ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2013
DIN: Buc
ÎNSCRIS: 21.04.10
SEP-2012

Slab, dezamagitor

Pentru joc, pentru distractie adica...

Am fost in august-septembrie anul trecut la un pret de circa 800 de euro. Am ajuns acolo pentru locurile de joaca care au fost ok, ciudat ca cel mai putin stricat era cel de la plaja si a fost ok ca erau vreo 3.

In rest insa, mancarea chiar slaba de tot, gaseam de mancat, insa pentru copil de 2 ani nu fara efort.

Pentru el a fost foarte bun barul ala cu gustari chinezesti, in afara de niste sos de soia, legumele si pastele erau tare bune, mancarea nu era sarata, chiar potrivit.

La masa de pranz insa era greu sa hranesti un copil de 2 ani cat de cat echilibrat; carnea era in fiecare zi, insa intr-un singur fel de mancare si aproape numai in tocanite etc.

In ziua bulgareasca era doar tocata.

Supele nu aveau niciodata carne. Foloseam restaurantul de pe plaja pentru copil, acolo gaseai zilnic ceva fripturica sau peste. Din pacate, era insotit numai de cartofi prajiti, salata de varza si sosuri.

Am fost la preturi mai mici la bulgari, insa mesele au lasat mult de dorit. Noroc ca nu suntem pretentiosi...

Restaurantul de pe plaja chiar a fost ok ca meniu, doar ca la 2 ani al nostru era cam somnoros la ora aia, era dificil sa asteptam ora 12 in soare, pe malul marii.

Locurile de joaca erau frumoase probabil la inceput de sezon, acum erau rupte, stricate.

Totusi, au avut rolul scontat, caci ne-am folosit de ele in fiecare zi. Piscina era potrivita si pentru copii mici-mici.

Camera a fost neplacuta, cu niste pete de mucegai si se simtea o aroma minunata, nu ne-au schimbat acmera, ne-au umplut-o de clor in schimb! : D Apreciez ca au facut ceva, insa nu e cea mai buna idee clorul, mai ales ca dormea un infant acolo ioar clorul e iritativ pentru caile respiratorii. Ma rog, neplacut, am aerisit o zi si-o noapte!

Serviciile insa decente, la clubul copiilor erau domnisoare vorbitoare de romana, mereu zambitoare, foarte dragute.

Bauurile tolerabile, mult mai bune ca nivelul mancarii. Inghetata era impachetata, la cornet sau pe bat, buna.

Trimis de lalea in 28.07.13 17:03:46
Validat / Publicat: 28.07.13 18:15:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Balcik, Nessebar, Nisipuri

VIZUALIZĂRI: 1549 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lalea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[28.07.13 19:13:44]

De ce nu l-ai postat anul trecut?? ca sa se stie calitatea hotelului iar doritorii sa se gandeasca la altul.

[29.07.13 09:06:15]

Nu inteleg intrebarea, puteti fi mai la obiect?

[29.07.13 17:38:11]

@lalea: Sejurul este din Septembrie 2012. L-ai postat in Iulie 2013. Daca era postat anul trecut vedeau mai multi impresiile si poate cautau alta locatie.

Sunt hoteluri din Bulgaria care au preturi modice dar calitatea serviciilor este la fel.

[30.07.13 13:16:03]

Asa este, oricine stie ca se putea mai devreme, acum am putut sa-l postez la fel cum puteam sa nu-l postez deloc.

Continuam insa discutia despre hotel sau putem pune ecouri despre cum mi-am petrecut timpul din septembrie 2012 pana acum?

Un ecou primit anul asta la o intrebare pusa de mine anul trecut mi-a amintit ca nu am recenzat destinatia de anul trecut...

Care este legatura intrebarii cu hotelul nu pricep, cu atat mai mult cu cat recenzia este doar o alta recenzie si nu schimba mare lucru din recenziile anterioare. Cei care citeau recenzia mea se puteau chiar razgandi in a accepta acest hotel, vazand ca alte recenzii anterioare erau mult mai critice.

[30.07.13 14:07:03]

@lalea: Legatura este: cu cat sunt mai multe opinii rezulta o imagine mai buna a hotelului. Cine si-a cumparatul biletul din Ianuarie, asa cum fac si eu, il mai pot schimba?? Recenzii ca asta arata ca hotelul are bube si trebuie cumpanit bine daca-l alegi sau mergi in alta parte. Pentru asta postam pe AFA.

[02.08.13 18:07:51]

Inca odata: cine si-a luat bilet in ianuarie a citit toate recenziile pe care le-am citit si eu anul trecut, recenzia mea era in acord cu restul, n-am zis nimic ce sa nu se fi exprimat anterior mult mai dur la adresa complexului.

Din contra, in anumite locuri am punctat niste beneficii pe care nu s-a insistat anterior.

Asa este, de aceea publicam pe AFA ce credem si cand avem timp.

Imi pare ra ca reviewul meu nu v-a ajutat pe dv., poate va ajuta pe altcineva.

Daca ati cumparat deja din ianuarie bilet la acest complex si nu ati citit deja toate impresiile proaste despre hotelurile din complex, imi pare rau, poate nu trebuia sa asteptati reviewul meu.

Si anul trecut s-au subliniat aceleasi puncte slabe pe care le-am punctat si eu.

Ca sa clarific, n-am spus ca n-as mai merge aici, dar nu l-as recomanda oricui; cand am plecat spre hotel, n-am plecat spre vacanta asteptarilor luminate, ca citisem deja pe-aici.

Daca si dv. ati citit cel putin ce am citit eu, atunci sa stiti ca, dupa mine, acest hotel este in perfect acord cu media reviewurilor din anul 2012 deja publicate.

fanespoitorul, lalea
Alte impresii din această RUBRICĂDolphin Hotel: