ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.10.2009
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 01.10.09
SEP-2009

As reveni la acest hotel

Va recomand acest hotel pentru ca este aproape de obiectivele turistice. Este la 5 minute de Palatul Topcapi si la aproximativ 10 minute de Piata Sultanahmet, unde sunt mai toate obiectivele turistice, Sfanta Sofia, Moscheea Albastra, Basilica Cisterna, Hipostomul, iar de acolo cam in 10 minute pe stradute ajungeti la Marele Bazar. Chiar in fata hotelului este o statie de tramvai si foarte aproape este Podul Galata, care duce la Turnul Galata.

Hotelul are 4 stele, nu stiu ce presupune asta, dar avea televizor, net wireless si uscator de par. Avea si un minibar, la preturi acceptabile (o lira, doua peste pretul din strada).

Parcarea este o problema. Chiar daca ei spun pe site ca au parcare pazita, masina va este parcata pe o straduta din spatele hotelului. Noi nu am avut probleme, cum am lasat-o asa am gasit-o, inclusiv cu casetofonul la locul lui pentru ca uitasem sa il scoatem. Lucru care ne-ar fi costat daca eram in Bucuresti...

Personalul hotelului a fost dragut si dornic sa ne ajute. Camera era curatata zilnic. Nu cred ca ne schimbau cersafurile, dar schimbau prosoapele, sapunurile si dadeau cu aspiratorul.

Micul dejun este bufet suedez, dar indestulator si pentru toate gusturile.

Trimis de ralcaranfil in 01.10.09 10:05:31
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1817 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ralcaranfil); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

elenio70 [01.10.09 12:34:32] »

Daca nu te superi, as dori sa-mi spui cat v-a costat sejurul. Precizez ca nu este prima data cand mergem in Turcia (pana acum am stat la H.Legend, de care am fost multumiti, 70E/noapte,cam.dubla),dar vrem sa mai schimbam decorul.

Multumesc!

ralcaranfil [01.10.09 12:38:52] »

Noi am dat pentru patru nopti cu mic dejun inclus 230 de euro, dar am rezervat cu doar o seara inainte. Daca faci rezervarea cu o luna inainte pentru 4 nopti poti plati si 100 de euro. Eu am facut rezervarea online si a fost in regula.

elenio70 [01.10.09 12:43:32] »

Multumesc pentru raspuns si sper ca ati fost incantati de Istambul. Noi ne-am muta acolo fara regrete daca s-ar ivi ocazia!

ralcaranfil [01.10.09 12:50:51] »

Noi am venit ieri in tara si nu imi vine sa cred ca ne-am intors. Am mers cu o ocazie unica si ne-a placut mult de tot. Nu ne-am muta, ca am fost in cartiere si viata e fix ca la noi, insa macar vreo 3 luni tot am petrece acolo...

elenio70, ralcaranfil
Alte impresii din această RUBRICĂRomance Hotel: