ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2013
2 AD. + 1 COPII -- v: 4 ani

Foarte nemulțumit
Sub orice critică
Sub orice critică

DEZASTRU - adevarul gol-golut!!

Incep prin a va multumi celor care scrieti pe acest site, as fi vrut doar sa ascut :))) Nu am putut crede ca e chiar asa cum este descris hotelul in ultimul review. Stim cu totii ca parerea e subiectiva si poate unele persoane sunt mai pretentioase altele mai putin. VA ROG SA MA CREDETI CA E EXACT CUM VA DESCRIU MAI JOS. Oricate as scrie cred ca nu o sa va pot descrie experienta pe care am trait-o 2 zile jumate.

Am avut o rezervare in Sf. Constantin si Elena, Bulgaria la hotel de 4 stele Estreya Palace y Residence, incepand cu data de 28.07 pentru 7 nopti. Va scriu de acasa, am ajuns azi noapte 31.07, dupa un drum de 12 ore cu fiul meu bolnav de toxiinfectie alimentara dupa 2 zile. A fost nevoie de o perfuzie ca sa ma incumet cu el la asa un drum (are doar 3 ani si 10 luni).

Mancarea e sub orice critica, efectiv nu ai avut ce sa mananci. Niste crenvursti maro urat mirositori, salam la fel, un carnat gri cenusiu, de care imi era frica si sa il privesc... Un cascaval cu gust de plastic, feta acra, nu era unt decat margarina si asta in calup pusa pe o tava ca sa te servesti?! Totusi vorbim de 4 stele... Gemul era la bol sa te servesti, nicidecum in recipiente sigilate, era in meniu dimineata paine in ou. Pentru numele lui Dumnezeu - paine in ou la hotel de 4 stele... Nu am cuvinte.

Oricat am incercat sa merg pe variante sigure pentru baietelul meu nu am reusit sa il feresc... Nu va pot exprima in cuvinte. Cand am facut plangere la managera in legatura cu standardul lor la mancare mi-a spus ca ea considera ca e ok. Nu au sistem all inclusive, ci LIGHT all inclusive, asta din spusele managerei. Ati mai auzit de asa ceva, de conceptul asta?! Nu servesc snaksuri decat niste pizza. Am gasit pizza buclucasa doar cand am cerut insistent sa imi arate unde sunt snaksurile, erau 2 felii de pizza naclaite si cu muste.

Cand m-am dus sus in camera dupa telefon sa fac poze au umplut frumos farfuriile. Macar sa manance altii mai bine si tot am realizat ceva.

Cand am ajuns duminica la ora 15 am facut efectiv foamea, receptionera nu stia unde si in ce constau snaksurile, barmanul nu vorbea engleza si intrebat de ele i-a spus sotului intr-o engleza stalcita ca pentru snacksuri exista piata!!

Singurul punct cu plus era locatia hotelului, care hotel in sine era frumos decorat, poate finisajele nu la standardul de 4 stele dar frumos.

Plaja: UN DEZASTRU!!! extrem de ingusta, extrem de aglomerata, plaja asta face ca plaja din Mamaia sa fie lux. Plaja era impartita in doua portiuni, cea mai putin aglomerata era cu vreo 2 metri latime la iesirea din mare plina de alge moarte, se continua cu bolovani in mare si daca cumva reuseai sa treci de bolovani te scufundai intr-o mare de alge. IAHHH!!

Statiune nasoala, nu m-am mai duce sa ma plateasca ei pe mine.

Am facut plangere la hotel, maine fac la agentie... Staful nu vorbeste engleza deloc, nimeni inafara de receptionera si managera.

Piscina exact cum este descrisa in celelalte posturi - acceptabila, sezlonguri murdare, placi de ceramica murdare, apa destul de rece. Nu sunt sezlonguri pe plaja ale hotelului. Plaja e destul de aproape.

Fara restaurante de unde sa iei mancare, sau cel putin nu am vazut eu, doar un supermarket. O statiune ponosita...

Nu pot sa ma pronunt in privinta de distractie si relaxare, eu nu am vazut animatori dar este posibil doar sa nu ii fi vazut eu. La fel locul de joaca, eu daca exista nu l-am vazut...

Nu o sa ma satur sa va spun ce dezastru era, pentru numele lui Dumnezeu, nu am putut crede asa ceva. Va rog mergeti si filmati, eu intentionam sa fac poze cu mancarea marti dimineata dar starea baietelului meu s-a agravat (s-a deshidratat puternic) si am fost nevoiti sa devansam plecarea!!

Trimis de nitzuc in 31.07.13 20:46:19
Validat / Publicat: 31.07.13 22:21:13
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2807 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nitzuc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 celebrele snaksuri!!
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

webmaster [31.07.13 22:20:49] »

La primul set de impresii şi recomandări încărcat - @nitzuc: bun-venit *cu adevărat* pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

nitzuc [01.08.13 12:57:56] »

@webmaster: multumesc de urare. Sper sa fie de folos cuiva faptul ca am relatat aici experienta mea.

Multumesc din nou celor care scriu, cine are urechi poate sa auda ecourile Imi pare rau ca nu am poze cu mirifica mancare servita la acest hotel, care cica practica light all inclusive. Sper doar ca cine citeste sa ma creada pe cuvant.

Voi reveni cu impresii din alte locatii, locatii in care am fost pe baza ecourilor scrise de membrii amfostacolo, locatii care nu m-au dezamagit catusi de putin.

ceasornicarul [12.06.14 15:27:52] »

Am o observatie legata in general de hotelurile din tara vecina, atunci cand sunt in majoritate ocupate de turisti nemti sunt foarte ospitaliere si asigura tot confortul, cazare, masa, animatie.

Eu unul apelez destul de des la serviciile tour-operatorilor germani si implicit de fiecare data sunt in momentul cazarii intr-o mare de cetateni germani.

Sunt sigur ca, se tine seama de cele mai multe ori de nationalitatea majoritatii turistilor.

Sincer in momentul trecerii mele pe la acest hotel, lucrurile stateau altfel, mancarea foarte buna si destul de diversificata, imi pare rau pentru cele traite de tine acolo.

ceasornicarul, daf434, nitzuc
    Alte impresii din această RUBRICĂEstreya Palace Hotel: