ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2013
DIN: Deva
ÎNSCRIS: 16.08.12
JUL-2013

Sun Garden - 2013

Se anunta un week-end canicular. Unde am fi putut merge rapid? Doar la Sun Garden la o plaja de intretinere (ne-am bronzat frumos, deja, in Corfu) si o piscina mai racoroasa.

Avand in vedere ca stiam regulile casei, am facut rezervarea de sambata pentru duminica, pe sezlongurile sub baldachin.

Drumul bun, Deva- Cluj cu 30 km de autostrada Deva-Orastie pe A1 si inca vreo 35 km pe A3 din totalul de 165km, total.

Si iata-ne, ajunsi pe la ora 11. Peisajul incantator, ca anul trecut florile de diverse culori si arbustii, in aranjamente florale sofisticate, ne-au bucurat simturile de la intrare.

Am sesizat o prima modificare, intrarea se facea direct la piscina, nu mai trebuie sa intre toata lumea in receptia hotelului.

Exista notificarea de rezervare, fara probleme, se si facusera rezervarile nominal -pe sezlonguri l, asa ca nicio sansa sa schimbi ceva sau sa-ti ocupe cineva sezlongurile, pe principiul "primul sosit- primul servit! ". Inca o surpriza placuta, s-a redus costul biletului de intrare la 65 lei fata de 80 lei. Doar daca am fi vrut prosop de la ei ar fi fost +15 lei.

De aceea e bine sa stii regulile casei de dinainte, ne luasem prosoape de acasa. Inclusa in biletul de intrare mai este o apa plata de 500 ml.

Mi-ar fi placut tare mult sa va dau numai vesti bune dar nu se poate.

Anul acesta "trupa" de chelneri este mult mai slaba, au aceleasi sarcini: sa vina sa intrebe ce doresti dar, nu... se mai intampla chiar asa. Dupa o jumate de ora si dupa ce i-am facut atenti a venit domnisoara care deservea zona noastra. Un pic aiurita ca doar venise langa noi, sub acelasi baldachin la niste oaspeti.

La vestiare... un pic "deranj", dulapioarele se vedeau cu praf inauntru (cele care erau deschise-fiind dimineata singurul "suspect" este echipa de curatenie), in sala de dusuri si toalete nu s-a facut niciun pic de curatenie peste zi, astfel ca pe la ora 18 cand am plecat, cosurile de hartii erau arhipline si firesc ca multe din servetele ajunsesera chiar pe jos. Mocheta de la intrarea din vestiare murdara si prafuita, tencuiala la "femei" scorojita".

La bar preturile de anul acesta: 9 lei/ cafea; 10lei/limonada/250 ml; 21 lei/sandwich Club; 19 lei/ sandwich Sun Garden.

Aceeasi regula de anul trecut ca nu este voie cu niciun fel de bauturica sau mancare dinafara. La fel, totul se plateste la sfarsit.

Per total as retine reducerea tichetului de intrare, regulile casei cu rezervarea prealabila, curatenia si gradinile ingrijite.

Cu cardurile acelea de fidelitate am senzatia ca nu prea stiu ce vor sa faca, anul asta nu mai sunt valabile cele de asta vara si nu se stie daca vor mai emite altele. Asta, asa ca mi-am adus aminte, se vorbea anul trecut de o reducere de 10% din tarifele de cazare si piscina.

Oricum recomand aceasta locatie care este cu personalitate si lucrurile merg spre mai bine, ceea ce este atipic pentru multe- foarte multe locatii din Romania.

Trimis de carmen_22_09 in 29.07.13 21:42:06
Validat / Publicat: 29.07.13 23:20:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CLUJ.

VIZUALIZĂRI: 2103 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (carmen_22_09); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Intrarea in cadrul resortului

[29.07.13 23:20:14]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Aquapark-uri, ștranduri în Cluj și împrejurimi" (nou-creată, între timp, pe sait)

• Alte impresii din această RUBRICĂAquapark-uri, ștranduri în zona Cluj: