ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2013
ÎNSCRIS: 24.06.10
JUL-2013

Hotel modest cu perspective

Biletele au fost luate prin agentie. Ajunsi la hotel la ora 11:00 am fost cazati dupa ora 14:00. Nu citisem parerile celor de pe acest forum si bine am facut ca numai imi luam bilete la acest hotel.

Am avut indoieli cand am ajuns in fata usii la camera. Modelul de usa, este din acela vechi si are lufturi suficiente sa intre zgomotul de pe culoar. Dar o data intrati in camera mobilierul si baia erau exact pt cele 2 stele, ba din contra baia arata mai bine decat la hotelul de 3 stele din Jupiter -Nalba-.

Apa calda am avut non-stop.

Sa va zic minusurile

-Curatenia in camera se face cu superficialitate (mult par pe jos de la mopul cu care spala). Daca s-ar aspira ar fi mult mai eficient.

-Nu se pune hartie "rusinoasa" la baie decat daca ceri cu insistenta

-Pernele sunt foarte tari -parca ai dormi pe busteni de lemne-Noi am renuntat la ele din prima seara

-Scurgerea la baie, la cada greoaie.

-In balcon, unul din scaune era rupt

-Receptionerele ar fi bine sa investeasca in zambet din cand in cand.

Daca puteti sa treceti peste aceste lucruri si vreti sa vedeti marea din acest hotel (cu 120 ron pe noapte) in plin sezon treceti pe la Mures.

Cel mai enervant lucru pt mine a fost ca a trebuit sa platesc parcarea. 12 ron pe noapte. Acest lucru mi s-a parut nepoliticos la un hotel de 2 stele. Cei drept era pazita de niste pensionari angajati de o firma de paza. Poate nu sunt eu obisnuit sa platesc parcarea si ma asteptam sa fie inclusa in pretul camerei.

Frigiderul l-am platit separat -alti 11 ron pe zi, dar am avut norocul de a prinde unul mare si nu din acelea tip mini bar. Frigiderul a fost partea placuta la acest sejur, ca isi facea treaba cu brio in zilele toride.

Lifturile si mobilierul de prin hotel sunt modele vechi, dar inca in folosinta. Recomandarea mea, este de a veni la acest hotel si sa cereti camera modernizata, deoarece am vazut recenzii din anul 2011 cu bai infecte, sper sa nu mai existe asa ceva pe litoralul nostru. Am optat pt acest hotel deoarece vroiam foarte mult sa ma cazez in statiunea Saturn iar particularii care au locuri de cazare expuse pe internet erau ocupati.

Plaja foarte aproape de hotel si autoservirile berechet in imprejurimi. Aveti si un magazin cu preturi cat de cat acceptabile. Se numeste Levent si preturile sunt precum cele din Mega-Image.

Daca s-ar schimba usile de la intrare si modul de curatenie sincer poate as mai veni la acest hotel, dar banuiesc ca si preturile vor fi altele. Dar mai bine sa dai un ban in plus si sa ai conditii decente. Din cate am vazut se poate si mai rau pe aceiasi bani.

Trimis de Maqulyn in 06.08.13 20:23:40
Validat / Publicat: 06.08.13 21:32:16

VIZUALIZĂRI: 3185 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Maqulyn); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P07 vedere din balcon

dariaiac*
[06.08.13 23:01:45]

AAAAAAAAAAAA da' voi ati stat bine. Sa vedeti cum arata camera 410: cu mobilier de pe vremea demult apusa, cu fotolii rosu inchis din aceeasi vreme, Et 4 fiind singurul care are despartirea la balcoane din sticla si culmea intre cam 410 si 409 acel geam lipseste.

[06.08.13 23:05:29]

@dariaiac: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

dariaiac*
Alte impresii din această RUBRICĂMureș Hotel: