ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2013
ÎNSCRIS: 21.05.12
JUN-2013

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Hotel cu un potential urias de care isi bat joc

Am stat foarte mult sa ma gandesc inainte sa scriu. Cand ma hotarasem sa o fac era o problema la server si nu am reusit, am zis... poate este un semn.

Dar, totusi tin sa imi adaug impresiile deoarece si eu inainte sa imi aleg o destinatie de vacanta citesc ceea ce alti au scris.

Din pacate si nefericire pentru mine desi impresiile citite despre acest hotel nu erau tocmai ok, am incercat sa le ignor, sa ma fac ca nu exista, ma gandeam ca poate se exagereaza...

Acum de ce sa nu recunosc ca am ales acest hotel si pentru ca mi-am permis la aceasta suma sa stam 10 noptii, in conditiile in care in alta parte nu as fi gasit.

Prima impresie a fost una total neplacuta.

Citisem, dar nu primisem informatia legata de TIPS inainte sa plec, asa ca am mers pe intuitie.

Noi am fost 2 familii, si aveam vouchere cumparate in aceleasi conditii la acelasi pret. Ei au avut noroc sa primeasca fara nici un efort (asa cum ar fi normal) o camera super ok in schimb noi... un mare ghinion.

Am ajuns impreuna la receptie, ei au primit camera, dar li s-a spus ca nu este inca gata ca vor mai trebui sa astepte 30 minute, ceva de genul. Merg si eu sa-mi iau camera si surprizaaaaaaaaaa... in loc de etajul 4, asa cum au primit ei, ne dau camera la ultimul etaj, la etajul 7. Initial am facut scandal, stiam problema cu lifturile care din 4 se strica vrecvent cel putin unul dintre ele, plus ca mansarda e mansarda.

Prietenii nostrii au primit plicul de la agentie. De aici a si inceput sa zic asa "scandalul". In momentul in care am solicitat sa mi se dea si mie plicul, au inceput sa se faca ca "ploua". Eu tot insistam si cand mi-au adus plicul in fata mea, cu un tupeu maxim mazgaleste numarul camerei scris pe plic. In momentul acela am uitat si de bun simt si de buna crestere si de orice...

Era evident camera lipita de a prietenilor cu care noi venisem, dar pe care cei de la receptia banuiesc ca in schimbul unei spagi au dat-o altora...

Dupa numeroase telefoane si injurii si nervi si telefoane la agentie bla bla ne-au spus ca ne-ar da, dar ca nu au, asa cu un calm... iesit din comun. Si ca daca nu ne convine putem sa dormim in receptie ca nu ii deranjeaza, ei ne-au oferit camera dar noi refuzam sa o luam... !!!

Mi s-a parut culmea tupeului. Eu am facut si o mareeeeee gresala, obisnuita ca in Romania sa "bat cu pumnul in masa si sa rezolv ORICE" acolo nu se poate, femeile nu au nici un cuvant de spus.

Prietenul nostru a vorbit cu **** de la receptie si au cazut deacord sa plecam si sa revenim intr-o ora. Am revenit si eram deja cazati la etajul 4, impreuna cu prietenii nostri...

Din cauza acestor discutii neplacute si a tensiunilor si... am pierdut timpul si totodata masa de 12

Aceasta a fost prima mea impresie legata de Didim Beach Elegance.

Asa cum citisem si nu vreau sa repet si eu, dar pot in schimb sa subliniez si sa intaresc mancarea lasa multttttt de dorit, ce-a mai proasta masa pe care mi-ar fi trecut vreodata prin cap ca o pot servi la 5 stele in Turcia. Era masa de 12. Nu imi pot inchipui ca poate exista mancare mai proasta in alta parte la 5 stele.

Celelalte mese sa zic ca mai reuseai sa incropesti cate ceva. Pentru mine care nu mananc foarte mult era super ok masa de dimineata si ce-a de seara unde aproape in fiecare seara era gratar. Ba pot sa spun ca a fost si gratar de porc.

Vesela... puteai sa faci hepatita daca insistai la cum era spalata. Adica lasau ffffffff mult de dorit.

Un alt mareeeeee minus plaja si ocuparea sezlongurilor.

Trebuia macar 1 din grup la cel tarziu 7.30 cand plecam sa servim masa de dimineata sa mearga pe plaja sa ocupe 6 bucati sezlong, deoarece daca luai intai masa riscai sa nu mai gasesti.

Plaja ffffffffff ingusta, pe mine nu m-a deranjat, dar pe sotul meu l-a deranjat fffffff tare. La fel si modelul comunist de ocupare a locurilor pe plaja sau piscina cu prosoape.

Intrarea in mare era cu pietre mai putin in dreptul celor 4 covorase. In partea dreapta spre ponton era ok apa cu nisip ffffffff fin.

Nu pot sa comentez nimic de rau de camera greu obtinuta. Chiar daca mi-as dori nu am ce sa reprosez ca nu am cum. Era totul frumos, curat. Cameristele asteptau ca toata lumea de altfel o mica atentie. Ne-au schimbat zilnic prosoapele. Lenjeria la fel. Apa se punea in frigider zilnic. Prima data am gasit 4 doze de suc in frigider (cola, fanta, sprite, mango, a 5 si cola fara zahar), exista si o cutiuta unde puneau cam 1 zi da 1 nu ness, completa, 5-6 tipuri de ceai si zahar. Frumos, mi-a placut acest aspect.

Daca e sa trag pe scurt o concluzie, camerele ok, minusuri la plaja si receptie - primirea camerei.

Am uitat sa va spun ca mai era 2-3 grupuri de romani sositi la fel ca noi carora incercau sa li se bage pe gat etajul 7, parca noi suntem prostii prostilor. Uni s-au resemnat, in timp ce restul au primit camere in celalalt corp de hotel (Elegance).

Mancare un mareeeee minus.

Nu am folosit toboganele dar pot sa sustin ce a spus cineva aici pe AFA f multi copilasi cu maini si picioare rupte, banuiesc eu acolo... dar nu sunt f sigura. Sotul meu mi-a spus ca ii este lui frica sa se dea (ii era frica ca o zboare dincolo de piscina), dar copilului. Cert este ca nu s-a dat decat o singura data. Lucru care m-a mirat deoarece la Venosa ar fi stat numai la tobogane.

Amfiteatrul mi-a placut f mult - ca si locatie, din pacate noi am prins numai 2-3 spectacole ok.

Daca m-a intreba pe mine cineva le-as spune ca acest hotel ar putea fi unul dintre cele mai tari din Didim, dar isi bat joc de el.

Are o locatie superba, ajungem pe jos in oras si la parcul de distractie.

Din pacate cei care sunt manageri nu stiu de ce il conduc in acest mod

Nu m-as m-ai intoarce niciodata la acest hotel si nici nu l-as recomanda nimanui. Chiar nu merita sa facem acest compromis.

Trimis de mihaamelea in 19.07.13 15:44:34
Validat / Publicat: 19.07.13 16:41:05

VIZUALIZĂRI: 3451 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihaamelea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera

[19.07.13 16:00:13]

@mihaamelea: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

danamandache
[19.07.13 17:36:40]

Tot mai des citesc impresii in care oamenilor le pare rau ca nu au tinut cont de opiniile celor ce au scris pe AFA, daca tineai cont de parerea lor si de vorba accea ,,mai bine putin da bun, decat mult si prost" - acum citeam niste impresii foarte bune.

Imi pare rau de vacanta ratata. Vacante placute pe viitor!

viviv
[20.07.13 21:49:58]

Imi pare rau de vacanta ratata. M-am uitat si eu la acest hotel si chiar eram incantata cum arata, dar l-am sters de pe lista.

E bine de tinut cont de pararile celor care au fost, chiar daca uneori sunt c-am exagerate.

Vacante bine alese iti doresc.

bianca92
[07.05.15 21:35:47]

@mihaamelea - Buna, iti spun sincer ca sunt total speriata de aceste comentarii si in acelasi timp si nehotarata... maine trebuie sa dam avansul pt un sejur la acest hotel in luna august si stau si ma gandesc serios daca sa il mai dam sau nu.

Totodata ma gandesc ca, chestia cu ocupatul sezlongurilor este peste tot si credema nu are nicio legatura cu hotelul, nici hotelul nici personalul nu este de vina pentru nesimtirea turistilor care isi lasa prosoapele non stop pe sezlong chiar daca ei dorm in camera. Asta am intalnit o si la Bulgari si la Greci si bineinteles la noi in Mamaia.

Cu mancarea la fel... gusturi si gusturi... noi personal am fost numai la ALL de vreo 4 ani si intotdeauna am gasit ce sa mancam, si am fost multumiti de mancare in schimb alte persoane din grupul nostru abea gaseau ce sa manance.

Ai putea te rog sa imi dai si alte puncte slabe, te rog.

Multumesc

mihaameleaAUTOR REVIEW
[08.05.15 07:32:11]

@bianca92 - Am fost 4 ani consecutiv la turci. Acest hotel calitate/pret a fost cel mai slab.

Cu trecerea timpului, lucrurile se mai aseaza si vezi altfel lucrurile. La cat platesti atat primesti.

Decat sa nu merg deloc la turci poate as merge din nou aici. Noi am stat la acest hotel 10 zile la un pret la care nu se putea 5 zile in alta parte.

Asa cum am scris este un hotel cu o pozitie superba. Am iesit zilnic din resort si ne-am plimbat.

Poate aveti noroc si s-au schimbat manageri si au constientizat ca e pacat sa isi bata joc. Nu se pune problema ca nu gasiti ce sa mancati. Exclus. E imposibil sa nu gasesti nimic conestibil pe gustul tau.

In acea perioada a vietii mergeam cu masina si un sejur varia intre 1000-1500 euro. Acum din fericire preferam avionul deoarece nu avem un grup cu care sa mergem iar drumul de unul singur cu masina nu mi se pare ok.

Concluzionand... daca stiti toate acestea, adica stiti la ce sa va asteptati si sunteti deacord cu ele eu cred ca puteti face o vacanta frumoasa. De mancat gasiti slava Domnului. Ignorati receptia, nu va certati cu ei. Poate un barbat din grup e cel mai nimerit sa rezolve cu cazarea.

Plaja e singura problema dupa parerea mea...

Va doresc o vacanta placuta si indiferent de ce decideti sa va asumati si sa va distrati si sa salvati vacanta chiar daca e ceva ce nu e chiar 100% ok.

Numai bine! Calatorii si vacante minunate va doresc.

bianca92
[08.05.15 13:26:29]

@mihaamelea: multumesc mult pentru raspuns.

bianca92, danamandache, mihaamelea, viviv
Alte impresii din această RUBRICĂDidim Beach Elegance Resort & Spa Hotel: