ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2013
DIN: Dr Tr Severin
ÎNSCRIS: 15.07.13
JUL-2013

Veniți cu încredere la Hotel Mondial

Sunt deja cazat la cest hotel Mondial - chiar acum in momentul in care scriu, am o camera Tripla la et 2 - asa am vrut chiar daca copii au gratuitate eu am ales o camera cu 2 paturi unul dublu si un single. A fost super alegere intrucit am vedere de pe terasa atit la mare cit si la piscina.

Hotelul face toti banii - piscina e una mare curata desinfectata -apa e de un abastru de nedescris - si una mica pentru copii. Se poate inota si sari in piscina are 2,5m adincime la un capat si 0,5m la celalalt.

Au sezlonguri cu masute suficiente, hamacuri si un chelner la dispozitie care iti serveste la sezlongul tau - super preturi - cafea expreso 5lei, sucuri 5 lei fresh 10.

pentru copii exista piscina mica dar si dainausuri, balansoare, casute din plastic etc unde isi pot da in petec cei mici.

Camera ca marime ii dau nota 8, ca arnjament, lenjerie, tapet mobilier primeste 10. Intrarea se face cu cartela magnetica. Baia e fff mare pt o baia - dusul are 2m/1m inchis cu doua usi din geam pliabil. Ghiuveta imbracata in granit, terasa camereri are granit pe jos, mocheta camerei e rosie curata si ingrijita. Lcd e cu dvd la el dar are diag mica de 22.

Am scris acest rewiu mai amanuntit in ideia ca oricine s-ar uita sa stie exact cum sta treaba aici - eu dupa parerea mea zic ca e splendid - e la 3 minute de Acapulco ca orientare ajungi imediat la mare

Trimis de valy777 in 20.07.13 18:32:17
Validat / Publicat: 20.07.13 19:48:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD. A mai fost în/la: Sinaia, Olanesti, Maramures, Bistrita, etc

VIZUALIZĂRI: 4715 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (valy777); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

Djbobo*
    [20.07.13 20:30:19]

Vad ca ai avut mic dejun inclus, ce ne poti spune despre el?

Referitor la pret, cred ca este o greseala, ptr luna iulie, cand ati fost voi, o camera tripla costa de la 599 lei/persoana pentru un sejur de 6 nopti, voi vad ca ati avut 7, deci care e pretul real?

valy777AUTOR REVIEW
    [22.07.13 00:44:06]

@Djbobo: Salutare, asa e micul dejun este bufet suedez, azi de dimineata am experimetat pentru prima oara -eu sunt cazat aici pina Simbata pe 27. Nu au un restaurant inchis -se serveste pe terasa hotelului -e fain cind rasare soarele si e caldura -ma intreb cum o fi pe vreme rea -sper sa nu am parte sa vad. Mincarea e de 7-8 dupa mine, nu dupa cum e gatita vca aici e ok ci dupa gradul de diversitate. au si cereale cu lapte pentru copii, rosii castraveti, cascaval, oua, omleta cirnaciori, unt gem ceai lapte suc si se c-am termina. Poate cineva o sa zica frate e destul -asa se pare dar aici vorbim de 4 stelute si te astepti la ceva mai mult. Eu am mers la masa pe la 8 si 15 si era gata pregatit iar ca si cantitati era destul. Am zis 7-8 pentru gradul scazut de diversificare ok. Cafeaua e un fel de ciorba -cea servita la micul dejun dar nu e o problema fiindca au la bar si fac un expresso fff bun la numai 5 lei.

Pretul de care ai intrebat - eu am platit un sejur de 7 nopti cu mic dejun pentru o camera tripla un pat dublu si unul single 2370lei -atit e factura - eventual o sa ii trag o poza si o sa o urc pe site Am achitat la agentia mea iar aici am venit si le-am aratat factura si chitanta si a fost totul ok. Personalul e super de la receptie -respectuos saritor si zimbitor. Cred ca s-a defectat ceva la toaleta azi -plutitorul nu mai oprea apa la wc -am anuntat si in 10 min a venit la usa instalatorul care zic eu fff important -nu a incercat sa repare in stilul nostru pur romanesc - ci a inlocuit piesa defecta pe loc - e ok acum.

Daca mai pot ajuta cu ceva intrebati fara probleme -orice -pe mine ma bagase in sperieti o doamna care scrisese ca aici ar fi dezastru si eu cind citeam aveam deja factura si chitanta in buzunar si trebuia sa ajung aici peste 2 zile -iti dai seama - si cu copil de 4 ani dupa mine

PS am facut poze si cu piscina noaptea si o sa le pun miine - e BESTIALA

Djbobo*
    [22.07.13 14:45:00]

@valy777: Ok, am inteles; Vacanta placuta in continuare!

valy777AUTOR REVIEW
    [26.07.13 09:31:06]

Asa cum am zis eu sunt inca cazat aici si inca o data va ZIC SA VENITI CU INCREDERE SI FARA FRICA hotelul e mai mult decit ok, camerele curate si curatenia se face zilnic, piscina e super iar pentru cei din hotel poate fi utilizata si noaptea. Acum hotelul s-a umplut nu mai sunt camere, aproape ca la fel e si parcarea care desi super mare, e aproape plina. Am uitat sa spun -hotelul are si lift si MERGE.

Se pare ca proprietarul a cumparat si Hotel Union -daca o sa-l aduca la nivelul lui H Mondial o sa fie super. Eu pina acum nu i-am prea gasit hibe. O singura chestie am eu, la micul dejun se serveste o cafea care este mai mult ciorba decit cafea, si atunci trebuie sa imi cumpar de la barul hotelului in fiecare dimineata cafeaua. Cea de la bar e super -nu inteleg de ce nu ofera cite un expreso de la bar in fiecare dimineata -nu e o suma 5 lei - dar calitatea e ca de la cer la pamant. O sa incerc sa ii sugerez la administrator aceasta varianta -macar de la anul sa fie cafea calumea la micul dejun.

in rest numai bine si zile insorite tuturor

adisilvi
    [26.07.13 20:10:22]

Venim si noi 7 nopti din 25august, e linistitor sa vad ca sunteti multumiti. Super, multumim!!!

Valentina3
    [12.01.15 11:21:19]

Buna,

Poti sa-mi spui cum este plaja hotelului sau cat de departe?

Am vazut mai sus la altcineva ca scrie ca e impracticabila si trebuie sa mergi 30 de minute.

Multumesc,

adisilvi, Djbobo*, Valentina3, valy777