ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2013
ÎNSCRIS: 05.07.12
JUN-2013

Revenire placuta la Sousouras

Buna tuturor.

Am revenit si in acest an tot la Hotel Sousouras in perioada 20.06.-30.06.2013, fiind multumiti de conditiile de anul trecut (vezi impresii).

Am facut rezervarea din luna aprilie, si am beneficiat de un pret rezonabil pentru 10 zile cu demipensiune.

Impresiile de anul trecut erau pozitive si la fel sunt si cele de anul acesta.

Cazarea s-a facut in maxim 10 minute, am primit o camera la etaj (am solicitat prin mail la receptie cu 3 zile inainte) in corpul B. Conditiile bune, camera cu televizor, frigider, AC, curata si cu balcon mare. Fata de anul trecut as da un plus pentru curatenie, atat in camere cat si in incinta complexului.

Masa cu demipensiune indestulatoare, dimineata erau branzeturi, gemuri, salate, unt, margarina, salam, sunca, si cateva sortimente de preparate din ou, cremvusti, ceai, cafea, cereale etc. Seara erau cam 12 feluri principale, salate multe, fructe, inghetata si ceva desert. Mancarea bine gatita, gustoasa, si se completa imediat daca un fel se termina. Apa si bauturile sunt contracost. Personalul atent si serviabil. Acelasi sef de sala care s-a bucurat ca am revenit la ei.

Plaja curata, multe sezlonguri si umbrele noi (anul trecut am depunctat plaja pentru lipsa curateniei), intrarea in apa lina, dar cu pietris acceptabil, apa calda si curata. Pret 6 euro pentru 2 sezlonguri si o umbrela.

Hotelul plin desi era doar luna iunie. Multi sarbi, romani, unguri, si ceva rusi. Atmosfera prieteneasca si linistita, majoritatea familiilor erau cu copii. Anul acesta aveau si un mic loc de joaca. Exista o piscina cu sectiune pentru copii, unde sezlongurile sunt gratis.

Per ansamblu am fost multumiti si anul acesta, personal recomand hotelul familiilor cu copii, sau celor care vor o locatie linistita aproape de centrul statiunii, la un pret rezonabil.

Pentru amatorii de distractii in Hanioti gasiti de toate. Viata de noapte incepe de pe la ora 22.00 pana la cat vreti.

Pentru cei ce doresc plaje de nisip, unde crezi ca esti in rai, gasesti cam la 10 km plaja Chrousso si Glarocavos, cu intrare lina in apa, pestisori, sezlonguri, umbrele, o incantare pentru noi si pentru fetita noastra.

Grecia ramane o destinatie placuta, alternativa mai buna la litoralul romanesc, destul de aproape pentru noi (din Timisoara 870 km) si unde iti poti adapta si bugetul dupa cum vrei.

Concediu placut si o vara frumoasa.

Trimis de georgeluci in 20.07.13 13:56:09
Validat / Publicat: 20.07.13 15:02:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Creta- Gouves, Halkidiki- Hanioti de 3 ori

VIZUALIZĂRI: 4201 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (georgeluci); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

dana_radu
[29.07.13 19:37:34]

Buna ziua! Voiam să vă întreb unde anume aţi solicitat camera, care corp B, în vila sau bungalow? Noi plecăm la sfarsitul lunii august si voiam amanunte despre camera, dacă e spre mare şi cât de departe de plajă era camera dvs., noi plecăm cu un copil mai mic. În rest, mulţumim pentru review, ne- a mai liniştit. Anul trecut am fost la Hotel Naias şi a fost super!

[02.08.13 11:54:10]

@dana_radu: Buna, am trimis un mail la receptia hotelului cu 3-4 zile inainte, si mi-au raspuns in aceasi zi. Complexul are 4 corpuri P+1, numerotate A, B, C, D. Marea se vede de la etaj, camerele sunt mai mari decat in bungalow, si noi am fost cu copil de 4 ani si am avut un pat suplimentar. Distanta pana la mare este mica, cam 150 m. prin incinta complexului. Plaja acolo este cam ingusta cu pietris dar intrarea este lina in apa. Noi am fost in august 2012 si anul acesta din 20-30.06, si am fost multumiti. Sper sa aveti un concediu placut.

andi1972
[02.02.14 11:25:39]

Buna ziua. Rareswee scrie o chestier ciudata pe tripadvisor (vezi tripadvisor.com/ShowUserR ... HECK_RATES_CONT), si anume ca ar fi avut apa sarata atat la dus cat si in piscina. Parca nu-mi vine sa cred... Vreau sa merg la Sousouras dar nu cu apa sarata la dus... Este adevarat? Multumesc anticipat pentru raspuns.

[04.04.14 20:51:55]

@andi1972: BUNA. Scuze pentru întârzierea raspunsului dar nu mai aveam cont si nu stiam cum sa-l prelungesc. Apa la dus, baie, etc. era normala, nu sarata. Am citit si eu acel comentariu, dar si in 2012, si in 2013 nu am avut apa sarata la baie in camere. In rest impresiile au fost bune, probabil vom reveni a 3-a oara anul acesta.

otiliamihon
[04.04.14 21:03:12]

Buna seara!

Imi puteti spune va rog frumos in care corp imi recomandati sa cer camera pt a avea liniste si sa nu se auda galagia de la restaurant sau piscina? Multumesc anticipat!

Otilia

[05.04.14 12:17:54]

Buna Otilia. Complexul are 4 cladiri P+1, mai multe bungalowuri si camere in cladirea unde este restaurantul. Galagie nu se aude pentru ca piscina este in lateralul cladirii cu restaurantul si chiar pe malul marii.

Cele mai indicate ar fi bungalowurile sau cele cu etaj, dar tot complexul este linistit. Anul trecut eu am trimis un mail la receptie, mi-au raspuns foarte prompt si am primit camera in corpul B la etaj.

andi1972
[06.04.14 13:02:45]

@georgeluci: Multumesc frumos. Intre timp am scris la hotel si mi-au spus ca nu au probleme cu apa. Mi-am luat bilet pentru luna iunie. Cu cat timp inainte de sosire ar trebui sa scriu la hotel pentru a rezerva un bungalow? Camerele de la etaj (corpurile A, B, C, D) sunt ok? Au vedere la mare, cumva? Multumesc mult.

[06.04.14 14:03:18]

Salut Andi. Pentru rezervari e bine sa le scrii cu 1-2 saptamani inainte ca sa-si poata aranja cazarea turistilor. Cei de la receptie sunt amabili si se straduie sa fie turistii multumiti. De la etaj se vede marea, iar camerele sunt bune si balcoanele sunt mari.

Concediu placut.

[14.08.15 20:30:28]

Autorul acestui articol a încărcat recent un al treilea/patrulea set de impresii din această destinație.

AmFostAcolo sprijină și încurajează astfel de "actualizări", considerându-le benefice pentru evidențierea evoluției în timp a calității serviciilor și condițiilor oferite etc.

Cum însă Regulamentul nu admite 3 sau mai multe seturi de impresii CU NOTE din partea aceluiași autor (vezi punctul B. 10) - articolul de față va fi republicat FĂRĂ NOTE (ptr a respecta regula "maxim 2 seturi de evaluări ale unei destinații de cazare din partea aceluiași "evaluator").

andi1972, dana_radu, georgeluci, otiliamihon
Alte impresii din această RUBRICĂSousouras Hotel: