ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.04.2008

Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Extrem de nemulțumit
    Către satisfăcător

Alegeti alta destinatie

Vacanta din Creta la acest hotel, a fost un esec total. Hotelului i-as fi dat cu indulgenta 3 stele. Conditiile de acolo ne-au dezamagit total.

Una peste alta lucrurile au stat cam asa: am ajuns la hotel in jur de 3 dimineata in loc de 23.00 din cauza intarzierii avionului charter care trebuia sa onoreze acesta cursa, fara a ni se da nicio explicatie. In fine, ajungem pe aeroportul din Heraklion, ne-a preluat un nene taximetrist si ne-a dus la acest hotel. Cand se opreste in fata unei cladiri... care arata ca un bloc de 4 ataje. Cu niste steaguri desupra intrarii... Că eram noi obositi dar ne-am desumflat instant.

Facem check-in-ul, urcam in camera... ce sa va zic... o gresie maro pe jos... 2 paturi, unul langa altul, doua fotolii imbracate-n vinilin, un balcon mic... Baia... era curata intr-adevar... dar nu va imaginati cine stie ce baterii sau marmura pe jos. Totul era rece si chiar neprimitor.

Iar ca sa fie totul complet, dimineata realizam ca aveam camera cu vedere chiar in fata hotelului, iar in partea stanga era un teren, unde se executau sapaturi arheologice... Deci nici vorba de valurile marii, pasarele sau miros de maslini.

Mancarea ce sa zic... relativ variata, parea proaspata... in limitele normale ale unei cantine mai bine aprovizionate... Iar toate bauturile pareau ca de la un dozator obosit, adik cola era un lichid cu gust de cola... sprite-ul era un lichid cu gust de sprite... Vinul la fel, berea la fel... nimic autentic... Cafeaua era bunicica...

Am uitat sa va spun la inceput ca aveam un pachet all-inclusive. Hotelul are doua piscine... cu cateva sezloange pe margine... iar langa una dintre ele... trona un mare bloc in constructie lasat in paragina... Deci iar nu mai vorbim de ambient... putine plante... Nu are vedere la mare... iar pana plaja ai de mers cam 10 min pe jos.

Pana la urma, din tot sejurul, cel mai frumos a fost in excursia (pe care ne-am luat-o singuri) in Santorini... un loc absolut superb... Si ceea ce am mai vizitat noi... muzeul knossos, acvariul etc...

In rest... sincer cauati alta destinatie decat Creta... unde sa fiti multumiti si sa nu aveti senzatia ca ati platit 1300E degeaba. Iar partea proasta este ca... ne-am uitat si la celelalalte hoteluri si la fel aratau... deplorabil de afara... Erau unele care aratau f bine pe afara... dar cine stie cum este inauntru, iar in pozele de pe site-uri totul arata f bine.

Trimis de popa mirela in 06.04.08 05:02:21

VIZUALIZĂRI: 6552 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (popa mirela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

victoria1960
    [03.01.10 00:22:15]

Mi se pare cam exagerat, deoarece am fost si eu in Grecia, de mai multe ori iar parerea mea este total alta. In primul rand hotelurile sunt foarte curate, mancarea este minunata, sucurile sunt naturale iar grecii sunt foarte prietenosi si primitori.Nu se poarta slugarnic precum turcii dar sunt minunati.

Fara a te supara trebuie sa iti atrag atentia ca pluralul la sezlong este sezlonguri nu sezloange.

victoria1960
    Alte impresii din această RUBRICĂHersonissos Palace Hotel: