ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.09.2013
DIN: Alexandria
ÎNSCRIS: 03.08.13
SEP-2013

Vacanta in Skala Potamia

In perioada 01.09-11.09.2013 am avut rezervare la hotel Blue Sea Beach Hotel in Skala Potamia, Thasos.

Observand ca acest hotel nu a fost descris pe A. F. A. pana acum, am decis sa fac aceasta postare.

Am plecat din Giurgiu la ora 21.30 in data de 31.08.2013. Drumul oparcurs la dus a fost cel clasic, Sofia-Kulata-Serrai-Keramoti unde am ajuns in jurul orei 8.15.

La ora 9.00 am plecat cu FerryBoat spre insula si la ora 10.00 eram deja cazati.

Acest hotel se afla situat in Skala Potamia pe faleza.

Din anumite fotografii am dedus ca acest hotel este unul din primele aparute in aceasta statiune. Atat in exterior cat si in interior se cunoaste cum proprietarul a incercat si in mare parte a reusit sa pastreze prin reconditionare acest hotel.

Camera pentru care am platit se afla la etajul 2 al acestui imobil. La intrare exista un hol destul de lung pe care se afla un cuier, un frigider cu congelator, telefon si un uscator de par langa usa de la baie.

Baia, suficient de mare, are cabina de dus, lucru mai rar in Grecia.

Camera propriu zisa este dotata cu un pat matrimonial, un pat simplu, un fotoliu, televizor, un dressing cat si aparatul de aer conditionat.

Balconul avea aproximativ 4m lungime si era dotat cu 3 scaune si o masa.

Hotelul dispune de un restaurant nou. Micul dejun a fost tip bufet suedez cu o varietate de produse. Pranzul sau cina (la alegere) - iti era prezentat un meniu, in fiecare zi altul, alcatuit din 2 tipuri de supe, salata si 7 feluri de mancare.

Masa care nu era platita in pretul biletului si era servita la acest restaurant, beneficia de o reducere de 15%.

Vacante placute tuturor!

Trimis de xpac in 15.09.13 19:27:07
Validat / Publicat: 15.09.13 22:13:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Macedonian Sun, Kalithea, Kassandra

VIZUALIZĂRI: 7439 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (xpac); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P23 Un mic barulet plaja Gikadi
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.00 EUR pe cameră

[15.09.13 22:13:42]

@xpac: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Am introdus şi pagina web oficială a hotelului (vezi mai sus). Ne poţi confirma dacă acela este hotelul?

[16.09.13 07:43:58]

@webmaster15: Da, acesta este hotelul.

[29.09.13 12:40:41]

[08.12.13 17:18:06]

@webmaster: Este O. K. Acolo se afla locatia.

capeca
    [09.05.14 18:18:45]

Buna! . Spune-mi, te rog, plaja este de nisip? Trebuie platit sezlong sau este plaja privata a hotelului? Se poate sta si pe prosop? Este aproape de hotel asa cum este prezentata? In concluzie, recomanzi un sejur aici? Cum este parcarea?

Multumesc!

[09.05.14 18:47:00]

@capeca: Buna ziua,

Da, acest hotel este situat la 3 metri de Marea Egee. In fata hotelului sunt citeva sezlonguri ce apartin hotelului si nu se plateste, dar fisia de nisip este ingusta si intrarea in mare pe o portiune de 4 metri este cu pietre.

Daca privesti fotografia P10, in partea dreapta la cca. 25 metri se afla plaja mare cu intrare lina si nisip fin unde exista sezlonguri cit si locuri pentru prosop.

Parcarea hotelului se afla pe strada paralela cu faleza (intrarea principala) undeva la cca 20m de hotel: este vorba, ca in majoritatea cazurilor, de un teren viran apartinind hotelului.

Daca nu sunteti cu copii mici, va recomand acest hotel (cu cazare in pavilionul central, nu in spate); alaturi aveti cele doua taverne renumite: taverna Korally a lui Sakis si taverna Krambousa.

calatorul
    [24.09.14 15:57:18]

INformatii intersante si utile, multumesc, eu am stat in capatul opus al plajei, la Chrissy Ammoudia, sau Skala Panaghia, adica in partea dreapta a golfului, cum stai cu fatza la mare. Acolo nisipul era moale si fin si apa limpede. Vila era pe o panta spre poala muntelui, excelent pozitionata si foarte ieftina anul trecut in septembrie, anul asta a afisat pretzuri duble, voi reveni cu detalii.

maryana52
    [25.02.16 12:57:50]

@xpac - am rezervat camere la acest hotel pentru septembrie 2016, am o dilema, la latime pat dublu au trecut 131-150 cm, nu inteleg exact, daca patul este prea mic ptr un pat dublu-131 cm; nu am reusit sa primesc un raspuns edificator de la proprietari, poate ma lamuresti; multumesc

[25.02.16 17:18:14]

@maryana52 - Camera in care am stat avea pat dublu in care incapeau lejer 3 persoane. Se afla la etajul 2 cu balconul inspre taverna Kambrousa.

maryana52
    [25.02.16 20:02:58]