ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2013
ÎNSCRIS: 31.05.11
JUN-2013
2 AD. + 2 copii COPII -- v: 5 & 8 ani

Frumos!!!

Am fost la RHP la sf de iunie pt 10 nopti, am ajuns la hotel in jur de 10.30 insa cam am primit la 13 (cu toate ca am dat 20 euro spaga),

cam este mare, am avut paturi suficiente (1 pat dublu si 2 paturi single),

mancarea este buna, multa si diversificata (insa cei de la Delphin sunt peste ei - vezi impresii)

, piscinele sunt ok, noi mergeam la plaja la 9 si gaseam sezlonguri, la 12 se poate manca la piscina: nachos, toast, kebab, pizza, cartofi copti, inghetata, sucurile erau la dozator, bere la dozator efes si la st aveau una light (buna) si dark, luna park era deschis de la 15-17 si 19-21 (noi mergeam doar seara), la miniclub mergeau copii mei dim si dupa amiaza (doar la activitati si seara dupa minidisco ii premia cu diplome pe cei care au participat la concursuri, erau tare incantati, cei de la Delphin le dadea dupa minidisco cate o surpriza, aici nu), la 20.20 incepea minidisco, la 21.30 incepea spectacolul la amfiteatru, muzica live era de marti-vineri la terasa, in fiecare luni avea loc pe ponton beach party (noi am prins de 2 ori), la RHP nu are loc gala night, fetele de la miniclub erau super, ne facea curatenie zilnic in cam,

una peste alta a fost ok, dar... parca tot Delphin ramane nr 1.

Trimis de plaura in 05.07.13 21:18:02
Validat / Publicat: 05.07.13 22:15:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Delphin PalacedeLuxe, Cornelia Diamond, Papilom Zeguma, Titanic, etc

VIZUALIZĂRI: 2245 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (plaura); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 la minidisco :)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 76.50 EUR pe cameră

[06.07.13 02:05:10]

Buna luna viitoare mergem si noi la acelas hotel Rhp am mai primit citeva lămuriri dar daca v[-]ati intors decurind poate sau mai schimbat cite ceva prosoape pentru plaje piscină ne ofera ei?

La aeroport ne asteapta cineva din cadru hotelului?

nu am mai fost in turcia pina acum sper sa fie pe placul si asteptările noastre dupa comentariul dv se pare ca totul va fi ok

va multumesc si va doresc o vara minunata

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [06.07.13 02:12:30]

@radu alexandru: tu ai cumparat de la vreo agentie pachetul de vacanta???

plauraAUTOR REVIEW
    [06.07.13 09:38:09]

@radu alexandru: Buna! la aeroport va asteapta un reprezentant al agentiei de turism, transferul dureaza 15 min, va vor da la receptie cartele pt prosoape pe care le puteti schimba zilnic, va va placea cu siguranta mai ales ca nu ati mai fost in Turcia (nu aveti un alt club cu care sa-l comparati), daca aveti copii va fi minunat pt ei, va urez vacanta placuta!!!

[06.07.13 19:06:04]

@plaura: multumesc pentru informatia bunul Dumnezeu nu ne-a binecuvântat cu copii dar sper ca acest concediu sa ne fie pe plac o vara ffrumoasa sa aveti alaturi de cei dragi

[06.07.13 19:10:53]

@Andox: buna da am luat biletele din luna Martie de la agentie si am platit destul pentru informatia7 zile nu stiu asa cred eu dv le-ati luat? de la ce agenţie?

Lisa
    [20.05.17 01:39:49]

Buna ziua, am nevoie de ajutor, nu ne putem hotara intre Delphin Palace si Royal Holiday Palace am inteles ca ati stat in amandoua. Il vrem pe cel mai bun. Ce ne sfatuiti? Chiar nu ma pot hotara. Multumesc, asteptam cu nerabdare parerea pentru a achita sejurul. O zi buna!

[20.05.17 08:42:35]

Alege Delphinul!

Plaja este cam la fel la ambele, parca o idee mai buna la Delphin, marea adâncindu-se mai lent.

Mâncarea este foarte buna la ambele, dar mai diversificata la Delphin.

Băuturile sunt mai bune la Delphin.

Serviciile hotelurilor lanțului Delphin sunt peste Stone.

Vegetația de la DP este incomparabil mai bogata.

Singurul plus al Royal Holiday Palace îl constituie camerele foarte spațioase de 46 metri pătrați și faptul ca este mai nou.

[20.05.17 08:48:28]

@Lisa:

Dar dacă tot vrei un hotel foarte bun, de ce nu ai alege noul Delphin Be Grand?

A fost renovat total anul trecut, are un teritoriu generos pentru un hotel din zona Lara, spații verzi numeroase și bine îngrijite, Aquapark de excepție și luna park absolut noi.

Plaja este peste cea de la Delphin Palace sau Royal Holiday Palace.

Costa puțin mai mult, dar te asigur ca merita fiecare bănuț.

Lisa
    [22.05.17 08:49:23]

@nicole33: Multumesc pentru idee, e foarte greu sa alegi in zona Lara cel mai bun hotel, imi place mult Delphinul si imi doresc de mult sa ajung la el, dar si Royal Palace imi facea cu ochiul, nu am luat in calcul Be Grand, ma uit pe oferte. Multumesc pentru raspuns si va doresc o zi buna!

[22.05.17 11:14:06]

@Lisa:

Multumesc pentru idee, e foarte greu sa alegi in zona Lara cel mai bun hotel, imi place mult Delphinul si imi doresc de mult sa ajung la el, ...

Eu nu mi- am propus niciodată sa aleg cel mai bun hotel dintr-o stațiune sau alta din simplul motiv ca nu am destui bani pentru a-mi permite asemenea arogante. Dar am căutat mereu hoteluri cu un raport calitate preț cât mai avantajos dintre cele care se încadrau in bugetul pe care eram dispusă sa-l aloc.

Alegere inspirata!

Lisa, plaura, radu alexandru*