ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2013
ÎNSCRIS: 19.08.10
AUG-2013

Minunatul restaurant Veroni

Cu ocazia mini vacantei de la Lighthouse Golf&Spa Resort vezi impresii am avut ocazia sa testam mai multe restaurante de prin zona, asta si pentru ca restaurantul de la hotel ne-a dezamagit (preturi mari, mancare destul de saracacioasa si nu foarte gustoasa).

Inainte sa va povestesc despre acest super restaurant as vrea sa ii multumesc lui nils1, pentru ca datorita lui am ajuns aici (a recomandat el acest restaurant unui alt membru intr-o discutie aici pe site si am retinut denumirea).

Restaurantul se gaseste pe Ulitsa Dunav, 3 (Coordonate GPS 43°25'39"N 28°9'37"E); mai exact pe drumul spre Albena faci prima la stanga spre Balcic, mergi aprox 1 km si pe dreapta este restaurantul (langa un peco si visavis de Penny Market).

Nu este un restaurant foarte cochet sau modern, este tipic bulgaresc insa cu mancare excelenta (cred ca este unul dintre cele mai bune restaurante la care am mancat in Bulgaria).

Preturile sunt foarte mici: 10 persoane am platit 150 leva, in conditiile in care nu am comandat doar un fel principal/persoana... pentru ca nu ne puteam opri la un singur fel... ci am vrut sa gustam din toate.

Restaurantul nu are vre-un specific, are mancare de toate felurile: pizza, paste,salate, preparate din carne (mix grill, pui mexican, pui cu sosuri, porc), preparate din peste (inclusiv midii-asemanatoare cu cele de la Dalboka), legume facute in diferite feluri si niste prajituri foarte bune (semi freddo).

Pentru copii exista si un loc de joaca langa terasa restaurantului (cu un leagan, topogan).

Dar pentru ca este un restaurant foarte bun (vin foarte multi bulgari dar si turisti) este tot timpul plin, asa ca a trebuit sa asteptam vreo 15 minute sa se elibereze o masa (asta pentru ca am vrut pe terasa, in interior era liber); dar cu toate ca este plin personalul se descurca de minune iar mancarea a venit foarte repede.

Recomand din tot sufletul acest restaurant!

Trimis de ailynuka in 21.08.13 15:41:12
Validat / Publicat: 21.08.13 16:46:30

VIZUALIZĂRI: 6056 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ailynuka); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Balcic şi împrejurimi?: