ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.09.2009
    ÎNSCRIS: 18.07.09
    AUG-2009
    2 AD. + 2 COPII

Sejur placut, pret rezonabil

A fost placut, o sa revin in Turcia, a meritat

-- (text postat ca ecou si mutat ulterior aici de webmaster) --

Una peste alta, la banii dati a meritat. Altfel, turcii, ca toti orientalii, sunt un pic jegosi, dar nu mai rau ca romanii. Nu vorbesc engleza, iar femeile de serviciu se iau de treaba cand vrei sa culci copiii de amiaza. In rest totul a fost in regula.

Plaja e faina, de nisip, piscina ok, doar ca programul de animatie incepe cu muzica in forta dupa ce termina menajerele de curatat, adica in clipa in care abia reusisei sa atipesti. Totusi nu se poate compara cu ce e pe la Costinesti sau cu fitele de Mamaitza. Merita sa mergi acolo.

Foarte mult mi-a placut la Troia si la Efes

Trimis de irinuca* in 09.09.09 19:56:08
    • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3296 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (irinuca*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 lampioane la Kusadasi

patriotul
    [07.03.10 15:55:51]

sunt Patriotul din Rm. Valcea, as dori sa te intreb ceva legat de hotelul atlantique club holliday de langa kusadasi: ce pot sa fac cu 20-25 de elevi de liceu acolo (sunt profesor) ; se pot distra si in ce fel. Daca mai fac galagie sunt probleme cu turcii? Avem microbuzuri spre Kusadasi. N-am mai fost in Turcia ci doar in Grecia in Paralia katerini (a propos, grecilor le respect cultura civilizatia dar au probleme legat de comportamentul lor fata de romani -ex. nu mergeti la hotelul Orea Eleni unde patronul, un badaran, tipa incontinu (are si vreo 120 kg) si mi-a speriat elevii). Sa revin la hotelul Atlantique club cine mai are informatii sa mi le spuna si mie (vreau sa ajung acolo pe 4 aug 2010). Va multumesc anticipat!

[07.03.10 22:00:54]

Patriotule, poti sa lasi tara sa mergi la turci linistit, chiar si cu 20-25 de elevi de liceu. Hotelul e pe malul marii, sunt microbuze in toate directiile, este program de animatie, seara si dupa amiaza la piscina (aerobic, polo, au si teren de tenis, se poate juca volei), iar turcii nu se supara pentru un pic de scandal.

Noi am avut vecini de camera niste ucraineni veseli care se imbatau in fiecare seara si faceau scandal si nu le-a zis nimeni nimic.

Poti sa-i duci la Efes, la Troia sau la pamukale, la Adalandsau in bazar.

E frumos, eu am fost cu doi copii mici si tot afost o. k.

Bafta!

patriotul
    [08.03.10 00:31:09]

multumesc Irinuca pt. informatii. Acum chiar ca m-am decis sa merg la hotelul Atlantique. Sper sa gasesc o agentie OK.

PATRIOTUL

[15.04.10 13:11:30]

Precizari despre Atlantique Club

Incerc, in randurile care urmeaza, sa aduc niste precizari necesare, sper eu, celor care aleg Atlantique drept destinatie pentru vara care urmeaza. de la inceput as vrea sa spun ca este un hotel o. k. pentru persoane care nu tin sa aiba camere de hotel luxoase. camerele au toate balcon, sunt mobilate cu gust, dar modeste. La cat costa sunt insa foarte in regula, isi merita stelele.

Despre amplasament: hotelul se afla pe Long Beach, la aproximativ 8 km. de Kusadasi. Faptul ca are plaja privata este, dupa parerea mea, unul dintre punctele lui forte, familiile cu copii mici stiu la ce ma refer, e foarte greu sa mergi pana la plaja cu o gramada de bagaje.

exista doua piscine, una cu topogan sisectiune pt. copii si au si un club pentru copii.

despre masa: este tip"bufet suedez", pe saturate si destul de buna. Iubitorii de carne de porc trebuie sa afle ca acolo nu se serveste asa ceva, cel putin asa afost anul trecut. Au in schimb multe feluri de salate, sosuri, fructe, prajituri. Nu se moare de foame. Cu curatenia stau ei un picut mai rau, ma refer la turci, in general, dar la hotel este in ordine, depinde cat de pretentiosi sunteti.

Echipa de animatie organizeaza meciuri de polo si volei, excursii, concursuri, seara au program de varietati, discoteca, seara turceasca (absolut superba), nu aveti cum sa va plictisiti.

Noi am fost cu copiii si fiind destul de mici nu am plecat prea departe de hotel, dar aveti unde merge in imprejurimi, inclusiv in bazarul din kusadasi, daca vreti o repriza de shopping.

Sper ca randurile mele sa va ajute sa va formati o parere cat mai aproape de realitate, hotelul merita incercat. sper ca impresiile mele sa fie citite de Patriotul, el vrea sa mearga acolo in tabara cu elevii lui

[15.04.10 13:18:40]

Draga webmaster, imi pare rau, nu am incercat sa violez regulamentul, ci doar sa aduc, asa cumam spus cateva precizari.

acapulco
    [15.04.10 13:20:29]

Long Beach este cumva plaja publica de pe linga hotel Batihan?

[15.04.10 13:24:16]

nu-ti fa probleme, dar e bine sa retii pe viitor.

[15.04.10 14:52:51]

Acapulco, ai dreptate, aia e plaja, de la Atlantique incepe o zona frumoasa cu case aproape pe plaja, cu terase spre mare, cu mici gradini pline de bouganvileea si alte plante frumoase, cu rodii, smochini si mandarini. Poate cand o sa am timp o sa incarc niste poze cu flori si pomi.

irinuca*, patriotul
    Alte impresii din această RUBRICĂSunconnect Atlantique Holiday Club [Long Beach]: