ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.04.2008
DIN: Brasov
ÎNSCRIS: 03.02.08
JUL-2007

Pamukkale - o experienta extrem de dezamagitoare

La plecarea din Tekirova, unde am stat la hotel Corinthia, ne-am oprit in Antalya si am vizitat cascadele Duden (lower si upper)... cele de jos se varsa direct in mare iar cele de sus sunt intr-un parc tare frumos. Ce e interesant acolo e ca treci prin spatele suvoiului de apa prin niste grote tare frumoase...o sa pun si o pzoa-doua...

De aici am plecat spre Pamukkale. Mare dezamagire. Daca ati vazut poze sau filme ramaneti cu imaginea respectiva. Nu mai sunt ceea ce vezi in pozele oficiale. Multa mizerie... daca va puteti inchipui ca am vazut un OB aruncat pe acolo... eram la niste terase artificiale (inca se mai vedea betonul turnat -- nu a apucat apa sa lase destul calcar) in care te poti balacii... in fine, sinistru. Am vazut si peturi aruncate aiurea. Plus ca apa nu mai "ajunge"... o dramuiesc astia si o dau cu program...de la ora x la y pe zona cutare si asa mai departe.

In Pamukkale am stat intr-un hotel mai rau ca-n Romania. Ozbey Hotel, hotel familial 30 lire pe noapte cu mic dejun--cam crancene conditiile, dar mi-a sarit omu' in fata si eram atat de obosit incat am cedat la gandul ca gata ma opresc :)...

Ca locatie e chiar unde se bifurca drumul si urci catre complexul Hierapolis. Masinile se pot lasa si aici la bifurcatie in free parkingul respectiv, se urca pe terase si apoi se viziteaza Hierapolis. Dar noi am ajuns tarziu si vroiam sa facem o baie in baia Cleopatrei, asa ca am urcat cu masina etc etc.

Dimineata am renuntat la pozele pe lumina matinala si am plecat spre Canakkale. Nici chiar lumina de dimineata nu putea scoate mizeria si dezastrul de acolo. La Canakkale ne-am cazat la Hotel Helene cred ca 3 sau 4 * super ok. 40 eur/noapte camera dubla cu mic dejun, cu parking privat inchis, pazit.

Trimis de gogre in 08.04.08 13:10:56

VIZUALIZĂRI: 3433 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gogre); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Cascada Duden Lower [Antalya], o priveliste spectaculoasa
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

laviniaelena21
[09.09.08 12:31:32]

mie sincer mi-a placut si e ceva unic(intr-adevar nu e prea curat dar pare un munte de zapada in plina vara)

merci pt poze... sunt superbe...(eu am filmat doar si acum imi pare rau)

laviniaelena21
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Pamukkale: