ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.08.2013
AUG-2013

AUTORUL NU ar recomanda

Pensiunea New Aosta Garden3

Nemultumire totala

Incep prin a evidentia partile bune ale acestei pensiuni: este situata destul de departe de centrul orasului si, astfel, este ferita de zgomote. Intrucat proprietarii au copii, in curte se afla si leagane si un tobogan. Bucataria este utilata corespunzator, iar in camera a fost curat. Atat.

Partile negative:

Totul in pensiune scartaie ingrozitor, incepand de la usi (intrare si baie), parchet si pat. Patul a fost oribil, scartaia de credeai ca se rupe, in a doua noapte am dormit pe canapea. Se aude totul din celelalte camere, chiar si cand ceilalti locatari circula (podeaua se misca, in sensul ca vibreaza).

Ceea ce m-a determinat, insa, sa scriu acest review este atitudinea de non-gazda a proprietarului. Este foarte arogant, distant, rece, parca l-ar deranja prezenta turistilor. Bucataria este la dispozitia tuturor, dar o folosesc si proprietarii, iar in sala de mese este de fapt si biroul dlui manager (cum se prezinta, si isi da intr-adevar aere de manager), si tarcul de joaca al copilului lui (bebe). Este ca si cum ai sta in sufrageria lui si ai incerca sa mananci sau sa iti petreci timpul pur si simplu. Acest om nu stie sa isi vanda marfa, care asa cum arata, nu se vinde singura. Nu are nici un fel de abilitati de gazda, dimpotriva, pe noi ne-a facut sa ne simtim nedoriti acolo, desi nu am facut nimic rau, si ne-a facut sa vrem sa plecam cat mai repede.

Domnule manager, daca citesti asta, mai lasa aerele de vedeta si coboara nasul. Vila nu este cine stie ce, iar dumneata cu atat mai putin!

Trimis de turist review in 17.08.13 15:36:25
Validat / Publicat: 17.08.13 17:02:27

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (turist review); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 30.00 EUR pe cameră

webmaster [17.08.13 16:28:49] »

@turist review: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

webmaster [17.08.13 20:54:22] »

turist review [22.08.13 16:11:09] »

@webmaster: Da, amplasarea pare ok. Multumesc si eu.

turist review