ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2013
ÎNSCRIS: 05.07.13
JUN-2013
2 AD. + 1 COPII -- v: 3 ani

Superb!!!

Am fost in acest resort in urma cu o saptamana si va marturisesc ca am ramas profund impresionat de ceea ce am gasit acolo. Am ajuns la acest hotel printr-o intamplare care s-a dovedit a fi fericita pana la urma. Initial am facut o prerezervare la hotelul Palm Wings Didim, dar domnisoara de la agentie a gresit vaucherele si ne-a facut rezervare la Palm Wings Kusadasi.

Zona in care se afla hotelul nu exceleaza prin frumusete, dar odata ajuns acolo parca esti in alt univers.

Hotelul este deschis de curand, se mai lucreaza pe ici pe colo, mai ales la restaurant, dar nu deranjeaza pe nimeni. Probabil de aceea nu a primit nici cele 5 stele bine meritate.

Personalul de la receptie a fost foarte amabil, am fost cazati in corpul B, standard room, cu balcon.

Camerele sunt spatioase, se face curatenie zilnic, prosoapele se schimba de asemenea zilnic, iar lenjeria odata la 3 zile.

Piscinele, in numar de 7, bine intretinute, cu tobogane pentru copii si adulti.

Plaja este mare, cu nisip si cu intrare lenta in apa, asemanatoare cu plajele noastre. Mancare diversificata este pentru toata lumea, chiar si pentru cei mai fitosi. Am avut ceva emotii cu mancarea pentru fetita care are 3,5 ani, dar nu a fost cazul.

Servirea la baruri este buna, cu toate ca nu toti exceleaza cu limba engleza.

Restaurantul are o locatie suberba in apropierea plajei, iar la cina ai parte de un apus incredibil. Pentru echipa de animatie am numai cuvinte de lauda sunt zambitori, comunicativi si iti ofera alternative multiple de distractie de dimineata pana noaptea tarziu. In concluzie este o locatie care merita toti banii.

A fost prima noastra vacanta in Turcia si am hotarat ca vom mai merge si la anul.

Trimis de Booghi 1979 in 05.07.13 01:22:48
Validat / Publicat: 05.07.13 07:39:35
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3184 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Booghi 1979); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Piscina principala.

[05.07.13 06:23:30]

@Booghi 1979: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[05.07.13 22:14:15]

Iti dorim si alte vacante la fel de reusite.

Nu vreau sa te dezamagesc, dar la prima iesire in Turcia cam asa e .

[05.07.13 23:51:20]

@sagradam: Sper ca sunt multe alte locatii care ofera cel putin aceleasi facilitati precum acest hotel. Mentionez ca am mai fost la AI si in Bulgaria de 2 ori, in Grecia la demipensiune si nu se compara.

Sa nu crezi ca totul a fost perfect, au existat si unele stangacii, dar le-am pus pe seama faptului ca majoritatea personalului era nou.

[07.07.13 12:54:11]

unde ai numarat 7 piscine?

sau e doar o simpla greseala de redactare?!

[07.07.13 17:21:55]

@eug: Asa si trebuie sa faci, sa nu te "legi" de orice neajuns, te duci in concediu sa te bucuri de mare, de soare etc, nu de lucruri banale. Sigur sunt si hoteluri unde probabil nu ai ce reprosa (si cred ca si acolo se gasesc chitibusari care sa descopere ceva), dar nu fac subiectul acestor discutii.

Am o intrebare: cum e cu corpurile, unde e mai bine sa ai camera, dupa tine? Si nu toate au balcon? Multumesc anticipat de raspuns.

[07.07.13 22:03:07]

scuze, dar nu inteleg, poate ne ajuta altcineva?!

acest hotel nu are decat o singura piscina de adulti, una cu tobogane si una pt. copii f. mici

cu ce am deranjat ca am intrebat de unde nr. de 7???

daca era o metafora si eu n-am inteles, atunci e ok

dar pentru simpla perzentare a realitatii de acolo consider ca e f. f. deplasat

[08.07.13 23:58:49]

@eug: sunt intadevar 7 piscine. cele 3 pe care le-ai enumerat si alte 4 care sunt langa corpurile B, C si D. Aceste piscine sunt mai mici si sunt utilizate cu precadere de cei care stau in aceste corpuri, deoarece camerele de la parter au acces direct la marginea piscinei. O sa incarc cateva poze pentru a intelege mai bine. Aceste camere sunt mai scumpe, dar nu aveau exclusivitate la aceste piscine.

[09.07.13 00:10:08]

@sagradam: noi am stat in corpul B, prietenii nostrii (2 adulti si 2 copii) au stat in cladirea principala fiindca sunt camerele sunt mai mari. am mai cunoscut si persoane care au stat in corpul C. toti au fost multumiti.

parerea mea este ca nu e recomandat in corpul D deoarece acesta se afla chiar langa piscina principala si piscina de copii si e cam galagie mai ales in timpul zilei.

[09.07.13 13:22:52]

@Booghi 1979: Multumesc pentru raspuns.

[12.07.13 21:01:21]

@Booghi 1979:

pai, vezi cum sta treaba, chiar tu ai spus ca acele piscine sunt pentru camerele de la parter care au iesire direct la ele

regula bunului meu simt imi spune ca acele piscine sunt pentru acele camere, care intradevar sunt mai scumpe

de acee eu nu le-am numarat

dar mai ales in cea de langa tobogane, copii sareau in voie

Booghi 1979, eug, sagradam
Alte impresii din această RUBRICĂPalm Wings Beach Resort (ex Egeria) [Davutlar]:

• pagină generată în 0.05119800567627 sec