ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2013
AUG-2013
single

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

Patron foarte smecher - atentie!

Pentru cei care aleg Techirghiol si doresc sa-si petreaca concediul la aceasta vila este bine sa stie ca din pozele de pe [site turistic] nu -ti dai seama ca exista mai multe tipuri de camere: camere mici, camere mari, camere cu balcon, camere fara balcon. Indiferent de camera pretul este acelasi: 120 lei cam. dubla, 110 lei cam. single.

Eu nu am stiut toate acestea. Am vazut la fata locului, dupa ce platisem avans o noapte. Am cerut camera mare, nu mai avea. Am cerut sa-mi micsoreze pretul, n-a vrut. Mi-a zis sa vad oferta din Techirghiol ca nu gasesc mai bine.

Am lasat bagajele in camera si am inceput sa-mi caut cazare. La 100 lei am gasit cazare superba de 4 stele.

Am cerut banii inapoi, n-a acceptat sub nici o forma.

Ceea ce atrage turistii este faptul ca pot servi mic dejun, pranz, cina, dar contra cost, peste cei 120 lei.

Vazand camerele va spun ca nu merita! Se mananca foarte bine in cateva locuri si ok ca pret.

Aveti camere mari frumoase la Vilele (vazute de mine): Andrei 120 lei, Cosmina100 lei, Daniela 100 lei (camera foarte mare si frumoasa), Daria, Hotel Anina.

Dupa o noapte de stat la Vila Lacu Sarat m-am mutat la Vila Daniela unde m-am simtit foarte bine!

Camera mica la Vila Lacu Sarat este 120 lei, iar la Vila Daniela, camera de 3 ori mai mare, cu balcon, cu mobila noua costa 100 lei.

Sunt si camere un pic mai ieftine, tot foarte frumoase, cu baie proprie la Vila Daniela. Eu am preferat-o pe cea de 100 lei. Alegerea a fost perfecta!

Nu recomand Vila Lacu Sarat!

La 120 lei/noapte cautati camere mari. Exista!

Cand sunati sa rezervati intrebati marimea camerei! Pana la urma aceasta face diferenta de pret.

Concediu placut!

Trimis de diantus in 20.08.13 18:47:05
Validat / Publicat: 20.08.13 20:53:17

VIZUALIZĂRI: 2236 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (diantus); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[20.08.13 20:54:52]

[21.08.13 09:54:58]

@webmaster: Da, este corecta pozitionarea.

Se afla pe Str. Gh. Lazar. Atentie nu este Hotel, este Vila particulara.

ariana333
[03.08.16 14:53:21]

@diantus - Cum sa fie "smecher " patronul??? va inselati, probabil a fost vorba de o neintelegere, daca eram rau intentionata puteam pleca dupa 20 de nopti petrecute la vila, anul trecut, fara sa le platesc!!!

Un patron smecher, mi ar fi incasat banii din prima zi daca ar fi putut.

Si patronul si sotia dinsului sunt foarte discreti, educati, si mi au rezolvat toate cererile fara nici o problema, sincer... m am simtit chiar foarte bine.

Pacat ca ati avut o experienta negativa cu dinsii...

[03.08.16 15:14:49]

@ariana333 - dacă aţi fost acolo în calitate de turişti: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

[03.08.16 15:27:44]

@ariana333 - Buna ziua,

Sunt uimita sa primesc un ecou in anul 2016, la o postare din 2013!

Poate s-au schimbat multe intre timp.

Era bine sa fi dat eco-ul in 2013! Bine ca nu ati dat ecoul in 2020!

ariana333
[03.08.16 16:25:08]

@diantus: Sejurul meu la vila nu a fost in 2013, ca sa pot scrie un ecou, ci mult mai tirziu, in Octombrie 2015!

Probabil s au schimbat conditiile, insa patronii sunt aceeasi...

Scriu toate aceste detalii, nu ptr a va contrazice, dar in ideea ca si alte persoane vor citi, si va fi in folosul dumnealor sa afle mai multe pareri, suntem diferiti avem gusturi si carcatere diferite, stiti cum se spune " nu putem fi pe placul tuturor" Salutari si o zi buna!

Pentru cei interesati, pot spune ca Vila Lacul Sarat are mai multe genuri de camere, se pot viziona pe diferite site uri, toate cu un design modern, curat, aerisit, si fara nici un fel de miros deranjant, saltele sunt de calitate (acest lucru fiind mai greu de gasit) este liniste deci odihna ne este asigurata, lenjeriile de pat, prosoapele sunt albe si impecabile, curatenia de nota zece... balconul spatios... orice am cerut ni s a oferit... celelate utilitati... aer conditionat, apa calda, etc au functionat perfect.

Daca ar fi sa semnalez si ceva mai putin placut... as spune ca ecranul Tv ului este mic si incomod de vizionat, insa linistea si intimitatea oferita a compensat acest mic inconvenient.

[03.08.16 18:57:06]

@ariana333 - Buna seara, ati stat intr-o camera foarte buna, daca avea balcon.

Nu toate camerele au balcon, iar prima camera de pe stanga de la etajul 1 nu are balcon si este foarte mica, plus se auzea zgomot de la hota din bucatarie.

Problema este ca pretul pentru camera in care ati stat Dvs., cu balcon si stiu ca este camera mare si frumoasa are acelasi pret cu cea in care am stat eu.

Oare chiar sunt atat de amabili patronii de care spuneti Dvs.?

Eu atunci am ales Vila pentru marimea camerei. Am fost dispusa sa dau 120 lei tocmai pt acest considerent.

Daca erati in locul meu, poate gandeati la fel!

Cat costa acum camera mica fara balcon, stiti? Costa mai putin sau costa la fel cu cea in care ati stat Dv. ?

In 2013, toate camerele costau la fel.

Nu mi s-a parut corect.

ariana333, diantus