ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.09.2013
    REGIM MASĂ all inclusiv

AUTORUL NU ar recomanda

Vista Hill Hotel (ex Cande Onura) [Yavansu]5

3 stele da, 5 stele nu.

Nervosi dupa o calatorie obositoare de 2 zile, cu peisaje de 2 lei, ajungem la Vista Hill, hotel de 5 stele. Semnal wi-fi ioc, camera satisfacatoare, baie mica, balcon si mai mic si un bar... gooool (2 ape plate de 500g).

Curat, aer conditionat, halate sau papuci nici gand, prosoape cam izinite dar curate in fiecare zi, un scaun rupt (l-am reclamat inca de la intrare in camera, dar l-am lasat tot acolo si cand am plecat, prea mari pretentii, avand in vedere ca numai o receptionera vorbea o engleza numai a ei). Din a tria zi de sedere aerul conditionat a functionat corect, dar ploua de unde era instalat, la inceput cu picatura iar mai apoi vartos, ca s-au mucegait cam 50 cm patrati din tavan si a inceput sa miroase a igrasie. Am anuntat si nu s-a luat nici o masura. Intr-un tarziu, ni s-a propus sa schimbam camera, am acceptat si... ne-au dat o camera cu dotari pt. persoane handicapate. Ne-am gandit in consecinta ca nu ne-au jignit deloc, pt. ca numai niste handicapati ar fi acceptat la oferta de 5 stele, astfel de conditii.

Afara la piscina paharele de plastic se spalau intr-o chiuveta mica, claie peste gramada, doar trecandu-se prin jetul de apa, daca se nimereau pe directia jetulu, (iar daca nu - las ca merge si asa), iar ghiata si lamaia se puneau cu mana direct din boluri in pahare. Am crezut ca ne inselam, adica a spala niste pahare omeneste si a nu pune mana pe ceea ce eu inger, mi se pare ceva elementar, asa ca, am urmarit mai multe zile la rand si facandu-le observatie, au inceput sa spele tot ce foloseau, in mod ostentativ strigand la noi la fiecare pahar in parte pe care-l frecau indelung cu buretele si detergent. Furisandu-ne, mai tarziu, am constatat ca au revenit la vechea obisnuinta.

Pacat, noi nu vom mai merge niciodata la Vista Hill. Cat despre managera, frumoasa si blonda, calitati manageriale de "blonda".

Trimis de elora1* in 12.09.13 21:28:19
    Validat / Publicat: 12.09.13 22:07:49
    • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA
    • Alte destinații turistice prin care a fost: grecia, croatia, franta, spania, germania, austria, olanda, belgia, slovenia, serbia, ungaria, bulgaria, andora.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elora1*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster14 [12.09.13 21:46:53] »

@elora1: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

adryana [12.09.13 23:09:33] »

cu peisaje de 2 lei-chiar asa?

Deborah77 [13.09.13 08:03:32] »

@adryana: Ihi, mai ales portiunea aia, cand cobori muntele si se vede Marea Egee... f plictisitor

alinafulg [13.09.13 15:10:11] »

Cum a fost drumul cu masina? Sunt din Otelu Rosu iar anul viitor ne-ar tenta sa mergem in Kusadasi. Pana la Plovdiv stiu cum este pentru ca am parcurs in august drumul Sofia -Burgas spre Sunny Beach.

FlorentinaNita [27.03.14 11:59:42] »

Buna ziua, as dori sa adaug si eu un pic comentariu... referitor la paharele care nu se spalau cu detergent... la baruri paharele erau intr-adevar doar trecute sub jetul de apa, DAR imediat erau puse pe tavi speciale spre a fi introduse in masina de spalat vase. Doar nu va imaginati ca la un hotel cu sute de camere vesela se spala de mana... nu este posibil fizic asa ceva, atunci cand ai min 300 persoane prezente la masa/piscina/etc.

Si atitudinea personalului... eu nu am vazut pe nimeni care sa se poarte intr-un mod deplasat.

Cred ca Doamna care a povestit mai sus nu are dreptate si este foarte subiectiva dintr-un motiv sau un altul.

auraradu [09.06.14 23:04:45] »

@FlorentinaNita: de acord cu dvs; paharele se bagau dupa ce erau clatite, la o masina ce le spala la o temperatura ridicata; uneori erau chiar calde.

wyo* [10.06.14 05:32:15] »

Asa suntem noi romanii, cind ne ducem pe litoralul nostru nu ne mai uitam cum se spala paharele la bodegile de pe litoral, ne ducem in Turcia si cautam nod in papura...

6 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    adryana, alinafulg, auraradu, Deborah77, FlorentinaNita, wyo*