ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.06.2013
DIN: DEJ
ÎNSCRIS: 18.06.13
JUN-2013

Un colț de rai

Abia am ajuns de acolo, a trecut o saptamana si inca nu ne-am revenit dupa experienta incredibila din Turcia, unde asa cum se stie serviciile sunt ireprosabile.

Am plecat destul de tarziu de pe aeroportul din Cluj Napoca, dupa 2 ore de zbor am ajuns in Antalia, am fost asteptati de reprezentantii tour operatorului. Transferul s-a efectuat relativ rapid, a fost primul hotel unde s-a oprit autocarul.

La receptie in 10 min am primit cheia de la camera si am fost condusi acolo.

Bagajele atat de la autocar si de la receptie au fost duse de catre personalul lor, foarte amabili si saritori.

Ajunsi in camera am constatat curatenia si ordinea de acolo, camera mare, cu doua paturi, unul matrimonial si unul simplu, baie incapatoare, aer conditionat, tv, frigider (2 beri Efes, 2 sticle de apa, 2 mirinda si doua pepsi), acestea gratis se inlocuiau in fiecare zi daca le consumai.

Super locatie, aproape de picine, de restaurantul principal, de mare, toate localizate foarte aproape unele de altele.

Se poate servi masa 24h din 24h, programul este flexibil, nu exista stres, liniste in orele de somn, intr-un cuvant, PERFECT.

La toate barurile se pot servi diverse bauturi alcoolice si non acoolice, de diferite tipuri si marci, anumite branduri sunt incluse, unele nu, dar cele gratis satisfac orice pretentios, bere efes, sampanie, cel putin 10 coktail-uri renumite (Mai Tai, Manhattan, Cosmopolitan, Pina Colada, Mojito, Sex on the beach, etc :), cred ca noi am consumat un camion de menta, toate sunt fara numar, de dimineata pina seara tarziu in noapte sunt de gasit.

La restaurant fara cuvinre, salate, carne de pui, carne de miel, carne de vita, carne de curcan, peste de vreo 3 sortimente, gratar pe terasa, legume, cartofi, orez, paste, intr-un cuvant de toate pentru toti, . Nu mai vorbest despre desert, prajituri specifice, torturi, inchetata, fructe. Pastram o amintire deosebita delicioaselor placinte cu branza sau carne (gozleme).

In fiecare seara spectacol pentru copii apoi pentru adulti, dupa care party in diferite locatii, pe plaja, la piscina, la aqua park.

Divertisment asigurat de dimineata de la 10 pina seara dupa miezul nopti, nu ai timp sa te plictisesti.

Plaja minunata, nisip fin, sezlonguri peste tot, mare calda si numai buna pentru baie, piscinele nu sunt aglomerate, spatiu mare in comparatie cu numarul de turisti.

Este o adevarata desfatare pentru ochi covorul de iarba verde tuns perfect, nenumaratele feluri de flori udate cu mare grija in fiecare dimineata si seara, copacii care pastreaza umbra la bungalowuri.

Intr-un cuvant, o destinatie care merita vizitata in 10 zile, 7 zile nu sunt suficiente pentru a te bucura din plin de ceea ce ofera acest minunat loc.

Trimis de radurusu67 in 22.06.13 18:35:52
Validat / Publicat: 22.06.13 19:56:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi

VIZUALIZĂRI: 2371 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (radurusu67); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 program spectacole
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 65.70 EUR pe cameră

[22.06.13 19:22:27]

@radurusu67: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

laurentiu34
    [23.06.13 12:24:22]

Salutare! Noi trebuie sa ajungem pe 01/07/2013 la hotel si o sa stam 7 zile, pana pe 08/07/2013. Suntem o familie compusa din doi adulti si un copil de 15 ani si ne-am rezervat camera la bungalowri. Ma bucura faptul ca merg intr-o locatie care are doar review-uri foarte bune, sper sa ne simtim bine. Daca mai poti sa ne transmiti si altceva, am fi foarte recunoscatori. Merci mult!

[23.06.13 15:17:19]

@laurentiu34: Laurentiu, e super misto acolo, ati facut cea mai buna alegere, camera e suficienta pentru voi, incercati sa alegeti o camera la parter, terasa e mai mare.

De unde plecati cu avionul? poti sa iti schimbi ceva bani in dolari, sa lasi un dolar in fiecare dim pe pat pentru house keeper, are mai mare atentie cand face curat. De asemenea dim cand mergi la plaja pune la usa placuta cu ,,please make up my room'' sa fii sigur cand te intorci la camera pe la amiaza sa fie deja facut curat si sa nu mai astepti.

Daca vrei sa iti schimbe prosoapele din camera sa le lasi pe podea.

Prosoapele la plaja sunt date de la o locatie anume, inainte de 6pm sa mergi sa le schimbi sa ai noi pt a doua zi.

noi am stat la piscina mare linga bar, am pus prosoapele dim la 7:30 acolo si pina dupa amiaza sezlongurile au fost a noastre. De acolo am mers la mare de cate ori am vrut, e misto la piscina mai ales ca barul e la 5 m de sezlonguri, am stat pe partea de catre hotel linga scara de intrare in piscina.

Vacanta frumoasa

ecaterina_t
    [23.06.13 18:03:48]

@radurusu67: buna radu!

noi o saajungem la acest hotel pe 08.07. Avand in vedere ca suntem o familie cu un baiat de 16 ani, te-am ruga sa ne spui daca exista posibilitati de distractie pt un asdolescent si ce ne sfatuiesti referitor la camere (daca trebuie sa dam o "atentie sa avem o camera mai buna si in ce sector sunt camerele mai bune). E mai bine sa avem la noi euro sau dolari. Ati avut ce vizita in jurul hotelului? Daca mai ai sa ne faci vreo sugestie ti-am fi recunoscatori.

Multumesc mult!

[24.06.13 10:40:42]

@ecaterina_t: buna, depinde ce inseamna pt baiatul tau distractie??? de dimineata de la ora 10 apar animatorii asa ca poate merge la toate concursurile care se organizeaza zilnic polo in bazin, tir cu arcul, tir cu pusca, volei pe plaja, jocuri nautice, darts, ii este ocupat tot timpul daca ii place sa concureze, sa castige diplome si sa se vada seara pe scena la premiere.

Pe plasa in stanga contra cost poate face parasailing, inchiriaza jet sky, deci sunt modalitati de distractie peste zi.

Seara merge la discoteca, sunt o multime de ucrainence frumoase acolo, sau sta pe net in camera, la alegerea lui.

Camerele sunt toate frumoase, zona cea mai buna e in apropierea restaurantului principal 201-220 sau 3201-3220 numerele de camera, dar mai sunt si altele, nu am dat nimic si am avut o camera frumoasa si aproape de toate.

Sa aveti dolari si de preferat hartii de 1 dolar daca vreti sa lasati o hartie pe pat pentru house keeper.

In incinta sunt magazine dar scumpe, puteti merge la bazar in Antalya sau Kadrye orasul invecinat, pt 10 euro de persoana se pune la dispozitie de la hotel o masina cu sofer care va duce, va asteapta si va aduce inapoi, dar se pierde aproape o zi, noi nu am fost asa ca iti zic cinstit, nu am cheltuit 1 euro, nu am avut pe ce, ai de toate acolo

Vacanta placuta

[24.06.13 12:14:25]

Da' ce va face fratilor acolo de veniti toti asa de multumiti? Ajung si eu in 31 aug la Belvil, tot traiesc cu impresia ca merg la pomul laudat.

laurentiu34
    [24.06.13 12:46:31]

@radurusu67: Salut Radu

Noi plecam din Bucuresti, dar plecam cu masinile. Suntem 4 familii cu 4 masini. Ne-am gandit sa ne oprim cateva ore prin Istanbul, mancam, ne plimbam putin, dupa care o luam din loc spre seara cu directia Antalya. Am mai facut drumul asta cu masina si cred ca in jur de ora 11.00 sa fim la hotel. Nu cred sa se supere cei de acolo daca ajungem mai devreme de ora 14.00. La intoarcere m-am gandit sa ne intoarcem pe cealalta parte; Izmir, Canakkale, Edirne. Merci mult pt sfaturi! Cand ma intorc am sa postez si eu impresiile mele... Respect!

[24.06.13 13:13:50]

Recomand daca tot mergeti prin Izmir sa mergeti pe coasta marii din Antalya, peisajul este foarte frumos mai ales pana in zona Marmaris.

Camerele de la bungalow mi se par mici din ce vad in fotografii, sper sa nu fie chiar asa si resortul in general mi se pare putin invechit (respaurantul, piscina principala).

[24.06.13 13:52:02]

@tradi: o sa vezi singur, in locul tau as face cura de slabire pina atunci, sa te poti bucura de toate; ar trebui sa stai cel putin o luna acolo, 7 zile e prea putin. Perioada in care mergi e f buna, in iulie-august va fi f. cald.

[24.06.13 13:56:03]

@tradi: nu e invechit de loc chiar daca e deschis de 20 ani, depinde de intelegi prin camera mica, noi doar am dormit noaptea, in rest am stat si ne-am distrat.

sebigeanina
    [25.06.13 17:39:55]

Salut! Tot ceea ce ai citit este real. Eu sunt in acest moment in hotel. Daca nu crezi ce ai citit inca mai ai timp sa anulezi rezervarea daca nu ai incredere in comentariile postate pe acest site. Imi cer scuze ca nu am timp sa dau mai multe detalii.

[25.06.13 18:57:12]

@tradi: Camerele club sunt mai mici decat cele din hotel insa sunt ok pentru o familie cu maxim doi copii. Chiar daca arata invechit, camerele sunt renovate si au mobilier modern. Saltele bune in care adormi instantaneu.

[25.06.13 19:01:21]

@tradi: noi suntem acolo din 25 aug. pana pe 02 sept poate ne vedem la o bere sau un vin rose ca era tare bun anul trecut.

[25.06.13 22:36:19]

@danalix: cand vei vedea pe 31 aug un grup de 5 familii fiecare cu un copil sa stii ca sunt acolo, va astept sa bem o bere.

[26.06.13 10:24:57]

@tradi: ok, noi facem incalzirea pana ajungeti voi.

ecaterina_t
    [29.06.13 15:13:09]

buna

imi poti spune cum se vorbeste cel mai avantajos la telefon din turcia???

danalix, ecaterina_t, laurentiu34, radurusu67, sebigeanina, tradi
    Alte impresii din această RUBRICĂPapillon Belvil Club Hotel [Kadriye]: