ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2013
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 12.08.13
AUG-2013

Restaurant La Peste Mamaia Nord [Năvodari]

lasand la o parte comentariile dl ionita care lucreaza pe acolo si slaveste peste tot restaurantul am avut si noi ghinionul sa mergem acolo.

Dupa umila mea parere acea bodega cu arfe de mare restaurant ar trebui inchisa. Ma voi ocupa personal sa fac diverse plangeri pe la institutiile de stat sa se faca ceva.

Iata pe scurt vizita:

1 dupa 20 de minute de stat la masa si semne disperate spre chelneri s-a sinchisit cineva sa ne ia comanda.

2. Ciorba de vacuta - cu carne alterata - cu gust perfect de carne alterata - administratora mi a garantat ca nu e si ca a gustat-o si ea.

3. Platou pescaresc cu diversi pesti si diverse stadii de coacere (mai arsi sau mai putini arsi). In meniu este inclus mujdeiul care nu a ajuns pe masa. Am cerut insistent un mujdei la o chelnarita si un chelner. Deoarece le-a fost lene sa se duca pana la bucatarie mi-a oferit mujdeiul de pe alta masa unde clientul plecase (un mos cam jegos imbracat) cu juramintele ca este neatins. Cand m am scarbit de gestul facut a aparut administratora localului care a declarat ca s-a autosesizat cand a vazut gestul angajatei ei.

Avand in vedere ca acest lucru de servi clientii cu resturile ramase de la alti clienti se intampla in vazul lumii in restaurant ma gandesc cu scarba ce se intampla in bucatarie. La fel imi imaginez ca ciorba de vacuta era preparata din friptura ramasa de la alt client cu o zi inainte si uitata pe masa de aici gustul de carne alterata.

Administratora localului ne a oferit ce i drept masa din partea casei numai ca nu am mai avut curajul necesar de a o manca.

Sfaturi pentru cei ce se incumeta sa ajunga pe acolo:

1. inspectati cu atentie mancarea adusa

2. faceti cu mana la ospatari altfel nu va vor baga in seama

3. incercati sa mancati spre sfarsitul sejurului - diversele boli digestive se trateaza mai bine acasa

4. daca ati mancat si v au mai ramas resturi luati le la pachet sau varsati scrumiera peste - astfel nu vor mai putea fi refolosite.

Sfaturi pentru patronii localului:

1. angajati lucratori calificati pentru meseriile care le desfasoara si incheiati contracte de munca.

2. imi rezerv dreptul de a face plangeri la sanepid, itm si protectia consumatorului care vor verifica gradul de calificare al lucratorilor, contractele de munca, contractele privind legislatia de mediu etc.

Trimis de crazycucu in 12.08.13 20:11:54
Validat / Publicat: 12.08.13 22:03:51

VIZUALIZĂRI: 6994 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crazycucu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

ROMY [19.08.13 15:42:54] »

Am intrat aici sa scriu niste impresii legate de aceasta terasa, numita La Peste, unde am luat micul dejun pranzul si cina in diverse zile din sejurul nostru.

Am citit insa impresiile tale si subscriu celor scrise de tine. Poate din dragalasenie tonul meu nu ar fi fost atat de categoric insa senzatiile traite sunt aceleasi. Sunt angajati care nu au, bietii de ei nici o legatura cu ospataria, care nu au habar despre detaliile continutului unui preparat, cocktail sau... cine, ce a comandat. Am crezut ca e o greseala micul dejun, ca e aglomerat la pranz, ca i-am nimerit eu prost la cina dar m-au convins... sa nu mai revin ever.

panaintefl [01.05.14 23:06:30] »

Azi 01-Mai-2014, am fost cu familia la asa numitul restaurant La peste..., dezastru este denumirea corecta a acestui loc. Servire mizerabila, astepti cel putin 30 de minute pana primesti un meniu pentru a comanda dupa ce comanzi preparatele le vei primi dupa o ora dupa care trrbuie sa ceri tacamuri pentru ca ospatarii uita sa faca acest lucru. Preparatele le primest reci si arome, gusturi dubioase. Comanzi un anumit preparat dar primesti altceva. Acest asa numit restaurant trebuie demolat, nu respecta nicio conditie a ospitalitatii, alimentatiei. igienei si multe altele. Daca nu credeti mergeti acolo sa va convigeti.

Savu mirela [14.08.18 17:00:20] »

Eu am facut toxiinfectie alimentara, am fost sambata seara pe 12 August 2018 si era sa mor va puteti baza si pe mine cu reclamatii, pestele era alterat, era sa mor

panaintefl, ROMY, Savu mirela
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Năvodari?: