ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.09.2009
ÎNSCRIS: 27.04.09
AUG-2009

Merita cu prisosinta.

Pentru 3 stele, hotelul este excelent. Camere relativ mari, curate si frumos mirositoare, aer conditionat, minibar, uscator rufe electric. Mobilier bine intretinut, partial nou, lenjerie noua si de buna calitate. Balconul este insa mic, dar suficient pentru 2 scaune si o masuta unde sa stai pret de o cafea.

Meniul desi acelasi in fiecare zi, totusi foarte variat asa incat nu te poti plictisi. Zeci de feluri de mancare si dulciuri. Casa de schimb valutar si minimarket (cu preturi un pic sub media pe statiune) non-stop. parcarea este platita, 3 leva/zi insa permanent pazita in spatiu delimitat si acces cu bariera, cum la putine hoteluri gasesti in Nisipuri. O mica problema la inst. electrica a fost rezolvata cu maxima promptitudine in max. 4 min de la anuntarea receptiei.

Gradina de vara umbroasa. Piscina se plateste insa chiar si de clientii hotelului si nu mi se pare chiar ok, dar apa este curata si atmosfera primitoare. Distanta fata de plaja este pentru unii cam mare ca. 350m incluzand si urcatul/coboratul a 68 de trepte. Pentru noi a fost ok, mai ales ca vis-a vis de hotel era padurea. Munte si mare deci in acelasi loc. Cost cazare cu mic dejun inclus 28. 5 euro/camera/zi.

Trimis de Visan125 in 14.09.09 10:52:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Varna

VIZUALIZĂRI: 5690 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Visan125); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera dimineata
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[20.03.10 09:27:36]

ati facut rezervare printr-o agentie, sau v-ati prezentat direct la hotel?

[21.03.10 12:38:06]

am facut rezervare pe net la la agentie internationala

[10.04.10 10:24:34]

ne gindim sa mergem anul asta la acest hotel; ati putea sa ne dati mai multe amanunte? de exemplu cit este intrarea la piscina? cit sunt sezlongurile la plaja? cam care sunt preturile la bauturi (apa, bere, suc) pe plaja?

va multumesc anticipat.

[11.04.10 01:18:06]

pentru middle class este excelent, curat parcare pazita si platita cu 5 leva/noapte, bacsis la camerista 5 euro, preturi pe plaja in dreptul tour eiffel:7 leva umbrela, 7 leva patde plaja, 7 leva saltea. bere kamenitza pe plaja cca 2-3 euro(parca), bere kamenitza la magazinul din hotel sub 1 euro, am incercat si alte beri bulgaresti dar numai kamenitza mi-a placut. dezavantaje: nu am vazut animatori si se plateste si piscina hotelului chiar la all inclusive dar la preturile care le practica merita; cel putin nu vin prosoparii si rezerva sezlongurile ca tot e pe gratis.

eu am fost prin booking si nu mi-a parut rau. as fi mers si anul acesta insa nu au scos decat 1 camera la all inclusive, mai astept. succes!

[11.04.10 12:42:20]

multumesc mult pentru promtitudine.

sanatate multa si concediu placut.

all3ex
    [28.05.10 00:28:29]

salut.am vazut pe booking comm tau si am gasit acum si aici.am facut rezervare pentru august 2010.eu as fi ales ceva la 4 stele dar cei care mai merg nu isi permit.in fine vreau sa stiu daca se merita sa ma duc acolo,tinand cont ca sunt destul de pretentios la curateni,mancare.....

crezi ca au evoluat de anul trecut ?multumesc

[28.05.10 12:28:20]

Eu n-am avut vreo problema cu curatenia in schimbul unor mici atentii (5 leva), mancarea am avut doar mic dejun. era cam acelasi in fiecare zi insa erau suficiente sortimente incat sa nu le repeti decat arareori. Nu functiona radioul din camera insa nici nu mi-a trebuit. raportul calitate/ pret este imbatabil pentru 3 stele. La acest lucru contribuie si parcarea platita dar si pazita cu suficiente locuri. Unii consdera ca este cam departe de plaja, insa fiind la marginea padurii aerul este racoros. Anul acesta am vrut sa vad si alte statiuni asa ca am ales Sunny Beach, dar daca e sa fie Nisipuri, m-am simtit excelent la Perla.

all3ex
    [28.05.10 12:35:29]

refritor la parcare: am o masina care se fura, un bmw e90 si as vrea sa stiu daca este sigura parcarea... daca nu voi pleca cu alta masina... multumesc

[28.05.10 12:43:13]

parcarea este o incinta cu o singura cale de acces pazita permanent si cu bariera. mie mi se pare sigura!

Kyandra
    [22.06.10 12:03:42]

cat a costat intrarea la piscina?

[22.06.10 12:14:31]

informatii de ultim moment indica faptul ca la all inclusive intrarea la piscina e gratis, noutate pentru acest hotel. Nu stiu cat e intrarea la piscina intrucat prefer marea. Oricum este in jur de 5-7 leva/zi.

Oricum, atentie nu este indicat celor cu venituri mari sau pretentiosilor. Hotelul are un singur restaurant, lista de coctailuri la bar mi s-a parut destul de "light".

Are doar 3 stele insa si le merita pe deplin.

[09.07.10 19:28:10]

Multumesc de rewiew, ai votul meu.

Am ezervat mai de mult 8 nopti cu all inclusiv.

Ai cumva informatii de anul acesta? am citit niste rewiew-uri dezastruoase pe travel advisor - foarte recente. Drept sa spun primul impuls a fost sa caut si sa rezerv altceva.

Printre altele unii se plang ca distanta retur de la plaja - mare si la deal.

Ok dar nu se poate merge cu masina?

Multumesc anticipat pt lamuriri

[10.07.10 00:32:58]

Se poate merge cu masina la plaja, fireste, insa asta inseamna probleme majore legate de parcare. Noua nu ni s-a parut deloc dificil drumul, chiar daca la intoarcerea de la plaja se urca si varstele noastre depaseau "pe alocuri" 50 ani. Urcusul se face exclusiv la umbra si de cand incepi sa urci scarile aerul se racoreste aproape ca intr-o padure de munte. Pentru cei cu dificultati la urcarea scarilor: acestea pot fi evitate printr-un mic ocol astfel incat se poate merge exclusiv pe drum asfaltat. Anul acesta nu am fost, urmeaza sa plec in alta locatie, fireste tot in BG. Vacanta placuta! Voi raspunde oricand cu placere oricaror solicitari!

[13.07.10 21:15:57]

Multumesc frumos m-ai incurajat.

Cu varsta... hm cam tot pe aici stam si noi, dar adaug niste probleme de coloana care se manifesta exclusiv (! ) la urcat trepte.

Am avut una din cele mai neplacute experiente la un hotel excelent in Grecia taman pt acest motiv, asa ca am ramas un pic marcata).

Sa ai o seara buna, promit sa vin cu un rewiew la sfarsitul lunii august, dupa sejur, si sa a fie pozitiv.

[24.07.10 10:49:57]

Buna savin512,

inca o data multumsc pentru impresile bune postate care ma fac sa astept cu nerabdare plecarea. Am o intrebare : ca si tine am facut rezervare pe booking (prin primavara deja- oferta de pret era imbatabila , in Euro)

1.Cum platesc acolo : Euro direct cf sumei scrisa in rezervare, leva?

2. cum e mai bine sa fac cu schimbul valutar : in Romania din lei , la granita, la hotel din euro?

multumesc anticipat de ajutor, mai ales ca nu e prima data cand ti-l solicit.

[25.07.10 00:33:35]

Eu am plecat cu leva schimbate in centrul Bucurestiului langa Eva. La hotel am platit in leva. Platile se fac ca si la noi in moneda tarii, deci daca vii cu euro te trimite la casa de schimb de langa receptie. N-as putea sa afirm ca era cel mai bun curs, deoarece nu am fost interesat sa fac cercetari avand deja leva, insa cei cu care am fost mi-au spus ca e un curs bun fata de restul caselor din Nisipuri. Nu stiu cum e la vama cursul.

Ai grija pazeste farfuria la masa. Si aici ca si in alte parti cei care debaraseaza au o viteza egalata doar de cei care ridica masinile parcate aiurea. Ai grija; cu parcarile e problema mai ales in zona de plaja. Din cate stiu e doar una in sudul statiunii cam la 150 m de centru, dar poate mai exista si altele; noi am mers pe jos sa mai consumam ceva calorii, dar ... degeaba.

danyepz
    [13.04.11 16:19:53]

Am gasit o oferta destul de interesanta la acest hotel si pe booking.com se mentioneaza ca ar avea piscina interioara... imi puteti spune daca au asa ceva.

Va multumesc

[14.04.11 22:48:44]

Din cate stiu eu nu au piscina interioara. Au insa la subsol un centru spa pe care nu l-am vizitat. Posibil sa fie acolo asa ceva.

[05.08.11 10:43:16]

Voi pleca si eu cam intr-o saptamana si sunt optimista. din cate am citit este bine cand ma intorc voi posta si eu impresiisi poze.

[05.08.11 10:46:09]

@simonadiana, iti dorim o vacanta frumoasa!

[05.08.11 10:59:11]

@simonadiana

Vacanta placuta cu mult soare si distractie la max.

Asteptam cu nerabdare review-ul. Sper ca hotelul si-a pastrat nivelul serviciilor oferite.

[05.08.11 11:04:30]

As avea si eu cateva intrebari si curiozitati. Nu am mai fost in Bulgaria si nici la All inclusiv, nu stiu daca se plateste intrarea la piscina, parcarea si care ar fi preturile actuale. Vreau sa imi fac un calcul fiindca avem un buget limitat... Am inteles ca se poate servi masa si la piscina, oare am inteles bine? Pana la ce ora este deschisa piscina?

[05.08.11 11:07:40]

Multumesc, sper ca asa va fi, eu sunt increzatoare fiindca mi-am dorit prea mult un concediu.

[05.08.11 11:23:13]

Terasa restaurantului este chiar langa piscina. Intrarea nu stiu cat costa, nu am fost niciodata, preferand marea. Nu am fost la AI, deoarece nu vreau sa fiu legat de o anumita locatie cu servirea mesei si nici mare bautor nu sunt. Am preferat sa tot schimb carciumioarele.

[05.08.11 21:50:19]

Multumesc mult, oricum informatiile date de tine mi-au fost de ajutor.

all3ex, danyepz, Kyandra, simonadiana, virginia61, Visan125
    Alte impresii din această RUBRICĂPerla Hotel: