ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2013
DIN: Giurgiu
ÎNSCRIS: 08.08.11
AUG-2013

Peste asteptarile noastre

Proaspat intors din concediu pe litoralul romanesc, relatez informatii actualizate.

Inca din Martie am facut rezervare la Hotel Dorna din Mamaia, familie cu un copil de pana in 7 ani. A venit si timpul sa ajungem acolo si ne-am dus cu asteptari mari, insa personalul hotelului si serviciile oferite s-au ridicat peste asteptarile noastre.

Am ajuns cam devreme la receptia hotelului, pe la ora 10.30, am anuntat sosirea noastra lasand la receptie documentele solicitate si numarul de telefon pentru a ne contacta cand se elibereaza camera. Cam problema cu parcarea, insa am rezolvat repede cu ajutorul baiatului de la paza. Ni s-a dat cartele pentru sezlonguri pe plaja. Imediat ce am ajus la plaja ne-am asezat si noi pe sezlongurile frumoase - portocalii cu parasolar. Dupa doua ore primim telefon de la receptie ca avem camera libera. Abia acum am observat ca noi de fapt ne-am lafait pe sezlongurile Hotelului Hawaii, cele asigurate de hotelul Dorna erau sub umbrelele mari de PEPSI.

In fine... ajungem in camera... doua paturi de cate o persoana si un fotoliu extensibil, AC, TV LCD, Intenet wireless, baia destul de incapatoare (nu cum se plange lumea pe aici), minibar, sifonier, masuta cu scaun, pe balcon alte doua scaune cu o masuta, zic "frumos, ne place". Am unit paturile si am facut unul mare si am extins si fotoliul din dotare, desi nu l-am folosit deloc pentru a dormi.

Personalul Hotelului foarte amabil si intotdeauna cu zambetul pe buze, nici nu stiu de unde aveau atata zambet.

Curatenie se facea zilnic, iar prosopele se schimbau conform indicatiilor postate in baie "daca doriti schimbarea prosoapelor va rugam sa le lasati pe podea, in baie. "

Hotelul dispunde de piscina cu doua bazine - unul mare pentru adulti si unul mic pentru copii - excelent de altfel, sezlonguri asigurate si la piscina.

Sistemul ALL INCLUSIVE a meritat fiecare banut, fratilor... aici e dieta de ingrasare la toate mesele. Ca de obicei erau si clienti care incarcau farfuriile cu mult mai mult decat puteau manca, insa erau si clienti care puneau cat dorea si daca mai dorea puneau din nou - oameni civilizati. Voi fi foarte pe scurt in ceea ce priveste masa pentru ca mi-a fost un pic jena sa fac fotografii la masa, insa... mancare pe saturate, de toate felurile pentru toate gusturile. Atat pentru vegetarieni (salate de toate felurile) cat si pentru oamenii care traiesc din plin: ciorbite de toate felurile (in fiecare zi doua feluri), carne de porc, pui, vita in diverse preparate sau la gratar, multe, foarte multa mancare la fiecare masa. La desert se serveau diverse prajituri sau fursecuri, pe langa fructele disponibile la masa. Bauturi racoritoare gama Pepsi si Giusto - Draft, bere Bergenbier, Vin Cotnari - tot draft, cafele, ceaiuri si alte minunatii din belsug, inghetata Elion la cupa. In holurile hotelului, in restaurant si la barul de la piscina erau amplasate dozatoare cu apa rece "LA FANTNA". Barul de la piscina era deschis de la ora 9 pana la ora 23, suficient pentru toata lumea, seara de la ora 19 la 23 ne incanta cate o formatie cu diverse stiluri, populara, usoara, latino... muzica selecta.

Hotelul dispune si de spatii special amenajate pentru joaca" un mic loc pentru copii, panou de baschet, masa de ping-pong, biliard, darts, cate un clown sau Minnie dimineata si seara care sa amuze copiii, pacat ca nu au si ceva animatoare care sa amuze adultii :)

Pe plaja se asigura doua sezlonguri si o umbrela pentru fiecare camera. Obisnuit cu nebunia de anul trecut la ora 6 dimineata ieseam sa vad rasaritul si sa rezerv sezlonguri, insa aici nu era nebunia din centrul statiunii, chiar si la orele 8-9 erau sezlonguri libere si aproape de apa. Asta pentru ca sezlongurile erau rezervate pentru clientii hotelului cu AI.

Se simte lipsa barului pe plaja pentru cei cu AI - ar fi fost un mare plus!!!

Plaja era curata si intretinuta, noaptea se afana nisipul, cu toate acestea la intrarea in apa malul era impanzit cu pietricele si scoci mici sparte, pe cand noi preferam statiunea Mamaia tocmai pentru nisipul fin, ceea ce aici a lipsit cu desavarsire, intrarea in apa nu este tocmai lina, ci mai degraba usor rapida. in apa cam multe alge pentru perioada asta, meduze, am intalnit chiar si un RAC. In ziua aia nu am mai intrat deloc in mare, am plecat la piscina pentru o balaceala in siguranta.

In concluzie va recomand cu drag Hotelul Dorna, cu ALL Inclusive si mai ales cu rezervare EarlyBooking.

Concediu placut tuturor!!!

Trimis de sorrynellul in 11.08.13 17:05:27
Validat / Publicat: 11.08.13 20:16:38

VIZUALIZĂRI: 2851 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sorrynellul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P16 Rasarit pe plaja Dorna

• Alte impresii din această RUBRICĂDorna Hotel: