ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.09.2009
ÎNSCRIS: 24.09.09
SEP-2009

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Daca altii nu-s, buni si romanii

Locatie: 700 m de plaja, liniste, excelent ptr odihna

300 m de o turma de oi, miros pestilential uneori

500 m primul magazin

Cazare: vila noua, superba, curat la 3 zile se curata camera chiar daca nu ai lasat cheia la receptie) conditii OK camera, baie, bucatarie (nu va inchipuiti ca avetzi dotari ptr a face sarmale, fripturi... dar un ceai, o supa plic, a incalzii o conserva), TV - doar TVR International!

Piscina: 3mL/1,5 ml/1,6mH mai tot timpul inchisa (reciclarea apei costa)

Sauna: idem cu piscina

Wireless: dupa cum bate vantul si calculatorul de la receptie destinat clientilor mai tot timpul inchis

Ospitalitate: notiunea le este straina, sunt tot timpul cu ochii pe tine, te spioneaza zambesc fals si culmea penibilului la receptia camerei am fost invatati cum se deschide aragazul, hota, geamul, jaluzelele, cum se inchide usa fara zgomot...

Altele: serviciile ghizilor OK exceptie reactiile la reclamatii, tin cu grecii fratilor nu-tzi dau dreptate nici in ruptul capului

NR: - nu va lasati amagiti de meniurile afisate pe strada in apropierea portului se afla Taverna Pinakotiki merita,

- nu dati bani pe sezlonguri, cumparati-va o saltea costa aceasi bani sta si pe apa

- nu uitati in Grecia, totul se negociaza

Trimis de cristichvv13 in 24.09.09 13:33:38
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 2705 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristichvv13); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterXY*
    [24.09.09 14:04:17]

Cred ca ai omis gradul de satisfactie pentru plaja si mare. Nicio problema, mi-l poti transmite cu ajutorul unui ecou...Multumesc!

cristichvv13AUTOR REVIEW
    [24.09.09 14:15:08]

plaja; aglomerta, multi vanzatori ambulanti, mult kitkh, prea multe terase una in alta, mai curata decat la noi oricum

marea: clara, curata, calda, foarte putine alge, daca avetzi ochelari ptr scufundari avetzi ocazia sa vedetzi meduze albastre

rasputin40*
    [12.10.09 11:04:36]

Anul asta am fost din nou acolo. Cu parte din ce ai scris sint de acord chiar daca este nevoie de mici precizari (altele le trec in comentariul meu) :

-piscina este cel putin dubla daca nu tripla in lungime fata de cum ai descris-o. Ea poate fi folosita ziua, la ora 20 incepe programul de curatare. In camera era un afis care ne spunea ca in cazul in care dorim sa facem baie in piscina dupa ora 20 sa anuntam la receptie ca sa se intirzie programul de curatare

-Cu wireless-ul nu am avut probleme. Apropos... calculatorul din hol nu este wireless...

-mirosuri pestilentiale nu am simtit, Chiar dimpotriva... vila miroase super... a curatenie... Era vorba de vila (ai spus si tu ca era superok) sau de statiune?

-Cit despre faptul ca turistilor li se spune cum sa nu trinteasca usa, cum sa foloseasca aparatele electrocasnice, nu vad nimic rau in asta. Chiar daca noi doi stim cum sa sa le folosim asta nu inseamna ca toata lumea stie mai ales ca pina si tu ai facut o confuzie. In camere nu sint aragaze... ci plite electrice cu inductie electromagnetica. De fapt in toata Paralia nu exista gaze naturale... evident, nici aragaze.

-despre turma de oi... nu stiu ce sa zic... eu nu am vazut nici macar o oaie... ce sa caute pe acolo cind la citiva kilometri, dupa katerini, incep pasunile la baza muntelui Olimp? . In Paralia vara iarba este uscata, nu este buna pentru oi

Si sa nu uit. Eu am platit in august 215 eur/sejur cu autocar cu tot. Cum de ai platit tu in septembrie 500 eur?

cristichvv13AUTOR REVIEW
    [12.10.09 11:55:21]

Buna Ziua,

Reusitzi sa-mi demonstrati ca sunteti un fan adevarat al Vilei Crystal.

Am sa va rog sa cititi cele de mai jos ptr a va creea o impresie cat mai adevarata si mai clara despre cele pe care se pare ca nu le-atzi inteles:

- dimensiunile piscinei sunt cele pe care vi le-am descris, fabulati cand transmiteti acele dimensiuni uriase

- realizez ca v-atzi facut un obicei din a petrece concediul acolo, atzi fost recunoscut de aceea si accesul l-a piscina v-a fost permis pina la ora 20, de afise in camera nici vorba

-calculator, nu am dat informatia complecta dar nici nu am spus ca este wireless

- miros, dupa constructia din peretele spate al vilei era turma de oi, nu atzi vazut-o? poate vizitati si vecinatatile mai dosnice cu prima ocazie

- da Domnule, am gresit era plita electrica cu inductie electromagnetica

- lipsa unei retele de gaz nu inseamna obligatoriu lipsa masina de gatit cu gaze, vezi modelul Oradea Romania

- am platit 500 eur pe sejur deoarece am si mancat din cand in cand, asta m-a facut sa vad cu mai mare atentie detaliile, pret sejur= total cheltuieli

Cat mai multe destinatii va doresc!

rasputin40*
    [12.10.09 12:16:23]

este pacat sa ne certam... nu am avut intentia asta...

oricum... fata de cite greseli gramaticale ati facut, , acum nu imi pare rau

Cu privire la greseli gramaticale

-corect este complet, nu complect

-corect se scrie "accesul la piscina" si nu

"accesul l-a piscina"

Cu privire la "turma de oi", in spatele vilei este o casa particulara si vila RAINBOW (alta vila cu piscina). Contrar unor opinii izolate, RAINBOW nu inseamna "turma de oi"

Imi stau cam multe pe limba acum, cind vad felul in care ati reactionat dar ar fi nepoliticos sa spun tot ce ar trebui

Cert este ca nu am sa va mai raspund, altfel webmasterul ne va sanctiona.

Si da, sint un fan al acesti vile!

[12.10.09 12:45:33]

Desi personal mi-as dori o exprimare cat mai literara si fluenta (si intervin, impreuna cu moderatorii, deseori pentru a elimina greselile neintentionate) stiu ca nu toata lumea are darul sau timpul necesar unei exprimari 100% corecte. Va reamintesc ca suntem pe un forum turistic si nu pe unul lingvistic; discutiile despre gramatica limbii sau greselile facute de un utilizator sau altul NU au ce cauta aici.

Cine se simte deranjat de aceste aspecte intr-un review, ecou etc -- este rugat sa "sara" respectivul post -- oricum este foarte probabil ca acele randuri sa nu-i fie relevante/reprezentative, pentru felul de-a fi si ptr gusturile turistice aferente.

In plus, nu uitati de optiunea de a va seta "afinitatea turistica" cu un utilizator sau altul -- procedand astfel, veti putea (in viitorul apropiat, cand va fi disponibil clasamentul bazat pe afinitati turistice) sa obtineti o particularizare cat se poate de eficienta a impresiilor (si, in consecinta, a destinatiilor), optima pentru gusturile si preferintelor voastre.

tzuchi_dada
    [01.04.11 23:38:07]

Imi poti da te rog niste date de contact de la aceasta vila? As vrea tare mult sa mergem la vara dar tot caut si nu gasesc decat oferte de la agentii cu transport inclus iar noi vrem sa mergem cu masina.

Voi cum ati ajuns acolo, tot prin agentie?

buburuz*, cristichvv13, rasputin40*, tzuchi_dada
    Alte impresii din această RUBRICĂVilla Crystal Aura: