ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2013
ÎNSCRIS: 03.04.13
AUG-2013
2 AD. + 2 COPII -- v: 7-11

Către satisfăcător

As spune ca a fost... per ansamblu bine

Am fost cazati la Majestic intre 12-19 august 2013. Etaj 3

Bile rosii:

1. Aer conditionat functional si super eficient.

2. Camerista venea zilnic la 9 sa ne scoata gunoiul si sa inlocuiasca prosoapele murdare.

3. Doamnele de la receptie dragute si amabile.

4. Masa de dimineata superbogata si plina de variante/feluri (bufet suedez).

5. Piscina aratoasa dar cu apa cam rece (adevarul ca te obisnuiai rapid dupa ce intrai).

6. Doamna Camelia profesoara de Aqua Gym o tipa de nota 10.

7. Piscina curata si sezlonguri destule. Domnul care intretine piscina, un tip potrivit acelui job.

8. Bucatarul sef merita toata lauda ca m-a ajutat sa-mi indeplinesc o solicitare pescareasca

9. Liniste in hotel pe etajul nostru. Nu am fost deranjati de plansete, tipete, urlete, Tv dat la maxim, etc

10. Parcare foarte mare si cu multe locuri la umbra

11. Zona de hol, receptie, SPA, bar, superrr aratoasa (modernizata, nu ca si camerele antice)

12. Pot spune ca oferta de mancare pentru amiaza si seara era variata, ciorba (mai e de lucrat la calitatea ei) felul 2 si desert. Observam multa lume, mai ales seara, ca cina in hotel.

13. Coktailuri interesante la masa de seara.

14. Masa de ping-pong

15. Programul muzical de seara al hotelului. Oamenii se straduiau, se vedea si apreciem calitatea.

.......

Bile negre;

1. Camera foarte mica fata de ce am mai vazut prin alte parti unde am fost. Cand am adaugat in camera si salteaua achitata pentru copii (saltea!! am primit in loc de pat pliant) nu ne-a mai ramas loc sa pasim in jurul paturilor

2. Baia curata, dar foarte mica (1,2X1,2 m), cu semne marcante ale vechimii sale (adica spatiul dintre placile de gresie era inegrit ca semn al trecerii anilor si nerefacerea bailor).

3. Miros de canal venit din canalizare cand faceai dus (nu de fiecare data mirosea).

4. Liftul. Horror. Cateva zile am simtit vibratii ciudate la urcare. Apoi senzatie. Am ramas blocat 10 minute cu valiza in liftul din dreapta (sunt 2 in total), in ultima zi de sejur. Senzatia e ca cineva te-a ingropat intr-un sicriu de metal. Ma gandeam la un moment ca... daca o sa mai pot iesi, daca cineva ma observa si daca ma va scoate de acolo cineva pana nu m-i se face rau. Deja eram transpirat din cauza lipsei aerului. Era de groaza sa fi fost cu mine si unul dintre copii. Butoanele de etaje se aprindeau ca pomul de iarna, urcam, coboram dar usa nu se deschidea la nici un etaj. Bafta mea ca am avut mobilul cu mine, am sunat sotia, a coborat din camera si a anuntat Receptia. Intr-un tarziu am iesit afara coborand la parter unde am respirat usurat.

5. Nu n-i s-a aspirat camera nici macar o data in 7 zile. Cameristele aveau doar un mop in dotare.

6. Comanda la masa de amiza si seara intarzia mereu desi ospatarii erau destui si am observat ca unii ospatari erau ceva mai dedicati si vitezomani doar pentru clientiii .... cu dare de mana

7. In baie nu era polita pentru ustensile de igiena. Le puneai pe micile colturi ale ghiuvetei si se udau. Suportul de sapun si periute de plastic, decolorat si imbatranit.

.............

Per ansamblu recomandam hotelul cui nu dorea neaparat lux si se multumeste cu ceva mai putin. Copii s-au simtit bine, noi la fel si asta a contat.

Mi-a placut mult in Olimp Restaurantul Rustik cu oferta de -20% la masa de amiaza (recomand cu caldura) , Restaurantul Pescaresc si Springtime, cu mancare variata si relativ ieftina.

Distractie seara... era cam asa: plimbari cu trenuletu, trasura cu birjari ''bruneti'', plimbari pe strada de la un cap la altul al statiunii... film 7 D pentru copii, biliard, masinute de tamponat si plin de terase cu ''cantaciosi'' locali mai talentati sau... mai putin talentati. De dansat nu se prea dansa nicaieri

Plaja din dreptul hotelului Majestic slab populata de turisti si plina de alge/bucati de scoici asa dimineata eram la piscina iar de regula dupa masa de amiaza mergeam in Neptun, Mangalia, Mamaia pentru plaja.

Oriunde mergeai pe plaja, daca vroiai un sezlong scoteai 15-20 de lei pe bucata si era cam ''obligatoriu''... daca nu vroiai sa stai la 50 de m de mare.

In afara de Hotelul nostru si restaurantele enumerate mai sus toata lumea incasa banii fara sa-ti dea bon fiscal (ma refer la chioscurile cu fructe, locul cu jocuri, fast food-urile de pe strada, chiosc inghetata, chioscurile cu gonflabile, la plaja tipii de la sezlonguri, tipa de la trenulet, omul cu kebab, etc) deci evaziune infloritoare la Litoral, in proportie de 100% la micii comercianti.

Trimis de ClaudiuSb in 21.08.13 21:49:50
Validat / Publicat: 21.08.13 23:35:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NEPTUN / OLIMP.

VIZUALIZĂRI: 1871 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ClaudiuSb); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 La Aqua Gym
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com