ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2009
[?] AD. + 1 COPII

Sub orice critică
Sub orice critică

Mergeti in alta parte!

Am ajuns in data de 01. 09. 2009 cu inca 2 familii (fiecare cu cite un copil) dupa ce am cautat prin toata statiunea minunatul hotel. Am intrebat citiva taximetristi daca ne pot arata directia iar acestia ne-aucomunicat foarte prompt ca ne ajuta doar contra sumei modeste de 5 euro.

In sfarsit am gasit hotelul. Parcarea situata in spatele hotelului (de 4 stele bulgaresti! ) era contra cost am aflat la receptie (5 leva/zi).

In minunatul hol al hotelului exista un singur lift (arata un pic mai bine decat liftul din blocul meu! ) unde trebuia sa intri si sa iesi repede ca altfel usa iti rupea picioarele. Noi am avut noroc.

Camera cu vedere la mare era spatioasa, destul de curata, nu arata de 4 stele. In baie WC-ul se clatina, cabina de dus era ruginita, cu perdea in loc de usa glisanta. Aerul conditionat mergea.

Internetul practic nu exista in acel hotel de 4 stele. La receptie existau 2 calculatoare de unde puteai accesa doar contra cost. Wireless doar in hol dar contra cost.

Plaja destul de curata, cu umbrelute frumos asezate. Daca voiai sa stai la plaja inchiriai contra cost 1 sezlong 5 leva + 1 umbrela 5 leva/zi. Scaldatul era gratuit! .

Si in piscina la fel. Dar sezlongul costa 4 leva/zi. Piscina interioara avea program redus (10. 00-17. 00) si nu am inteles de ce.

In sfirsit bucataria si restaurantul. Gresia din restaurant cam ciobita. Mancarea foarte proasta si reciclata. Cafea si ceai nu puteai sa bei decat dimineata. Fructele au fost de 4 feluri: prune, mere, struguri si pepene. Prajiturile au fost de 2 feluri: cu cacao si fara cacao taiate in diverse forme. Totul s-a sfarsit cu o minunata enterocolita. La barurile "All Inclusive" se serveau bauturi proaste (un fel de quick cola la noi).

Locul de joaca pentru copii avea cca 9 mp si consta in 2 leagane si 1 topogan.

Echipa de animatie ne-a facut sa ne simtim bine pentru ca ei erau mai grasi ca noi! Probabil datorita mincarii deosebite.

In concluzie sfatul nostru este sa mergeti in alta parte, poate la greci, turci sau hoteluri romanesti de 4 stele.

Trimis de mosunovac in 08.09.09 23:49:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena

VIZUALIZĂRI: 6147 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mosunovac); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

mathilda
[09.09.09 13:53:28]

vad ca se cere bani la greu p-acolo... inca si la bazin platesti... nasol.

faza cu Scaldatul gratuit a fost tare de tot! ))

ghidioneanu
[24.01.10 19:40:53]

Parcarea e pazita ? E cu plata ?

Am sa merg in alta parte probabil si voi renunta la sejurul cu reducere de aici , daca mai gasesc review-uri asemanatoare si pe alte site-uri !

mihais75
[04.07.10 17:37:44]

bre nene mosule novac, mai citeste pe net (daca tot nu ai notiuni de specialitate) ce insemana "enterocolita" si apoi sa induci oamenii in eroare (sau oroare). mai bine ai avea grija cum mananci, pentru ca vezi matale, si mancarea asta no limit e pentru cei care stiu ce si cum sa manance.

mosule, pe litoralul romanesc ai sa vezi ca dai acei bani numai pentru cazare. in romanica noastra tu cred ca ai beut numai alexandrioane si alte minuni dintr-astea, dar inca nu ai aflat ca sunt contrafacute. mai subtirel, nene, ca induci lumea in oroare si zau ca faci un deserviciu. lasa oamenii sa mearga la vecini, acolo unde gasesc servicii turistice de calitate superioara, nu mai blama dupa doua jack daniels contrafacute baute la noi in tara. rusinica!

[04.07.10 23:03:14]

mihais75: ai o succesiune de ecouri cu un limbaj usor agresiv la adresa altor persoane, pare sa nu fie o intamplare - cum am crezut prima data. Sper sa ma insel si sa nu fie nevoie de avertismente sau alte masuri administrative, iti recomand sa-ti cantaresti/echilibrezi mai mult interventiile.

aroc1
[03.08.10 13:15:19]

are dreptate mihais 75 si nu inteleg de ce se denigreaza locatii excelente din toate pctele de vedere. am fost in aceeasi perioada cu domnul de mai sus si pot sa afirm ca minte cu nerusinare, pot sa trimit oricand poze cu animatorii hotelului copii pana in 22 de ani veseli si amabili f. atenti si placuti, la fel ca tot personalul. in privinta toaletei nici un hotel care se respecta nu pune usa glisanta la dus... norme elementare de igiena. prajiturile si inghetatele sunt foarte variate si bune mancarea in afara celeia de la amiaza a fost extraordinar de buna

si nu este primul meu concediu afara din tara, iar la un al inclusiv light nu poti cere la amiaza 10 feluri de gratare si mult mult colesterol, cum ii place romanului

sanatos. credeti-ma este ff bine la acest hotel.

mosunovacAUTOR REVIEW
[03.08.10 20:11:56]

Salut

Am revenit pentru ca am observat ca acest comentariu a deranjat oarecum oarece persoane. Nu inteleg de ce. este parerea mea personala. Nu trebuie sa tineti cont de ea! . Parerea mea este ca Turcia nu se compara cu Bulgaria si nici pe atat cu Romania. Dar este numai parerea mea.

Mihais75 trebuie sa nu se supere daca am pomenit un termen medical necunoscut lui inca si anume ma refer la eneterocolita (se invata la facultate! ). Sau esti cumva medic? Daca da atunci este foarte grav.

Concediu placut

aroc1, ghidioneanu, mathilda, mihais75, mosunovac