ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2013
ÎNSCRIS: 19.06.13
JUN-2013

Către satisfăcător

Hotel bun

Am fost in vacanta 3 fete, cu autocarul. Tin sa spun ca sunt din Moldova, respectiv, calatoria a fost mult mai lunga. Cind am ajuns la hotel, am fost primiti bine. Trebuia sa asteptam ceck in-ul, ajunsesem mult prea devreme. Respectiv, am lasat bagajul in camera pentru bagaje, si am plecat sa vedem oraselul. Dupa ce am trecut check in-ul, am fost conduse in camera.

Camera e foarte mare, am stat 3 persoane. E curat, baia, de asemenea, e curata. Camera e dotata cu TV, un mini frigider, conditioner, baia - cu uscator de par. Dupa ce facusem cunostinta cu alte persoane din acel hotel, am inteles ca sint si camere mai mici, tot pentru 3 oameni. Adica, noi am avut noroc.

Pina la plaja noi faceam 5 minute (avem picioare lungi :)), cineva care merge mai lent - o sa aiba nevoie de cca 7-10 minute. Pina in centru faceam 15-20 minute. Linga hotel e liniste, este un club care nu face deranj, este supermarket, taxiuri, statia pentru autocar e chiar alaturi. Apropo, de asemenea recomand o calatorie pina in oraselul vechi Nessebar, e extrem de frumos.

Ce tine de timp, din cele 8 zile in care am stat acolo, doar 3 au fost cu soare fara nouri. In celelalte zile, au fost si nouri, si ploi, soarele mai iesea, insa pentru putin timp. Dar am fost satisfacute ca nu era naduf mare.

Mincarea... pot sa confirm spusele celor care au fost inaintea mea. E cam putina alegere. Dimineata mai aveam si ceai, si cafea, si suc la dozator; cereale, rosii, castraveti, brinza de mai multe feluri, cascaval, sunca, paste, cirnaciori, ochiuri s. a. Nu pot sa spun acelasi lucru despre cina. Pe linga faptul ca erau salate cu ce mai raminea de dimineata, si citeodata mai erau si inacrite, nu aveam nimic din bautura, nici ceai, nici cafea, nici suc, nici apa macar. Dupa ce mincam, umpleam farfuriile cu mult pepene verde, deoarece era mai socos, si asta ne era bautura. La desert aveam prajituri de diferite feluri, eclere, inghetata, fructe s. a. Probabil de asta si e mai ieftin hotelul, din cauza ca mincarea nu e din cea mai gustoasa. Noi ne-am descurcat si asa, pentru ca la general nu mincam mult, insa cine are copii, poate sa nu le placa. La barul hotelului erau bauturi, insa cu plata. Ceaiul e la pret de 2 leva. Se vinde pizza la bazin, cu pretul de 5 leva.

Vorbind de bazin... Intr-adevar, sint 2 bazine. Unul e la soare (mai mult pentru copii), al doilea e la umbra, insa dupa masa iese soarele si peste acesta. Bazinele sunt curate, se permite a intra pina la ora 21. In mare parte mi-a placut hotelul.

Pentru banii care i-am achitat - nu mi-a parut rau.

P. S. Poze hotelului am facut multe, insa mi-a fost furat aparatul de fotografiat de pe plaja. Asa ca sorry, review-ul e fara poze. :)

Trimis de StellaStella in 03.07.13 15:54:21
Validat / Publicat: 03.07.13 16:59:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach, Hotel Continental 3*

VIZUALIZĂRI: 1880 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (StellaStella); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.07.13 16:39:13]

@StellaStella: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

mihaiu77
    [05.07.13 17:13:05]

Buna Stella!

Urmaresc cu interes impresiile de la acest hotel deoarece in aceasta saptamana mi-am rezervat si eu 6 nopti la acest hotel, incepand cu 10 august.

Desi as fi avut mai multe intrebari, din pacate cele mai multe sunt legate de parcarea cu plata, iar tu ai fost cu autocarul.

As vrea, totusi, sa te intreb daca ai idee cat costa berea sau vinul la restaurantul/barul hotelului sau daca ai mancat si pranzul acolo.

Multumesc mult!

StellaStellaAUTOR REVIEW
    [08.07.13 10:14:59]

@mihaiu77: Din pacate despre parcare pot sa zic doar ca este in spatele hotelului si atit )

Nu cunosc preturile la bauturile alcoolice ale hotelului, insa sunt sigura ca e ce mult mai costisitor (reiesind din faptul ca un ceai e 2 leva), de aceea sugerez de a iesi in afara hotelului pentru a savura o bere/vin s. a.

Prinzul nu am mincat acolo, cantina e inchisa incepind cu finisarea micului dejun pina la cina. Prinzul il luam in camera, cumparind mincare din supermarket.

mihaiu77
    [08.07.13 19:36:26]

@StellaStella: Multumesc mult Stella pt raspuns. Ma ajuta faptul ca imi spui ca nu se poate lua pranzul la hotel, asa ca, probabil, voi manca ceva la pranz in zona plajei. Legat de parcarea platita, voi mai astepta review-urile urmatoare, in speranta ca voi gasi pe cineva care a fost cu masina si si-a lasat-o in parcarea din interior.

Imi pare foarte rau pentru disparitia aparatului tau foto. Este demoralizant, pentru ca pe langa pierderea materiala, pierzi o groaza de amintiri. Sper sa nu o patesc si eu .

Toate bune!

StellaStellaAUTOR REVIEW
    [09.07.13 15:18:44]

@mihaiu77: Mersi pentru cuvintele tale

Am avut noroc ca fotografiile care le facusem hotelului erau din penultima zi, respectiv celelalte fotografii le descarcasem in laptop. (Am simtit ca ceva se va intimpla). Asa am pastrat fotografiile personale.

P. S. fiti atent la plaja, nu luati nimic de valoare, iar daca totusi decideti sa luati, nu lasati fara supraveghere.

Odihna placuta!

pinky
    [17.07.13 09:22:11]

@mihaiu77: Anul trecut parcarea pazita la Lion era 10 leva / zi, platesti in ultima zi, la plecare.

mihaiu77, pinky, StellaStella
    Alte impresii din această RUBRICĂLion Hotel: