ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.07.2013
ÎNSCRIS: 30.05.12
JUN-2013

Concediu 2013 Venosa - Didim

Acum cand va scriu inca suntem cazati la acest hotel.

Nu vreau sa fac comparatie cu celelalte concedii un turcia la hoteluri de 5 stele, insa o sa va insir mai jos absolut tot:

- cazarea s-a facut in maxim 5 minute;

- hotelul este nou, arata foarte bine, camerele sunt mari, curate, luminoase, au AC, Lcd, minibar;

- intrarea in camera se face pe baza de cartele magnetice; eu am cerut la receptie 2, deoarece 1 o lasam in aer ziua cat suntem la plaja;

- Tv e ok, doar ca majoritatea de 98 % sunt posturi tv unde este facuta traducerea in turca, de parca astia nu ar sti sa citeasca;

- 85 % din turistii din hotel sunt romani. Parca ne aflam pe plaja la Eforie, ca de Mamaia nu poate fi vorba, dar nu din cauza conditiilor, ci din cauza taranismelor conationalilor nostrii; majoritatea dintre ei, dupa parerea mea, cred ca sunt la prima iesire in afara granitelor satelor de pe unde vin - copiii urla efectiv pe plaja; parintii la fel, parca se cred pe ulita la ei; isi umplu farfuriile cu mancare de parca ar fi ultima masa pe care ar lua-o; bineinteles ca mai bine de 3 sferturi nu mananca; bautura - la greu, ca doar e moca - asa s-a exprimat un asa zis domn;

- mancarea din restaurant este foarte diversificata, nu lipsesc carnea, pestele, legumele, fructele, prajiturile... ;

- micul dejun - open buffet -restaurantul principal- 07 - 10;

- pool bar - 10 - 24 - free

- snack bar - 12 - 18 - free

- lobby bar - 24 ore - free

- disco - 23,30 - 02 - free

* la toate barurile bauturile locale sunt gratuite, restul se platesc. Am intrebat de curiozitate cat este o cafea turceasca - 3 euro (cam mult);

- restaurantele a'la carte - am fost la cel italian si asta seara mergem la cel turcesc - nu ne-au impresionat deloc nici servirea, nici prezentarea si mai ales mancarea;

- ai dreptul la 1 rezervare (care se face intre 09 si 12 la receptie) pentru minim 5 zile cazare;

- ce mai este gratis - sauna, hamam, internet, tenis de masa, volei pe plaja (cu minge foarte grea si jupuita de vreme), fitnes, seif in camera, aquagim;

- prosoapele le poti schimba de cate ori vrei in intervalele 10 - 12 si 15- 17;

- personalul este destul de ok, vb engleza nivel de conversatie scurta majoritatea, sunt foarte atenti la mese, debaraseaza pahare, farfurii imediat, nu stai mai mult de 1 minut dupa ce termini de mancat cu farfuria in fata;

- hotelul are toate camerele cu vedere la mare;

- noi stam la etajul 11 din 12- priveliste frumoasa, mai ales la rasaritul soarelui; probleme cu caldura nu sunt, Ac-ul functioneaza, mai ales ca am cerut la receptie o a doua cartela de intrare in camera;

- spectacolele de seara lasa de dorit. Aici au multe bile negre. Nu se preocupa deloc pentru aceasta problema.

- in orasul Dimim nu prea ai ce sa faci, totul este destul de scump, au putine bazare si alea sunt aproape de plaja, in centru, unde turcii speculeaza zona centrala;

- cu vigneta am rezolvat-o la PTT -ul din Didim, deoarece cand am trecut noi pe autostrada, nu functiona sistemul si ni s-a spus ca avem la dispozitie 7 zile ca sa achizitionam acest HGS

- benzina destul de scumpa;

- ca si paritate, am schimbat azi 1 euro = 2,40 TL

- la hotel se calculeaza pe maxim 2,30;

- preturile din hotel sunt aproape duble fata de oras;

- tigarile sunt de la 5 euro in sus in hotel, iar linga hotel, la un magazin, 3,5 euro;

- din pacate, de plictiseala, am fumat foarte mult;

- nu ai ce sa faci in acest resort seara, ziuasa zicem ca esti pe plaja, baie, masa, somn dupa amiaza, apoi iar plaja..., dar dupa masa de seara - plictiseala mareeeeee;

- minibarul reprezinta 1,5 litri apa plata/zi;

- fiecare camera are balcon destul de generos (specific turcilor);

- cam atat deocamdata- daca mai am ceva de completat, revin cu impresii

Noi stam pina joi dimineata, cand plecam spre Bucuresti.

Un sfat pentru cei care dorm o noapte la Canakkale - nu va mai rezervati camere la hotel care costa minim 55 euro; sunt foarte multe pensiuni care ofera aceleasi conditii ca si hotelul la preturi mult mai mici. Noiam stat la venire la hotel Helen- linga noi era o pensiune care avea camera de 15 euro - conditii absolul la fel, verificat!!!

Daca va doriti o vacanta fara pretentii prea mari si daca sunteti familii cu copii, consider ca este o alegere buna acest hotel.

Pentru alte detalii nu ezitati sa intrebati si va raspund negresit.

Vacante placute si drumuri fara peripetii!!!

Trimis de livv1973 in 01.07.13 17:36:59
Validat / Publicat: 01.07.13 20:08:24
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya - hotel Lara, Miracle Resort Hotel, Club Sidera, Granada Luxuri Resort, Concorde Deluxe; - Kusadasi - Surmeli Efes

VIZUALIZĂRI: 3871 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (livv1973); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Apus de soare de pe ponton.

[01.07.13 19:37:09]

Foarte bun review de debut.

@livv1973: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mulţumim pentru impresiile trimise "live". Îți dorim și pe mai departe "vacanță de vis" și te aşteptăm şi cu alte recomandări din acest sejur, precum și din alte vacanţe ori excursii ale tale - trecute sau viitoare

[01.07.13 22:07:20]

Pretul este fara eb nu? Mi se pare cam mare.

[02.07.13 00:37:49]

@webmaster: multumesc pentru primire. O sa va scriu cand voi ajunge acasa despre celelalte hoteluri pe unde am stat.

codrin: avem 11 nopti de cazare

cris&vio
[02.07.13 09:45:38]

cateva cuvinte despre drum se poate? ... in deosebi pe turcia? ... cat mai e trecerea cu bacul? ... ai folosit autobanda inteleg, ai iesit la soke? ... si mai vroiam sa stiu cum stau cu tantarii? anii trecuti au fost mari probleme in kusadasi, ne mancau de vii, fara autan nu rezistai!!!... f complet reviw-ul!

[02.07.13 14:17:35]

@cris&vio: drumul e ok. am mers pe ruta cea mai rapida setat de Tomtom. Am plecat la 6 din Bucuresti si am ajuns la Canakale in jur de 17-30 - 18. Feribotul 25 LT, insa am facut traversarea prin Eceabat.

Tantari nu am vazut deloc, insa muste din plin. Si ciupesc tare.

Vin cu o completare la pretul sejurului, ca am vazut ca am gresit tastele - 1130 euro/familie / 11 nopti / fara drum.

Am facut numeroase opriri - ceai, cafea, Wc, benzina... etc.

Azi se implinesc 3 zile de cand bate un vant nebun la Venosa. Nu prea se poate face baie in mare, deoarece apa s-a racit putin si cand iesi din ea, e cam frigulet.

Alte completari:

- apa la dusuri se deschide incepand cu ora 10 si se opreste la 18 - 19;

- pe plaja nu exista nici macar o boxa, se aude doar slab muzica de la piscina;

- avem program si la ascultat muzica - 10 - 12 si apoi de la 16-16,30 la 19 -19,30 maxim, cu pauze, desigur;

- astazi am auzit niste discutii la alti romani cum ca lor nu li s-ar fi facut curatenie de 4 zile in camere, undeva pe la etajul 4. Aseara s-au dus la receptie si au reclamat. Bineinteles ca imediat s-au mobilizat;

- saptamana trecuta alti romani spuneau ca au ajuns dupa amiaza si ca nu au avut sa le dea camere in hotel si i-au cazat in cele cateva bungalow-uri de linga pontonul mare. A doua zi dimineata au mers cu scandal la receptie ca e foarte mare umezeala, ca miroase a mucegai si ca sunt diverse vietuitoare prin camera (gen soparlite, paianjeni, muste si multi gandaci mari negri);

[03.07.13 09:32:10]

Anul trecut am fost la Venosa unde, dupa mine, hotelul, conditiile si mancare au fost foarte bune. Asa e, atunci cand se porneste vantul, bate, nu se incurca, stiu ca si anul trecut vreo 3-4 zile a batut mereu si ne intrebam daca se va potoli pana vom pleca. In acele zile priveam centralele eoliene care se vad pe deal si imi dadeam seama cat de tare bate vantul . Oricum, ceea ce mi se parea aiurea, era faptul ca atunci cand ieseam din camera era un curent groaznic pe hol si sa nu mai vorbesc de zgomotul sinistru pe care-l facea vantul. De abia asteptam sa ajung la lift si sa cobor.

Cu curatenia nu am avut probleme si am fost sase familii, se facea zilnic, e adevarat ca uneori veneau destul de tarziu, dupa ora 13 si de doua ori chiar am renuntat sa se faca, au schimbat doar prosoapele.

Pentru ca ne-am despartit pe drum, unii dintre prietenii nostri au ajuns dupa-masa si au fost cazati si ei la bungalow-ri, dar cand au ajuns acolo si au vazut ca erau destul de departe de hotel au revenit la receptie, au facut putin scandal si li s-a dat o camera in hotel.

a scris cineva despre restaurentul pescares a la carte, ca nu prea ar fi avut ce manca, ma indoiesc de acest lucru. Anul trecut am fost si noi si pot sa spun ca meniul a fost delicios, au predominat fructele de mare. Poate pentru cine nu "savureaza" aceste bunatati meniul pare aiurea. Noua tuturor ne-a placut.

Si acum ca o concluzie: cand mergeti in concediu nu incercati sa gasiti "chichite", doar de dragul de a comenta lucruri rele, bucurati-va de ceea ce este bun si frumos si, daca tot cautati "nod in papura", ganditi-va cum e pe litoralul nostru -din pacate, si poate atunci veti " savura" vacanta pe deplin.

Concediu reusit tuturor.

[03.07.13 09:36:35]

@sagradam: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

[04.07.13 00:21:41]

Anul trecut am scris impresiile despre acest hotel si am intervenit de fiecare data cand s-a discutat despre acest hotel. Nu e nicio problema, voi scrie si anul acesta impresiile despre el.

sanis*
[04.07.13 08:05:04]

@livv1973: "

Parca ne aflam pe plaja la Eforie, ca de Mamaia nu poate fi vorba, dar nu din cauza conditiilor, ci din cauza taranismelor conationalilor nostrii"

Nu am inteles de ce faci distinctie intre Eforie si Mamaia. "Taranismele" romanilor sunt la ele acasa in AMBELE locuri: -) Uite ca, mai nou, le "exportam: le poti intilni si in Grecia, si in Bulgaria. Cu cit numarul de romani este mai mare, cu atit aspectul de "taranism" este mai accentuat.

As zice ca as prefera o statiune cu o majoritate de rusi. Macar "taranismul" lor este mai altfel, mai... exotic: -)

[05.07.13 14:35:43]

@sagradam: ma bucur ca ti-a placut locatia.

Nu am cautat chitite, cum le numesti tu.

Am spus impresiile mele si ale familiei mele (sot, mama si tata) in ceea ce priveste Venosa, cu bune si rele.

Si crede-ma ca nu suntem la prima iesire in Turcia. Am vazut conditii mult mai bune la acelasi pret. Nu vreau sa judec pe nimeni si atunci cand am postat primele impresii despre acest hotel, am crezut ca vin in ajutorul altor turisti.

[05.07.13 16:17:54]

@sanis: Anii trecuti eram efectiv sufocati de rusi. Am spus ca nu exista natie mai imposibila ca ei. Insa anul acesta m-am convins ca la capitolele "nesimtire", "taranism" si "fitze de 2 bani" romanii sunt pe primul rand.

Un exemplu foarte bun: intr-o seara, la spectacolul "Mister Venosa", noi, ROMANII, am fost numiti de prezentator "huligani"...

De ce? Pentru ca nu s-au limitat romanii sa aplaude, ci au inceput sa bata cu pumnii si picioarele in mese.

Am fost numiti huligani la fiecare concurs organizat la piscine.

Oare de ce? Pentru ca nu am inteles ca oriunde am fi - acasa, pe strada, la mare sau in orice alta locatie, trebuie sa ne respectam pe noi si pe cei de langa noi, indiferent ca sunt romani sau nu.

O sa postez inregistrarea, pentru cine nu crede.

Sa revenim la Venosa.

Eu una, niciodata nu mai revin acolo.

Serile a la carte sunt penibile. Ospatari care nu stiu cine ce a comandat, ceri gin tonic si-ti aduc bere sau vin, daca dorestisa comanzi mancare ti se spune ca au doar 1 sau2 feluri, din care poti alege. Noi am fost la italian si la turcesc. Dezastru total. Pacat!!!

O sa revin cu alte impresii cand voi avea mai mult timp la dispozitie.

[05.07.13 22:10:43]

@livv1973: Cand am scris despre "chichite" ma refeream la faptul ca ar fi bine, chiar daca vedem ceva neajunsuri sa nu le bagam in seama si sa nu ne stricam concediul ca intr-un fel poate au dreptate, la cat de mare e hotelul si cat turisti au, fel de fel, e normal sa le mai scape si lor cate ceva.

Noi am fost la restaurantul cu specific pescaresc si a fost totul Ok, ma surprinde ca ospatarii nu si-au facut bine treaba, dar e posibil ca la inceput de sezon sa lucreze si ei la o viteza mai mica, se pastreaza pentru luna august.

Poate ai avut si ghinion cu atatia conationali si se pare ca au fos unul si unul...

Anul trecut, inafara de cele 6 familii ale noasre a mai fost un grup de prin Focsani, parca, si cateva alte cateva familii. Toti romanii din acea perioada am fost de bun simt si nu ne-am facut remarcati prin fapte urate. Mi s-a intamplat insa in alti ani, o data in Grecia si o data in Turcia sa-mi fie rusine cu alti romani care au acaparat la propriu si piscinele si barurile. I-am mirosit de la distanta ca sunt romani prin faptul ca erau cu multe lanturi groase la gat, tatuati, iar femeile erau singurele care faceau topless, iar de injuraturile si tipetele lor eram scarbiti.

Pacat, mare pacat!!! Citeam anul trecut ca un hotel din Turcia nu a mai primit romani, probabil cei care fusesera pana atunci au dat tot ce au putut din ei incat i-au scarbit pe cei de la hotel.

Asadar, dragi romani, macar cand iesim prin alte tari sa incercam sa ne comportam si noi civilizat ca din cauza unora suferim toti.

Vacanta placuta tuturor!

[06.07.13 07:12:06]

@sagradam: Nu ne-am stricat concediul.

Am postat aici impresiile noastre de calatorie pentru a trage un semnal de alarma tuturor romanilor care vor pleca in strainatate - fratilor, incercati ca atunci cand ajungeti intr-o locatie, indiferent ca este Turcia, Grecia, Bulgaria sau alta tara, sa va comportati civilizat.

zabet_gabriel
[07.07.13 14:52:43]

romani care urlau la piscina, romani care umpleau farfuriile, romani care ocupau sezlonguri, romani de la tara, romani...romani...romani... si tu romanule stilat, romanule silentios, romanule de la oras, romanule plimbat, romanule cu farfuria goala, unde erai, nu cumva printre ei mancand, ocupand sezlonguri, comandand la baruri, aruncandute in piscine?

englezi rupti de beti dimineata la lobby bar nu ai vazut? rusi sau belgieni cu bratul plin de prosoape la piscina nu ai vazut sau monitorizai doar natia ta?

ce pretentii ai tu romanule cizelat de la un hotel pentru care ai platit 300 si ceva de euro pentru o saptamana?

vrei stil, rafinament, eleganta, romanule de lux plateste 1000 de euroi si nu o sa te mai incurci de noi.

se pare ca tu ai venit peste noi, nu noi peste rafinamentul tau, si, pentru viitor, scoate mai mult din buzunar si scapa dracului de cosmarul asta care se numeste ROMAN!!!

Bleah... fitze... fitze... hai ca m-am enervat si sper sa nu te mai deranjam, pentru ca tu o sa urci sus, sus tot mai sus iar noi o sa ramanem aici cu farfuria plina si bratul plin de prosoape. O rugaminte am, nu mai veni pe ulita noastra stilatule!!!

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[07.07.13 14:58:06]

@zabet_gabriel:

O rugaminte am, nu mai veni pe ulita noastra stilatule!!!

în cazul în care - subiniez, în cazul in care -- te regăsești în descrierea "ne-stilaților" de mai sus, invitația ta este mai mult decât deplasată.

Mai degrabă i-aș invita pe "stimabilii" "nestilați" de mai sus să-și exerseze talentele prin marginea bălților pe lângă care, probabil, au crescut și să nu ne mai facă de rahat prin străinătățuri.

Și mai notează te rog ceva: faptul că (unii) englezi, nemți etc se comportă similar nu poate fi nicidecum o justificare, pentru nimeni, de a-și da în petec, etalându-și la fel de proasta educație sau nesimțirea crasă... E ca și cum ai spune că dacă un nesimțit călătorește cu tine în metrou, ai și tu tot dreptu, atunci, să fii cel puțin la fel...

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[07.07.13 15:32:02]

@zabet_gabriel:

Te rog, informează-ne și pe noi, din timp, asupra destinațiilor de vacanțe vizate de tine și prietenii tăi, ca să nu fim apoi nevoiți să ne inoportunăm reciproc.

Mulțumesc

[07.07.13 16:12:27]

@zabet_gabriel: Din pacate sau fericire, nu stiu cum o sa interpretezi, am vazut rusi, am vazut scotieni, am vazut englezi, am vazut nemti... etc care nu se manifestau ca romanii.

Sezlong ocupam la ora 6 cand mergeam pe plaja pentru a face baie in mare linistita, pentru a sta in liniste la plaja. In piscina nu m-am aruncat ca nu iubesc apa cu clor "pisata" de toti. La bar comandam ca orice om normal.

Dacatu incerci, poate vei reusi sa urci jos.

Nu consider fitze ceea ce am relatat despre romani.

Si da, uneori mi-e jena sa stau linga unii ca tine, care nu inteleg ce inseamna respect pentru oamenii din jur si, in primul rand, pentru el, mi-e jena sa spun ca sunt roman.

pentru unii ca tine (si sunteti destui) suntem cu totii numiti "huligani".

Arya
[07.07.13 16:30:59]

Sunt in mare masura de acord cu cele expuse de @livv1973 atat in review cat si in ecourile care au urmat, in special in ceea ce priveste comportamentul unor romani peste granita si ma bucur ca votul meu i-a adus superbonusul.

Ceea ce nu inteleg este de ce eu am primit avertisment pentru aceeasi expresie care autorului de fata ii este permisa si necenzurata. Credeam ca suntem toti egali sau poate sunt eu prea naiva. Rog un webmaster sa ma lamureasca.

zabet_gabriel
[07.07.13 17:07:57]

@livv1973:

E posibil sa fiu mai cu bun simt ca tine in aceste vacante, ideea era ca unii se cred mai romani decat altii.

300 sau 1000? sta in puterea ta (la 1000 nu vezi huligani sau tarani).

inspectie, inspectie, inspectie... apropo... voi cand va mai distrati?

[07.07.13 18:02:36]

@zabet_gabriel:

Bunul simt l-ai manifestat si aici.

Concediul nostru de 11 nopti/12 zile petrecut la Venosa ne-a costat 1130 euro fara drum si noaptea intermediara. Ca fapt divers, cu transport cu tot, cazare, opriri, feribot, benzina, rogvinete am cheltuit in jur de 3500 euro 2 familii. Nu cred ca e cazul sa vorbesti despre bani.

Iti garantez eu ca daca e sa fii taran, esti si la 1000 euro/sejur.Apropo, tu cat ai platit???

Si ca sa inchei discutia cu tine, am vrut anul asta sa incercam altceva decat zona Antalyei. Si am citit aici la impresii scrise probabil de unii ca tine ca ar fi super. Insa se pare ca pentru tine este super daca te poti dezbraca de caracter, ca doar de, nu te cunoaste nimeni...

Multumesc pentru voturi celor care apreziaza cele relatate de mine. Au fost pareri sincere. Pacat insa ca multi se simt cu musca pe caciula si tocmai ei comenteaza...

[07.07.13 22:52:08]

@livv1973: cunoastem foarte bine comportamentul unora dintre noi, atat in tara, cat si in strainatate. Daca cineva ar scrie aici ca a fost de exemplu in Mexic iar unii dintre turistii romani s-au comportat reprobabil, nu m-ar mira. Deplasandu-te cu masina in trafic te poti astepta cu o bata in parbriz, cu un cartus in picior, cu un pumn in fata? Asa ca, despre ce vorbim? Problema este daca putem face ceva ca astfel de lucruri sa nu se intample. La Venosa nu ai ce sa faci. Ghinion. Alta data poate va fi mai bine. Eu am vazut un mascul pe aleea de langa terasa, chemandu-si femela care se afla in camera (poate cu usa inchisa la balcon, poate cu AC si TV pe on) astfel: " fă, iesi pe balcon". Tot la Venosa.

[07.07.13 23:06:00]

@livv1973: nu m-am uitat cate de "fă" au iesit, de la ce etaj, etc. Dar nu pot da vina pe alti turisti care au scris de bine de Venosa pentru ca nu mi-a placut acolo, nu ii pot acuza ca fac reclama mincinoasa resortului si nu ii pot cataloga in vreun fel pentru ca nu ii cunosc. Nu este vina lor ca nu au vut parte de acelasi anturaj, poate au avut noroc. Poate in primul an si in al doilea an a fost altfel acolo. In fond, alegerea ne apartine in totalitate. Citim tot ce se poate despre un resort, vedem cat costa, ce facilitati ofera si ne hotaram. Eu cand mi-am luat bilet in Antalya nu am fost triat. Am platit si am primit voucher-ul. Posibil sa am ghinion si sa dau peste astfel de manifestari. Pe de alta parte, nota generala 9 care dumneavoastra o acordati resortului, plus faptul ca il recomandati dar scrieti ca nu se pune problema unei reveniri ma baga in ceata.

Vacante placute fara evenimente neplacute!

[08.07.13 06:21:44]

@codrin: Tocmai asta e problema: am ales aceasta locatie pentru ca am citit si aici, pe site, ca e super ok.

Este adevarat ca recomand acest hotel, dar am spus-o, la familiile care doresc sa mearga intr-un loc unde nu ai cum sa-ti petreci timpul liber decat stand la plaja, la bar sau la piscina. Altceva nu poti face la Venosa. Poate daca-si schimba echipa de animatori si schimba si programele de spectacole, sau daca monteaza ceva boxe pe plaja... ar fi altceva.

[12.07.13 11:25:43]

@livv1973: Subscriu la toate cele postate de tine, cu o singura mica exceptie: noi am stat in perioada 30.06.2013-07.07.2013 si aproape in fiecare seara am avut petreceri dansante cu muzica live la pool bar de la orele 22. -24 astfel ca nu inteleg cum de voi v-ati plictisit (mai ales ca pe timpul zilei aveam si muzica la boxele de la piscina cu mici pauze pentru a servi masa).

In curand imi voi posta si eu reviewul in care am inserat si un link cu un filmulet de la una din serile dansante.

Daca spui ca ai stat doar la mare pe plaja, intr-adevar acolo sunetul muzicii abia ajungea.

Mie nu mi-a placut plaja (in special apa din mare pt inconvenientele pe care le voi descrie in reviewul meu) si tocmai din acest motiv am considerat ca e mai confortabil sa fac baie in piscine (care te asigur ca nu erau clorate cu exceptia celei cu tobogane).

In rest reviewul tau mi s-a parut foarte la obiect astfel ca ai puncte de la mine. Toate cele bune si concedii cat mai placute in viitor.

[13.07.13 04:22:02]

@gioko: Multumesc pentru puncte.

La pool bar stateam si noi in fiecare seara. Imposibil sa nu fi dat ochii unii cu altii.

Daca te referi la seara de belly dance de la pool sau la serile cand canta acel turc cu trompeta (care repeta repertoriul in fiecare seara), parerile sunt impartite. Intr-o singura seara a fost un tip care a cantat dupa negative care pot spune ca ne-a trezit interesul.

Imposibil sa nu fi vazut seara cum se arunca clor in piscina sau dimineata. Te asigur eu la la ora 6 cand coboram noi la plaja se turnau bidoane de clor. Tineau bidoanele undeva intr-un beci (capacul de intrare este linga masa de ping pong).

[15.07.13 19:59:22]

@livv1973: In cele 7 nopti in care am stat acolo... cel putin de 4 ori au fost petreceri live dansante la pool bar insa niciodata tematica nu s-a repetat (cat despre trompetistul amintit de tine parca l-am auzit in prima seara... cand eu eram la lobby bar). Dupa negative au cantat vreo doi tipi diferiti... de la petrecerea unuia chiar am postat un filmuletz la reviewul meu. Pentru mine mai important a fost ca a existat entertaiment la pool bar decat modalitatea in care s-a realizat acesta (pe negative, live, trompetisti, etc). Mentionez ca nici eu nu sunt un fan al acestor tipuri de muzica (mie placandu-mi genul dance-house), insa am dansat cu placere ca sa ma distrez si sa ma simt bine alaturi de prietenii mei. Deci, in concluzie din punctul meu de vedere distractie a existat in resort... e doar o chestie de perceptie din partea fiecaruia.

Cat despre clorul pomenit de tine, eu unul nu l-am simtit desi am facut baie in piscina mare in fiecare zi. Pot insa confirma ca la piscina de la tobogane apa avea miros de clor, insa pe mine unul nu m-a deranjat atat de mult precum conditiile gasite in mare (apa rece, pietroaie si pestisori ciupitori).

[18.07.13 20:33:13]

@gioko: Este adevarat ca fiecare precepe altfel.

Eu am spus inca de la inceput ca sunt parerile mele si ale familiei mele.

Anii trecuti am avut parte de spectacole de vis. Abia asteptai seara sa inceapa spectacolul.

Poate ca totul mi s-a parut ciudat tocmai ca am fost dezgustata de ceilalti conationali...

Ca si hotel - cazare, curatenie, mancare... am spus ca totul a fost OK.

[22.07.13 10:21:58]

@livv1973: Daca ai avea amabilitatea, te-as ruga sa-mi spui si mie in ce resorturi ai avut parte de spectacole de vis... poate ca in viitor ma voi orienta si eu spre acestea, daca si restul conditiilor (cazare, masa, etc) le voi considera agreabile pentru asteptarile mele. Trebuie sa recunosc ca in toate vacantele mele din Turcia m-am cam plictisit seara... cu exceptia sejurului din VENOSA, care pana acum a fost "best of the best". Multumesc anticipat.

Gealy
[14.01.14 09:32:31]

Imi puteti spune daca sunt muste? Cineva a scris ca sunt muste care ciupesc. Suntem 2 familii cu copii de 1 an si vrem sa plecam pe 20 iunie, doar ca nu prea suntem incantati de acest aspect.

Multumesc!

codrin, cris&vio, Gealy, gioko, livv1973, nicole33, sagradam, sanis*, zabet_gabriel
Alte impresii din această RUBRICĂVenosa Beach Resort & Spa [Isilkent]:

• pagină generată în 0.083991050720215 sec