ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2013
    JUL-2013

Extrem de nemulțumit
    Foarte nemulțumit

Hotel Sofia, Nisipurile de Aur - jungla tinerilor nemti

Am fost acolo in perioara 28.06-04.07.2013. NU RECOMAND SUB NICI O FORMA.

Am ales acest hotel "ignorand" impresile altor turisti "fitosi", doar ca la intoarcere am ajuns la concluzia ca si eu ma incadrez in categoria acelor turisti "fitosi ". Turistul "fitos" in cazul acestui hotel nu este decat o persoana care vrea sa se relaxeze si sa se odihneasca dupa un an de munca in limitele bunului simt.

Prezentarile hotelului facute de agentiile de turism si de site-urile de specialitate nu corespund cu realitatea decat in proportie de max. 50%.

Calitatea serviciilor All Inclusive lasa de dorit.

Meniul oferit de hotel este putin diversificat, iar gustarile dintre mesele principale sunt practic inexistente.

La "restaurantul" principal al hotelului nimic nu se pierde. Totul se recicleaza. Dupa fiecare masa cu carne in stare "bruta" e de la sine inteles ca va fi o masa cu carne "tocat".

Piscina hotelului e relativ ok. Se pot folosi dimineata 2 laterale si dupa amiaza celelalte 2 laterale, deoarece bate umbra si nu poti face altfel plaja. Asta in cazul in care reusesti sa prinzi sezlong pentru ca majoritatea sunt rupte sau nu au umbrela

Hotelul este plin de grupuri de tineri nemti care il transforma intr-o JUNGLA (in adevaratul sens al cuvantului), la orice ora din zi si din noapte. Desi au fost facute nenumarate reclamatii la receptia hotelului, cei de acolo nu au luat nici un fel de atitudine.

Nu recomand acest hotel persoanelor care vor un concediu linistit si nici familiilor cu copii mici.

Pare mai degraba o tabara pentru adolescenti decat un hotel de 4 ****.

Si cine zice ca romanul e marlan cand merge la All Inclusive se inseala amarnic.

Sunt alti campioni detasati!!!

Trimis de ramona_iasi* in 08.07.13 11:05:38
    Validat / Publicat: 08.07.13 11:43:29
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2299 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ramona_iasi*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[08.07.13 11:42:56]

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației noastre de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

gascanu31*
    [10.07.13 14:45:06]

@webmaster ramona_iasi: acum iti scriu chiar din holul hotelului si vrea sa-ti spun ca sunt deacort cu tine doar in ceea ce priveste parerea despre tineri nemti care sunt o pacoste dar daca iesi la ei o data repet o data si le spui raspicat ceea ce vrei nu se mai aude nici musca. Da ok sunt non stop beti si intradevar sunt multi si galagiosi dar ti-am spus se rezolva.

Mancarea bautura si personalul de la acest hotel sunt undeva de nota 8 si nu o spun doar asa cama gasesc intreaba am unblat si eu putzin prin Europa

si da nu se compara cu Turcia dar nu mai mintitzi va rog nu mai mintiti este un loc decent si in care ca si servici nu iti lipseste nimic. [...]

ramona_iasi*AUTOR REVIEW
    [10.07.13 14:57:47]

Eu mi-am spus puctul de vedere si nu consider ca am mintit cu nimic. Ceea ce am scris in review a insemnat realitatea de acolo pentru mine. Cei care citesc sunt liberi sa creada sau nu ceea ce am scris eu (asa cum nici eu in momentul in care am citit un astfel pe review nu l-am luat ca atare... dar odata ajunsa acolo am realizat ca de fapt cel care il postase avea perfecta dreptate).

Nu contest plimbarile altora prin Europa si nici nu sunt aici sa ma laud cu plimbarile mele. Tipologia persoanelor care sunt pe acest site este foarte variata... si asa cum am specificat si in review ma adresez persoanelor care isi doresc odihna si familiilor cu copii mici.

Nu pentru toata lumea e decent ce unora asa li se pare... si tocmai de aceea si existenta acestui tip de site... pentru ca fiecare sa fie liber sa isi exprime parerea.

[10.07.13 15:03:37]

@gascanu31: nici eu nu am minţit cu nimic, jur.

E o glumă, ştiu că nu mie mi te-ai adresat mai sus -- dar cele de mai jos nu sunt deloc (o glumă): adresări ofensatoare precum cele din intervenţia ta de mai sus nu sunt tolerate pe acest sait. Eşti nou înscris şi poate nefamiliarizat cu aceste "rigori", de data asta scapi ieftin. Ai însă în vedere, pentru viitor, aceste "restricţii".

În altă ordine de idei, ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

gascanu31*
    [10.07.13 15:28:17]

E o gluma cu amenintarile de genul asta nu poti promova cum adica scap ieftin nu am inteles si in al doile rand nu am jignit a spus doar un adevar pentru a nu mai dezinforma e pacat ca pri cuvantu minciuna ai intees ceva jignitor la fel de jinitor e si faptul de a dezinforma. Scuze dar prefer sascap ieftin si sa fiu iformat CORECT. O zi bina

[10.07.13 15:44:23]

@gascanu31: glumă/neglumă, ameninţări sau nu -- dacă vrei să activezi în această comunitate, trebuie să-i respecţi Regulamentul. Regulament care, de exemplu, nu permite exprimări deplasate sau necivilizate - de exemplu de a face pe cineva mincinos în faţă.

E simplu, dacă nu ţii neapărat să despici firu-n 4 (trecând în "scenarite"), respectă părerile altor turişti (chiar dacă nu eşti, personal, de acord cu ele), combate-le aceste păreri, dacă vrei, nu-ţi pune nimeni piedici - însă civilizat, fără atac la persoană; nu-ţi ofensa sau jigni preopinenţii; în caz contrar, vei fi sancţionat -- într-o formă sau alta; aici şi în muulte alte locuri, inclusiv în "viaţa reală"...

fanespoitorul
    [10.07.13 19:18:34]

@gascanu31: "ciatul" ie di baza. Siedere placuta.

[11.07.13 14:34:43]

@gascanu31: galben și două zile suspendare ptr jigniri (în ecoul șters).

După expirarea suspendării - poți reveni în această comunitate, însă poți rămâne pe aici doar cu versiunea 2.0 a atitudinii / limbajului.

fanespoitorul, gascanu31*, ramona_iasi*
    Alte impresii din această RUBRICĂSofia Hotel: