ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2013
PREȚ SEJUR 1390 ron ?
2 AD. + 2 COPII -- v: 7 luni; 2 ani

Albizia Beach Hotel [Galata]3

Sejur linistit

Am fost cazati la Albizia Hotel in august 2013 pentru 7 nopti de cazare. Am ales locatia pentru ca este aproape de plaja (intr-adevar se ajungea imediat pe plaja din apropiere) si pentru ca promitea un sejur linistit si intr-adevar asa a si fost.

La cazare nu am avut surprize si totul a corespuns cu informatiile gasite pe site-ul hotelului. A fost mai greu cu localizarea hotelului, dar cine are un GPS bun sau isi printeaza traseul Varna-hotel de pe net se descurca.

Camera in care am fost cazati era cu vedere spre mare si spre gradina interioara a hotelului (cam. 307). Avea pat dublu, un pat extensibil si ne-a mai fost furnizat un patut pentru copilul mai mic, de 7 luni. Era dotata cu televizor, minibar, aer conditionat, uscator de par; pe balcon era o masuta cu 2 scaune.

In camera erau halate de baie si prosoape pentru a fi folosite la jacuzzi si plaja. De asemenea pentru plaja se furniza la cerere si o umbrela de soare.

Hotelul oferea gratis si 2 biciclete de teren pe care doar le-am vazut; nu am avut ocazia sa le si testam.

Sejurul avea inclus mic dejun. Acesta era de tip bufet suedez de unde puteai alege functie de preferinte: oua, branza, sunca, legume, lapte, cereale, unt, gem salata de fructe, clatite/gososi, cafea/ceai.

Pentru restul meselor am optat uneori pentru terasa din apropiere sau masa in Varna. Mai aveam ceva conserve pentru un pranz rapid.

Puncte tari: localizarea foarte aproape de plaja, vedere spre mare - am vazut din camere toate rasariturile iar cu geamul deschis auzeai noaptea valurile marii, jacuzzi/sauna.

Puncte slabe: plaja neamenajata - plina de alge si scoici in perioada in care am fost noi (nu tinea de hotel insa amenajarea ei)

Per total un concediu asa cum am cautat: linistit.

Trimis de AncaE in 16.08.13 23:00:15
Validat / Publicat: 17.08.13 05:40:12
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nessebar, Sol y Bay
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Spania, Grecia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (AncaE); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster [17.08.13 05:40:04] »

@AncaE: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.