ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2013

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Mizerabil cu indulgenta

Cu toate ca am vazut comentariile negative despre acest hotel, am riscat sa merg acolo pentru doua nopti deoarece era singurul hotel de 4 stele care avea o camera libera pentru weekend.

Am rezervat, prin agentie, o camera dubla cu pat suplimentar pentru o familie cu doi copii.

Am ajuns la hotel f. devreme, pe la ora10 si am zis sa incerc sa vad daca au camere libere. O mica atentie la receptie pentru a motiva putin receptionera si primesc camera (cheia, care arata exact ca o cheie de lacat). Merge camerista sa ma conduca si surpriza; liftul era de decor, pentru ca avea scris pe o coala A4: DEFECT. Urcam pe scari la etajul doi si acolo alta surpriza camera avea doar doua paturi simple. Camerista da din umeri si fac cale intoarsa la receptie sa cer explicatii despre patul dublu care nu era in camera. Aceasta gaseste alta camera cu pat dublu si merg sa o vad. Cand am vazut ca avea pat dublu, zic ca este OK, camerista spune ca imi aduce si patul suplimentar, ii dau si ei o atentie mica si plec dupa bagaje; pe scari bineinteles. Cand ajung cu bagajul in camera si vad patul suplimentar, ma ia durerea de cap pentru ca acesta avea o saltea putin mai groasa decat cea de pe sezlonguri si suportul era rupt pe o portiune mare. Camerista isi luase "atentia" si imi spune ca altul nu are si nu are ce sa faca.

Merg iar la receptie unde receptionera imi spune ca nu are nici o vina si ca astea sunt conditiile (4 stele 500ron pe noapte) Sun la agentia de la care am achizitionat sejurul si acestia reactioneaza repede cu telefoane si imi promit ca voi avea pat suplimentar pana seara. Acum incep sa ma uit mai bine la camera in care eram cazat si vad ca mizeria era la ea acasa. Mocheta era super imputita, geamuri murdare, tamplaria plina de var semn ca nu a fost curatata de cand au zugravit. in baie mirosea a canal, usa de la intrare avea un luft pe care puteai baga mana, "clima" a mers in prima zi numai pe 26 grade iar a doua zi pe 27 probabil ca baga la temperatura de afara, seiful era deplasabil (vezi foto) am crezut ca pentru siguranta trebuia sa il duci la receptie cu valori in el (glumesc), usa la balcon se tinea doar intr-o balama, pe balcon nu exista nimic din ce trebuia sa fie: scaun, masuta sau macar o sfoara pe care sa poti usca prosoapele.

Dupa ce am constatat toate astea am zis ca doua zile nu este mult si pot indura drept pentru care am plecat la plaja. Cand am revenit am constatat ca patul suplimentar era format acum din doua saltele suprapuse. Am luat o sfoara de la jaluzelele din baie si am improvizat un loc de uscat prosoapele pe balcon. A doua zi de dimineata la micul dejun puteam comanda de 120 ron si am avut surpriza sa vad ca nu aveau rosii, cereale, lapte, drept pt. care am luat cate o omleta si un platou cu cateva felii de branza si cascaval, o cafea 4 cubulete de unt si patru de dulceata. Totul la numai 120 ron. Cand am venit de la plaja, am vazut ca liftul functiona dar numai pentru pretiosii angajati care aveau ceva mai greu de carat. 5 minute mai tarziu afisul cu DEFECT era din nou la locul lui. Am uitat sa va spun ca in prima zi apa calda a venit pe la 7 seara din cauza unei conducte 'sparte'. Ultima zi la micul dejun o acritura de chelnerita care se simtea foarte importanta cu indatoririle de serviciu m-a anuntat ca lapte nu, cereale nu, suc de niciun fel, ma intreb ce dracu cauta pe acolo daca bucataria era goala. La 12 am predat camera si am plecat de la aceasta tentativa de hotel care merita cu indulgenta doua stele la cazare si o singura stea la curatenie si servicii. Piscina nu am incercat-o pentru ca sunt sigur ca luam si ceva boli ca sa am de lucru si acasa.

Daca doriti sa mergeti in Mamaia incercati sa scoateti din lista acest hotel pentru a nu va strica vacantele.

Trimis de danalix in 16.07.13 23:47:59
Validat / Publicat: 17.07.13 00:24:26

VIZUALIZĂRI: 2226 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danalix); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

razclud
[31.07.13 03:15:57]

Mi-a fost dor de mocheta aia infecta! Doamne fereste sa dau 5 mil pe noapte, am dat 250 lei pe 2 nopti si mi-a ajuns!

Pacat de piscina aia care e perfecta! In rest 0

razclud