboseala. Am fost intampinati cu multa caldura si amabilitate de Stelios si familia acestuia (care pe timpul verii locuiesc la parterul hotelului). Ni s-au prezentat toate studiourile disponibile avand posibilitatea sa alegem cel pe care il dorim. Fiecare studio era dotat cu bucatarie (plita, hota, mixer, frigider, cafetiera, oale, farfurii, tacamuri), baie cu uscator de par, balcon (3 scaune, o masuta, uscator de rufe), camera foarte sptioasa (pat matrimonial, dar cu 2 saltele unite, dulap mare pentru haine in care se afla si un seif, televizor, AC, internet WIFI, canapea, masuta +3 scaune, masuta cu oglinda pentru make-up, telefon fix).

Hotelul este incojurat de multa verdeata (posibilitatea de a face un gratar), are o parcare mare acoperita, unde masina este in siguranta, dar ce mi-a placut cel mai mult e faptul ca pana la plaja faceam 1 min (pe ceas).

Desi am fost la mijlocul lunii septembrie am prins o vreme minunata 25-27 de grade, apa foarte calda si limpede, umbrele si sezlonguri gratuite, plaja curata cu aproximativ 150 de turisti... ideala pentru a-ti oferi un concediu linistit si relaxant. Singura problema a fost mancarea, nu foarte pe gustul nostru, deoarece majoritatea tavernelor erau inchise... asa ca... faceam zilnic 20 km (dus/intors) pana in Limenas la taverna Mythos.

Am sa il descriu putin pe Stelios, propritarul hotelului... un om minunat... atent la toate detaliile... dornic sa te faca sa te simti ca acasa... mereu cu zambetul pe buze... pregatit cu toate informatiile de care ai nevoie.

De curatenie se ocupa zilnic mama lui Stelios, iar la 3 zile schimba asternuturile si prosoapele.

Va recomand cu incredere aceast hotel, unde eu cu siguranta voi reveni la anul.

Trimis de Andra Roxana* in 03.10.13 12:53:40
    Validat / Publicat: 03.10.13 14:17:27
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Paralia Katerini

VIZUALIZĂRI: 4854 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Andra Roxana*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [03.10.13 13:14:24] »

@Andra Roxana: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

ipopescu [04.10.13 09:20:09] »

tavernele din panagia erau inchise?platanos, elena?

Andra Roxana* [04.10.13 09:26:53] »

@ipopescu: Sincer pe cele mentionate de dumneavostra nu le-am vazut, am mancat o singura data la Kyma niste paste oribile (jumatate de farfurie era unt topit, se lipeau toate). Din cauza ca nu erau foarte multi turisti mancarea nu era proaspata.

La Mythos in Limenas, cu toate ca nu era varf de sezon era plin in fiecare seara (mancarea foarte buna, portii foarte mari, personalul foarte amabil).

ipopescu [04.10.13 10:08:45] »

probabil erau inchise, pt ca altfel erau f vizibile, in cazul in care intri in panagia!

cristianford [16.03.14 10:32:10] »

@Andra Roxana: Anul acesta vreau sa merg si eu la acest hotel. Am discutat cu dl. Stelios, am convenit asupra pretului si perioadei (28.08.2014) si totul este OK pana acum. Vreau sa-mi spui cum se procedeaza cu sezlongurile si umbrelele (ai scris ca sunt gratuite) si daca ai coordonatele hotelului.

Multumesc.

webmaster22 [16.03.14 11:24:16] »
    Andra Roxana* [16.03.14 11:30:11] »

@cristianford: Buna,

Ma bucur ca ati ales sa va petreceti vacanta la hotelul lui Stelios. Este un om minunat! In perioada in care am fost noi era foarte putina lume si nu s-a perceput nicio taxa pentru sezlonguri/umbrelute, dar in sezon se pot inchiria pt. o consumatie de la bar (in jur de 5 euro /zi).

Coordonate GPS longitudine 247591, latitudine 407308 (pe noi sincer nu ne-au ajutat foarte mult)

Vacanta placuta sa aveti la vara!

cristianford [16.03.14 11:39:53] »

@Andra Roxana: Buna,

Am ales aceasta locatie dupa multe cautari si cred ca totul va fi OK.

Multumesc pentru informatii.

De ce nu v-au ajutat coordonatele? Cum ati gasit locatia?

Vacanta placuta si voua!

Andra Roxana* [16.03.14 11:45:29] »

@cristianford: GPS-ul nostru nu recunostea coordonatele, dar ne-am descurcat cu ajutorul indicatoarelor.

E o destinatie de vacanta foarte frumoasa si linistita, cu o plaja ca din povesti

cristianford [16.03.14 11:51:11] »

@Andra Roxana:

Plaja ati facut in dreptul hotelului sau in alta parte? V-au trebui papuci speciali?

Va mai duceti si anul acesta?

Andra Roxana* [16.03.14 11:56:35] »

@cristianford: Plaja se vede din balconul hotelului, la maxim 2 minute ajungeti pe plaja. Nisipul e foarte fin si alb, intrarea lina in apa (aproximativ 50 m e tot pana la brau).

Apa este limpede, albastra, fara alge.

Noi ne-am gandit ca anul acesta sa mergem in Zakynthos, speram sa fie la fel de bine ca anul trecut.

cristianford [16.03.14 12:00:08] »

@Andra Roxana:

Multumesc pentru tot.

Sa gasiti la fel de bine ca anul trecut.

Andra Roxana* [16.03.14 12:01:35] »

@cristianford: Cu mare placere.

Multumim frumos si noi pt. urari.

Andra Roxana*, cristianford, ipopescu
    Alte impresii din această RUBRICĂLiberty Hotel: