ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.09.2013
ÎNSCRIS: 10.09.13
SEP-2013

Un hotel SUPERB!!! O vacanta SUPERBA!!!

Era cat pe ce sa nu aleg acest hotel in urma descrieriilor de aici, adica l-am ales inainte sa le vad, daca le vedeam nu il mai alegeam si faceam o mare gresala.

Hotelul este nou deschis in mai 2013, are 880 camere (asa mi-au spus la receptie) si este deschis de la 1 aprilie pana la 1 nopiembrie. Noi am fost 10 adulti si 2 copii cu masina.

Camerele normale ca si dimensiuni dar foarte frumos aranjate, noi am stat la et 4 si am avut tereasa la camera destul de mare (cam 8 mp), la camerele de la etajele 1,2, 3 era mai mare camera si mai mica tereasa. Lenjeria si prosoapele se schimba zilnic si mini barul se completeaza zilnic, in mini bar nu aveti bauturi alcoolice, dar nici nu aveti nevoie pt ca non stop puteti bea ceva.

Berea servita in majoritatea barurilor era Efes dar in 3 baruri se servea si Beks, in unele baruri se servea si sampanie (vin spumant) si bauturi interenationale (JB si altele), pe mine m-au pasionat cokteilurile care erau destul de diversificate.

Restaurantul principal, tip bufet este foarte mare, iar meniul este foarte diversificat, iar in fiecare seara schimba cateva feluri, adica vineri cand am ajuns noi era in meniu si suhi si fructe de mare, apoi seara turceasca, apoi seara italina etc, era imposibil sa nu gasesti min 10 feluri de macare care sa-ti placa. Mai erau restaurantele a la carte, 6 astfel de restaurante daca nu ma insel, dar puteai sa-ti faci rezervarea doar o seara din sejur la unul din ele, daca voiai si la celelate trebuia sa platesti 5 euro / pers, meniul era cam acelasi ca la bufet.

Tot mobilierul din hotel este nou si foarte frumos, cred ca ai putea sa faci 5 numere din casa lux cu ce era acolo. Mie nu-mi vine sa cred ce au scris oamenii astia aici... ca era un hotel de nota 6-7... este un hotel de minim 9, parerea mea si a grupului meu, iar cei din grupul meu au fost si la Calista si la Rixos si la Delphin.

Intradevar sunt mici chestii care mai trebuie puse la punct dar daca vrei sa te simpti bine nu ai cum sa nu o faci in acest hotel. La masa nu era inghesuiala, era multa lumea, hotelul era full (noi am vrut sa mai stam 2 nopti si ne-au spsu ca nu mai au camere), dar gaseai masa lejer si noi eram 12... Multi rusi intradevar, dar nu m-au deranjat deloc. Personalul tot vorbeste rusa si destul de putini enegleza, dar am reusit sa ne rezolvam problemele, cei din receptie vorbesc toti enegleza.

Noua ne-a placut foarte mult si ne-am simptit foarte bine si noi pot sa cred ca unii pot denigra un hotel pentru cateva chestii de 2 lei. Pe mine m-a fascinat mobilierul din tot hotelul, nu gasesti asa ceva nici la Mobexpert la noi. Eu vi-l recomand cu incredere.

Trimis de scufffa in 30.09.13 11:09:55
Validat / Publicat: 30.09.13 14:08:08
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 4416 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (scufffa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[30.09.13 14:07:56]

@scufffa: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

aysha
    [01.10.13 00:13:25]

Ma bucur ca totul a fost OK., nici nu avea cum sa fie altfel fiind un hotel nou si cu un foarte bun raport pret-calitate.

[03.10.13 21:42:06]

ma bucur si eu ca ati avut o vacanta placuta!

am citit cu interes review-ul dvs si initial nu am vrut sa postez vreun ecou, tocmai pentru ca eu consider ca fiecare are dreptul sa aiba propria opinie si evident sa o impartaseasca celorlalti asa cum crede...

totusi ulterior, din respect si pentru alti cititori de pe aici si carora mi-am permis sa le dau cite un sfat cit mai obiectiv atunci cind am fost intrebat, am considerat cam dure afirmatiile dvs (si fara pic de acoperire in fapt) atunci cind v-ati referit la citez: "... ne-am simptit foarte bine si noi pot sa cred ca unii pot denigra un hotel pentru cateva chestii de 2 lei. Pe mine m-a fascinat mobilierul din tot hotelul... ''

in primul rind trebuie tinut cont de faptul ca dvs ati fost intr-o perioada de extrasezon si nu putea sa fie aglomeratia infernala din iulie-august, apoi faptul ca mincarea a fost surprinzator de slaba fata de alte resorturi, este un fapt de netagaduit, bauturile slabe peste tot (piscina/plaja/bar) incluzind aici ca ptr copii sau non alcoolici exista doar dozator si fara pic de fresh (gratis)... spune totul.

adunind aici si o plaja infernala cu pietre destule inclusiv in apa, precum si un personal putin calificat ca sa ma exprim elegant, ajungem usor la concluzia ca hotelul nu este nici pe departe de nivelul asteptat si in NICI UN CAZ de nota 9,70 cum l-ati notat dvs.

personal sint acoperit de poze in tot si in toate parerile mele si pentru aceia care se gindesc, ca noi cei mai mult de jumatate care am scris despre CWW si nu l-am recomandat nimanui, pentru ca dorim sa-l denigram... (parca am avea ceva de cistigat!! nu avem actiuni acolo...) spun ca acest resort, la inceput de drum e adevarat dar pe care inclusiv ghizii l-au catalogat ca fiind

muuuuult prea slab ca sa-l compari cu altele din Belek (si ptr toti aceia care au cu ce compara, va spun clar ca lantul hotelier Crystal este de un nivel cu mult mai slab decit Delphyn, Papillon sau Cornelia, ca sa nu mai zic de Gloria care este de departe extraordinar.)

In concluzie, am dorit ca acest ecou sa fie pentru aceia care cred ca noi toti aceia care l-am considerat dezastros

si ca nu merita incercat, nu am dorit decit sa se stie la ce nivel este si la ce sa se astepte in vacanta.

Ca unora le-a placut, si nu comentez de ce... este alta pagina ingalbenita a hotelului, dar cred ca doar pentru un AquaPark frumos, nu merita sa te duci acolo si sa ramii uimit apoi ca nu i-ai crezut pe altii.

aysha
    [03.10.13 22:41:05]

@jimmybitza:

De multe ori parerile sunt subiective, nu toti avem aceleasi gusturi la mancare, bautura si "femei", dar anumite comparatii si afirmatii pot fi usor exagerate.

... in primul rind trebuie tinut cont de faptul ca dvs ati fost intr-o perioada de extrasezon si nu putea sa fie aglomeratia infernala din iulie-august

, colega @scufffa a precizat

... hotelul era full (noi am vrut sa mai stam 2 nopti si ne-au spsu ca nu mai au camere)

, ... si noi care am fost in august si nu am simtit sa fie aglomerat resortul, atat mese in restaurant cat si sezlonguri la piscina sau la aquapark gaseam fara probleme.

... sau afirmatia dumneavoastra cum ca

ptr copii sau non alcoolici exista doar dozator

, tin sa va informez ca existau vitrine frigo de unde te puteai autoservi cu Pepsi_Cola la doza, Mirinda la doza si 7UP la doza (pun acum 2 poze), deasemernea la baruri se puteau comanda aceste sortimente din gama Pepsi-Cola. Fresul intradevar era contra cost, dar si pretul platit la acest resort nu a fost egal cu cel platit pentru

Delphyn, Papillon sau Cornelia

aka

Gloria

unde freshul e gratis.

... adunind aici si o plaja infernala cu pietre destule inclusiv in apa

, eu unul sunt convins ca de acest aspect ar trebuii sa ne informam inainte de a face rezervarea, asta fiind plaja din Bogazkent.

La mancare probabil nu ne potrivim, de aici si diferenta de pareri, ... eu unul la masa puneam in greutate, noroc cu aquapark-ul la dat jos.

Tanda pe manda parerea "noastra" e ca este un resort cu un bun raport pret-calitate

[04.10.13 09:35:00]

@aysha: sint de acord cu dvs pina la un punct, si corect ar fi sa inteleaga cei care vor dori sa mearga la acest resort.

Gusturile nu se discuta, dar:

si eu am fost in sf de august, si aglomeratia era la ea acasa - in haos la restaurant, si la amfiteatru seara (vezi poze), piscina de la aquapark si cea centrala - nu gaseam niciodata sezlong dupa ora 8.00

plaja era dezastruoasa cu pietre mari si f mari

dozatoare peste tot si adevarat ca gaseai doze de pepsi-etc, dar pt mine asta nu inseamna nimic-poate ptr cei care beau aceste bauturi non stop

iar in ceea ce priveste pretul, sigur ca nu era ca la resorturile de top, dar trebuie neaparat specificat (pentru cei care au mai fost in Antalya) care este nivelul si ce ti se ofera.

eu personal nu am dorit o polemica decit constructiva eventual, dar m-am simtit raspunzator de parerile mele cum ca nu a fost o vacanta asa cum doream _ si ca nu s-a dorit in nici un fel denigrarea??!! ci doar faptul ca in perioada cit am fost acolo serviciile si resortul s-au prezentat mizerabil (si altii au avut aceeasi parere ca si mine desi au fost in alta perioada)

scufffaAUTOR REVIEW
    [04.10.13 11:00:35]

@jimmybitza: mie mi se pare un resort foarte bun ca raport calitate/ pret, noi ne-am simptit foarte bine, ne-a placut. Nu prea mi se pare corect sa compari Cornelia la care platesti in jur de 1000 euro / pers cu Crystal unde am platit 420 euro / pers fara transport sunt clase diferite... e ca si cum ai compara Reno cu Mercedes. Mie pt banii pe care i-am dat mi se pare un hotel FOARTE TARE!!!

Iar ca plaja are pietris... asta mi se pare prea de tot, nisipul de acolo este format prin frecarea pietrelor... da are pietris dar nu are scoici si alge. Sunt pietricele prin nisip... nu pietre mari... iar cand intri in apa e nisip... apoi 30 cm pietre si apoi iar nisip. Iar aceste pietre, atat de discutate sunt toate rotunde, ovale, nu te intepi in ele.

Repet: recomand hotelul cu incredere!!!

[04.10.13 11:20:40]

@scufffa: ok, este parerea dvs si nu comentez mai mult, insa eu am postat poze cu " pietricelele "...

cine le accepta... no problem!

numai bine

aysha, jimmybitza, scufffa