ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2013
DIN: Sibiu
ÎNSCRIS: 25.08.11
AUG-2013

Hotel dragut, servicii personal slabute

Pentru acest an am ales Corfu, o insula despre care se spune ca e cea mai spectaculoasa din punct de vedere al vegetatiei. Daca mergi acolo cu siguranta ca ai ce vedea, atat in capitala Kerkira cat si in Paxi cu capitala Gaios si in Antipaxi, insa asta daca faci o croaziera pe mare.

Despre Aquis nu pot sa spun ca am numai cuvinte de lauda dar nici nu pot sa spun ca nu am beneficiat si de multe lucruri bune. Ajunsi acolo primul minus este faptul ca nu au indicatoare vizibile spre resort. Ne-am invartit ceva pana am reusit sa comunic cu vanzatoarea unui supermarket pentru a -mi explica pe unde gasesc intrarea din fatza, cea din spate care avea iesire la mare o gasisem usor.

La receptie 4 receptionere, care agitate fiind, lasau clientii sa astepte in defavoarea raspunderii la telefonul fix. Pana la urma ne-a bagat in seama una mai tinerica, dar amabila care in doi timp si trei miscari ne-a dat sa semnam fisa de cazare, nici nu s-a uitat in pasapoarte, ne-a pus bratarile galbene pe mana la fiecare, ne-a dat parola pt internet si cardul pt a ridica de 2 ori pe saptamana prosoapele pentru piscina (lucru f ciudat pt 4 stele). Totul bine si frumos, am asteptat in curte pentru a ne fi preluate bagajele de catre un angajat care le ducea cu o masinuta de golf, si care ni le-a dus pana in camera.

Am mers la pisicina unde am gasit loc, fara probleme tot sejurul. Acesta este un plus, altul ar fi faptul ca mancarea a fost f buna dupa parerea mea si diversificata, mai multe feluri ca la 5 stele cu un an inainte in zakynthos. Un alt plus programul animatorilor atat ziua cat si seara a fost mai bun decat ne asteptam. Sezlongurile de la mare, plaja hotelului care se zicea clar ca costa, noua nu ne-a luat nimeni nici un ban in ziua in care am stat la plaja la mare.

Piscinele si topoganele cu apa grozave, apa f curata insa nici o piscina pt inotatori. Apa plata am avut una in frigider in camera si a fost singura, restul la dozator: sucuri, vin, apa, bere la discretie. Un minus: vesnica coada de la barurile de la piscine. La masa, cum spuneam mancare f buna insa chelnarii nu debarasau mesele imediat te lasau cu farfuriile toate pe masa pana terminai si desertul, tacamuri si pahare extrem de murdare, aici un minus mare de tot.

Aveti mare grija! In camera prosoapele nu se schimba zilnic numai daca lasi bacsis pe perna, noi am facut proba si a functionat. Putin maturat putin sters pe jos in baie, aranjat pat si cam atat era curatenia. Dusul un dezastru mare de tot, poate doar la noi in camera. Clima a functionat f bine tot timpul cat lasam cartela un mare plus. Am jucat si tenis au teren, sala se sport spa nu am beneficiat de toate pentru ca nu am avut timp suficient.

Am fost intr-o excursie in paxox-antipaxos-gaios, grota lui poseidon, foarte frumos, insa mai nasol cu vaporul la 200 de persoane, insa doar asa am gasit. Barca mica am inchiriat de pe plaja pt 3 ore si a condus-o sotul meu cu brio, n-am oprit in niste grote a fost excelent. Cu siguranta ca nu te plictiseai in resort, as ma fi stat, pacat de personalul de la bucatarie, de curatenia care lasa de dorit si de tacamuri si pahare murdare, si sa nu uitam de internet nu a mers mai deloc wirlessul un mare mare minus. La asa un resort este inadmisibil, nu am vrut sa stam pe net toata ziua caci nu de aia am venit, ci sa cautam locuri de vizitat, sa vorbim cu prietenii din alt colt al insulei deci ne era util.

Pana la urma a fost bine, fiecare judeca la fatza locului.

Trimis de anca b in 16.08.13 18:14:23
Validat / Publicat: 16.08.13 19:34:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: zakynthos, tragaki, eleon grand resort and spa

VIZUALIZĂRI: 4745 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anca b); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

ralu.constantin
[12.09.13 15:43:50]

@anca b: Buna, am si eu o intrebare: intr-una din poze apar cateva tobogane... apartin hotelului?

travelpoint
[19.03.14 17:04:02]

@anca b: spuneti-mi cu ce transport ati fost? cu masina personala? multumesc.

ralu.constantin, travelpoint
Alte impresii din această RUBRICĂLabranda Sandy Beach Hotel (ex Aquis) :