ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2013
DIN: Piatra Neamț
ÎNSCRIS: 25.06.13
AUG-2013

Merita sa incercati

Am fost cazati la acest hotel pentru o perioada de 6 nopti si vreau sa spun ca parerile celorlalti legate de acest hotel sunt corecte. Exista intr-adevar si neajunsuri dar au si unele puncte tari ceea ce face din acest hotel o optiune buna pentru o cazare la Marea Neagra.

Micul dejun este destul de variat; este cam acelasi in fiecare zi dar e ok. Am tot citit de faimoasa omleta care se face in fata turistilor dar din pacate la noi nici nu se facea asa si nici nu pot spune ca era ceva deosebit, buna dar nu deosebita.

Am fost cazati la parter intr-o camera fara balcon, din pacate exista si astfel de camere. Nu pot spune ca era mica dar nici foarte mare. Exista o problema la baie, cea a geamului care nu se deschide, dar asta e; nu mi-a placut dotarea cu perne pentru dormit, parca erau de nu erau, foarte subtiri. Un aspect mai putin placut a fost ca din cele 7 zile de cazare de 2 ori am fost sariti de camerista la curatenie... si sa stiti ca se cunoaste.

Au un atu faptul ca au program artistic in fiecare seara de la 20.30 la 21.00 pentru copii urmat de cel pentru adulti; mai scartie si servirea la restaurant uneori, legat de timpul de asteptare dar si aici iar e la extreme: intr-o seara am plecat pur si simplu pentru ca nu a venit nici un chelner, total opus unei alte seri in care am fost serviti foarte prompt; dar cred ca e legat de locul unde te asezi la masa, daca e mai retras, nu langa piscina ai sanse mari sa te plictisesti pana vine cineva!

Piscina este curata si OK.

Au si un loc de joaca pentru copii, destul de in regula. Intr-adevar sala de fitness nu e grozav dotata dar la cati turisti o frecventau cred ca nu au nici un interes sa o imbunatateasca.

Plaja este foarte buna nisipul din mare fiind super; exista problema "sezlong" hotelul neavand plaja proprie si nu ofera asa ceva propriilor turisti.

Am lasat la final problema cazarii care pare a fi spinoasa la acest hotel; in plin sezon cazarile se fac greu cu mult dupa ora 12.00, dar daca aveti sansa sa nu fie plin hotelul va cazeaza si la 12.00, spun asta pentru ca in ziua cand am plecat se faceau cazari si la aceasta ora. In ziua cand noi ne-am cazat s-a lasat si cu cearta intre directoarea hotelului si anumiti turisti mai vulcanici, pentru ca este deranjant sa astepti cateva ore bune in masina sau pe plaja printre bagaje.

In concluzie una peste alta daca aveti sansa cu o cazare mai rapida si cu o camera mai buna merita sa petreceti o vacanta la acest hotel.

Trimis de iustin_79 in 29.08.13 12:36:12
Validat / Publicat: 29.08.13 14:41:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA.

VIZUALIZĂRI: 2093 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iustin_79); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

bogdan10
    [29.08.13 15:12:58]

@iustin_79:

In general in sezon, cazarile se fac dupa ora 14:30 - 15:00, deoarece eliberarea camerei se face in jurul orei 12:00 si este necesar un anumit timp pana se face curatenia in camere.

Cei care sosesc foarte devreme la hotel risca sa astepte cateva ore bune pana vor fi cazati (acest lucru este valabil si la alte hoteluri) !

iustin_79AUTOR REVIEW
    [29.08.13 21:21:18]

@bogdan10:

@bogdan10:

Sincer, la inceput am crezut ca esti un angajat al hotelului (poate chiar esti), dar nu am inteles ce doresti sa sustii prin acest raspuns, dar am sa incerc sa-mi sustin parerea, mai ales ca mai sunt si altii care au reclamat acest lucru.

O cazare la ora 16.30 nu cred ca ti-ar place nici tie, mai ales cand vii de la cateva sute de km departare si mai ai si copii mici cu tine si spun asta pentru ca este pentru PRIMA DATA cand se intampla asa ceva, unde am mai fost mai tarziu de ora 13.00 nu am intrat in camera. Daca sustii ca mai sunt si alte hoteluri care fac asa ceva am sa-ti raspund si eu ca mai sunt si alte hoteluri care NU FAC ASA CEVA, chiar incearca sa fie foarte atenti la acest aspect. Si sa o luam babeste, sa-ti explic: in 4 ore si jumatate sa faci doar 14 cazari cred ca e prea mult pentru un hotel de 3 stele. In 270 de minute nu poti face 14 camere curate decat daca ai sa spunem doar o camerista ceea ce nu ca e cazul la ei. Si inca ceva, problema aceasta cred ca pleaca numai de la ei, pentru ca nu ii vad a fi interesati ca turistii sa respecte ora decazarii, adica daca eu eram nesimtit si plecam la 16 nu am vazut ca ar fi fost foarte deranjati si atunci de ce se mai mira de acest aspect, pe cand la alte hoteluri am fost atentionati asupra acestui fapt, astfel incat exista o regula clara si apreciez acest lucru.

bogdan10
    [02.09.13 22:59:34]

@iustin_79:

Nu sunt angajat al hotelului, nu lucrez in turism si nici nu detin in proprietate vreun hotel sau pensiune.

Si eu m-am cazat in jurul orei 16:00 la unele hoteluri si eram cu copil dupa mine care avea sub 2 ani. Am preferat sa plec mai tarziu de acasa si am avut grija sa imi calculez ora de sosire astfel incat sa nu stau ore intregi in holul hotelului (maxim 45 - 50 min s-a intamplat cel mai mult). Prefer sa o las mai "moale pe drum cu masina" daca vad ca exista riscul sa ajung prea devreme, decat sa stau in holul hotelului!

bogdan10, iustin_79
    Alte impresii din această RUBRICĂMajestic Hotel [Jupiter]: