ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.09.2009
[?] AD. + 2 COPII

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Hotel nou dar obosit

Am fost in vacanta la inceputul luni septembrie la hotelul asta. Dezamagit de hotel.

Nu este vorba de faptul ca inca este in constructie si ca peisajul din jur este dezolant. Eu vorbesc despre faptul ca desi este nou parca este un hotel de pensionari, obosit si sters. Camerele, baia si balconul sunt mari dar nu au nimic viu ca de altfel in tot hotelul este cam aceasi atmosfera. NU este nicaieri muzica, la bar te astepti macar la o plasma, cu un program de muzica sau fashion, nu este cazul stai si te uiti pe pereti pana iti bei bautura. Apropo de bautura: cam posirci bauturile autohtone, dar nu asta ar fi marea problema ci faptul ca barmanul face legea la barul lui si daca nu ii place de tine nu iti da 2 pahare sa le duci la masa unul pentru tine si altul pentru partenera. S-o fi sculat cu fata la perna in una din zile, pentru ca in rest nu au fost probleme deosebite in privinta asta, dar un eveniment din asta intr-o zi ploioasa iti poate schimba parerea despre hotel si servicile oferite.

Daca mai adaug ca din 8 zile 7 au fost fara soare stai mult prin interior si vezi multe lucruri pe care in conditi de vreme buna - in care stai majoritatea timpului afara la soare - nu ai avea timp sa le vezi.

Si ca sa fie totul ok din 5 adulti si 3 copii ne-am cufurit 4 adulti si 2 copii. La intoarcere unul dintre copii a stat cu perfuzi si temperatura... Si nu am mancat in alta parte sau mancare adusa de acasa, ca doar era all inclusive.

Trimis de fm_nini in 17.09.09 10:44:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2729 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (fm_nini); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -50 PMA (din 1 vot)

[03.02.10 14:13:47]

Tu te asteptai ca in septembrie sa fie animatie?

Chiar m-ar interesa o parere despre acest hotel, dar in sezon plin.

De exemplu, eu am fost la un hotel super ok in sezon si in extrasezon au fost niste prieteni si spuneau ca nu era animatie si ca parca statea sa se inchida, apa rece la piscina, unul din restaurante inchis....

Pai se inchide sezonul....Doar nu suntem in Turcia!

[03.02.10 22:32:46]

Faptul ca am avut o dezbatere pe tema acestui hotel cu ionescunic, facusem o confuzie cu Helios in privinta localizarii, m-au facut sa ma uit pe pozele facute de mine cand am fost in Obzor.

Asa ca le si atasez cu aceasta ocazie.

gigioc
    [03.03.10 11:37:29]

eu as vrea sa ma duc cu o gasca de amici de 1 mai.

gasisem o oferta interesanta pt 3 all inclusive, dar din cate zici tu...

adevarat si daca prind vreo ploaie, prietena e intr_una din perioadele dificile.... ma impusc.

[04.03.10 09:16:56]

Parerea mea este ca de Paste sau 1 Mai trebuie sa mergem in locatii mai cautate, unde sigur e cald in hotel si vine suficienta lume pentru a avea parte de un sejur complet - cu animatie si altele.

[06.05.10 19:58:18]

Am fost eu anul acesta in trecere la acest hotel. Personalul a fost dragut si mi-a prezentat hotelul, spunandu-mi ca de 1 mai au fost peste 700 de turisti romani.

Mie hotelul mi s-a parut imens! Atat de mare, incat mi-ar fi greu sa cred ca m-as descurca cu 2 copii in el. Parca era muzeu!

Frumos, nimic de zis, avea si camere pentru persoane cu dizabilitati la parter.

Insa e lipsit total de decoratii, pare foarte fad, insa e luminos.

In afara de asta, sunt distante foarte mari intre lifturi si restaurant si alte incaperi, cum ar fi camera de joaca, iar piscina interioara este foarte mica fata de capacitatea hotelului.

De fapt si de drept sunt 2 hoteluri intr-unul singur: Sol Luna si Sol Bay, unite la mijloc si este construit in 2009 pentru lantul Sol.

Foarte multi se plangeau in acest an de Sol-urile din Nessebar vizavi de plaja, ca nu puteau gasi alta locatie sa construiasca hotelul...

Aici este o alta locatie cu plaja generoasa, cu nisipul fin, insa dupa parerea mea, hotelurile din Nessebar sunt mai cochete.

Trebuie insa sa retinem ca cele din Nessebar au fost cumparate de lantul Sol.

O sa atasez si niste poze.

[07.05.10 07:28:25]

Webm, am si eu o intrebare, pozele mele de la Hotel Sol Luna Mare Bay, Pomorie, Burgas, Sunny Beach, Nessebar Palace, Nessebar Royal Palace sunt punctate (nu am impresii la aceste hoteluri, am incarcat doar poze si am scris ecouri) ? Poti sa verifici?

[07.05.10 07:58:34]

o sa verificam, insa in cazul tau sigur a intrat in functiune regula care limiteaza pozele punctabile la maxim 3 seturi per statiune (si utilizator).

Sunt binevenite, bineinteles, oricate poze, dar de la inceputul anului 2010, dupa unele excese si sesizarile & discutiile aferente am hotarit ca doar primele 3 seturi de poze (ale aceluiasi utilizator!) dintr-o statiune sa primeasca puncte, restul figurand ca 'hors concours'.

[07.05.10 08:01:09]

In Obzor nu am decat o impresie, in Pomorie, Burgas, Sunny Beach nu am fost cazata, deci nu am impresii in aceste statiuni, dar daca tot am fost acolo...

In orice caz, no problem vizavi de reguli.

Intr-o impresie am pus chiar 100 de poze, stiind ca numai 20 sunt punctate, tocmai pentru a ilustra mai bine multitudinea de obiective prezentate.

La Sol Luna Bay din Obzor am vrut neaparat sa fac poze pentru ca doream sa merg in vara aici si m-am interesat de hotel la fata locului, nu prea am citit pe aci ceea ce am vazut eu, am scris ecou la impresiile cuiva ca sa fie o parere mai ampla despre acest hotel.

[07.05.10 08:03:54]

te rog observa ca aceasta regula nu se refera la IMPRESII, ci la SETURI DE POZE.

Chiar daca nu ai fost cazata, este posibil sa ai mai multe randuri (seturi) depoze incarcate in acele destinatii!

Cum am zis, vom verifica ulterior, in cursul zilei.

[07.05.10 08:06:52]

Ca sa intelegi mai bine, magdalena, seturile tale de poze pot fi consultate de exemplu aici (vezi jos de tot, la baza paginii si, in plus, coloana din dreapta, jos)

[07.05.10 11:08:28]

Finalizat verificarile solicitate. Toate seturile pozele despre care ai intrebat sunt punctate (nu ai depasit niciunde limita de 3 seturi de fotografii per statiune, cum credeam)

- Sol Luna Bay - ai 29 de poze incarcate - 20 au puncte

- Pomorie - 2 foto, ambele punctate

- Burgas - 5 poze, toate punctate

- Sunny Beach - 4 poze, toate punctate

NOTA: oricine poate verifica SINGUR daca pozele ii sunt punctate sau nu facand click pe linkurile "poze [utilizator-X]" - vezi rubrica mica "FILTRU (afiseaza doar)" din paginile de genul acesteia.

[07.05.10 12:13:14]

Multumesc!