ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.06.2013
JUN-2013

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Frumos, dar pacat de oameni...

Cand am intrat in camera 108 am avut parte de primul soc - caldura insuportabila. Anuntam la receptie si domnisoara ne asigura ca se va rezolva in 3-4 ore. No problem.

Merg la bar si cer o bere sa fiu si eu in rand cu lumea. Primesc o bere la halba 5 lei si ii atrag atentia chelnerului ca "lipseste bere din pahar! " completeaza si explica ca din cauza spumei... mmmda ok. Cand venim de la baie ne anuta de la receptie ca nu ne pot ajta cu AC portabil dar ne pun la dispozitie un ventilator- treaca mearga.

Camera in care eram (108) cu geamuri pe doua laturi prezenta doua mari dezavantaje: pe o latura ceva hidrofor / pompa pornea regulat si facea ca toti dracii si pe cealalta parte se gasea terasa. In prima noapte nici nu am observat ce tare facea pompa din cauza furtunii si a frigiderului care nici el nu se lasa mai prejos. A doua noapte insa am inteles de ce tresarea micutul in somn: pompa supararii.

Apa calda de la baie era sublima dar lipsea cu desavarsire. Am reusit sa fac dus intre rafale de apa rece si apa fierbinte.

Micul dejun: in prima dimineata am cautat in zadar bufetul pana ne anunta chelnerul ca se comanda din meniu si avem 25 de lei de persoana (oau... incantat) ne serveste masa: o omleta cu sunca si ciuperci fara sunca si ciuperci cu o salata de rosii si o salata din piept de pui o apa plata si o cafea - ne anunta ca este 25 de lei pe camera. Ok platim diferenta. Dimineata 2 servim salata cu piept de pui cu porumb si salata cu piept de pui - stupoare aceeasi salata la gramaj diferit si comic ca salata cu piept de pui si porumb nu avea porumb! . A doua dimineata clar trecem de pragul stabilit de 25 de lei pe camera dar cand cerem nota ne anunta ca nu trebuie platit nimic suplimentar... dezoranizare totala!

Bazinele: noi intretinute, cu sezlonguri vopsite, fara gust, a la Funar (unele rosii altele albastre si galben vinde de la sine). Apa in principiu calda si destule umbrele pentru toata lumea. Iar ciudat era ca apa din bazinul pt copii era mult mai rece decat in rest.

Pista de Bowling si mese de biliard pentru relaxarea de seara. Preturile cam piperate.

Per ansamblu ne-am simtit bine pentru ca stim sa facem haz de necaz, dar din pacate am vazut ca se pot face lucruri frumoase pe bani europeni iar oamenii care gestioneaza sa strice totul.

Trimis de stefan_caldare in 24.06.13 22:51:08
Validat / Publicat: 25.06.13 00:14:43

VIZUALIZĂRI: 2993 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (stefan_caldare); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.06.13 23:57:18]

@stefan_caldare: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂComplexul Turistic Steaua Mureșului [Rapoltu Mare]: