ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2013
DIN: neamt
ÎNSCRIS: 20.04.08
JUL-2013

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Un hotel placut... si cam atat

perioada noastra de sejur a inceput cu data de 21.07-28.07.2013, la aeroport in Hersonisos, am fost preluati de tur operatoarea agentiei cu care am plecat, in autocator ne-a prezentat in mare ce implica acest sejur, ce excursii putem face, si ne-a inmanat fiecaruia cate un plic, cu datele si ziua in care se va prezenta la hotelul nostru. Fiecare famile a fost lasata de soferul autocatorului la hotel, fara alte probleme.

Imediat ce am intrat in receptia hotelului am avut un soc-era de o simplitate foarte mare, sincer va zic, ma - m asteptat la un lux exorbitant, comparand cu alte resorturi din Egipt, Turcia, dar era cu totul altceva. Am completat fisele de cazare si am fost transportati de catre o masinuta speciala la vila noastra, era fff aproape de receptie;

o camera ffff mica, cu terasa, la parter, un pat matrimonial, si un patut de bebelus-de fapt un tarc chinezesc (era mic si ingust), in conditiile in care noi am platit ptr copil de aproape 3 ani... deci dezamagirea era fff mare de cum am intrat in camera... referitor la facilitatitle hotelului, respectiv ceea ce inseamna AI, nu am ce comenta, am fost multumiti, mancarea era ok, variata, serviciile la fel...

O mare dezamagire a noastra a fost distractia unui copil sub 3 ani, care desi vorbeste foarte bine romaneste, ii place dansul, muzica... orice e specific varstei de 3 ani, nu a putut fi integrata la locul de joaca de catre animatoare, pe motiv ca nu stie engleza... ba pot sa spun ca in ultimele zile cand imi vedeau copilul, mi se spunea sa il luam cu noi, ca e prea mica si nu poate sa se ocupe si de ea. Noi ca parinti am fost foarte dezamagiti de acest comportament, atata timp, cat la alegerea vacantei noastre au contat ff mult parerilor celorlalti cat si recomandarile celor care au fost cu copii mici, spunadu-se ca merita, e un hotel destinat exclusiv familiilor cu copii mici.

Intruna din zile, sotul meu a fost cu fetita la locul de joaca, si un grup de copii desenau, bineinteles si dra mea dorea sa deseneze, ok; am cerut voie, dar raspunsul a fost, : ce nationalitate sunteti? ...roman; ok; mergeti la grupul international; mergem acolo, cerem hartie si creioane de colorat; surpriza; scuze nu avem asa ceva, ne pare rau... in acel moment sa apucat fata mea sa planga, uitandu-se cu durere in suflet: de ce nu o primeste si pe ea acolo unde se deseneaza...

oare cum este posibil unui copil de aproape 3 ani -care nu stie engleza INCA, sa-i explici ca nu are voie sa deseneze cot la cot cu totii copii, indiferent de nationalitate, intru-un resort in care se specifica pe toate forumurile ca este cel mai bun hotel pentru familiii cu copii mici si serviciile cele maiiiiiii... sincer dezgustator

Trimis de pusi in 20.08.13 16:19:29
Validat / Publicat: 20.08.13 17:40:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: ATENA, PARALIA KATERINII, EVIA, EGHINA, NEOS MARMARAS

VIZUALIZĂRI: 5147 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (pusi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster03 [20.08.13 17:40:42] »

inelma [07.11.13 23:54:56] »

Am fost surprinsa cand am citit impresiile de mai sus, in special in ceea ce priveste clubul pentru copii. Am fost la Nana Beach in iunie anul acesta, iar fetita mea de 5 ani a petrecut clipe minunate la clubul copiilor.

Sincer, imi pare tare rau ca ti s-a intamplat sa ai probleme, dar inclin sa cred ca a fost o neintelegere la mijloc.

In cazul fetitei mele, nu a fost absolut nicio problema ca e romanca si nici ca nu stie limba engleza. A fost repartizata, intr-adevar, la grupul international, iar Nastia, animatoarea in grija careia a ramas, era din Ucraina, nu stia romaneste, dar si-a notat cateva intrebari uzuale cu raspunsurile posibile, gen Ti-e sete? , etc. Fetita mea a fost incantata si nu s-a simtit in niciun fel discriminata.

Am observat ca erau parinti cu copii mai mici care ii duceau la activitatile desfasurate si puteau sta pe bancuta in incinta clubului.

Ceea ce am vrut sa subliniez prin cele scrise aici, este ca probabil tu ai fost exceptia de la regula... si sincer, imi pare rau ca ti s-a intamplat asta, dar nu mi se pare cinstit sa nu te superi pe cei care au laudat hotel. Fiecare cu norocul, asteptarile, trairile si impresiile lui.

Iti doresc mult noroc si vacanta placuta vara viitoare!

webmaster22 [08.11.13 07:19:55] »

@inelma: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

inelma
Alte impresii din această RUBRICĂNana Beach Hotel: