ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2013
JUN-2013

Foarte nemulțumit

Nu este hotel de 5 stele

Am fost 4 zile cu prietenii, in regim all inclusiv

Nu este un hotel de 5 stele, 3 stele s-ar potrivi mai bine, valabil din toate punctele de vedere: camere, mancare, amabilitate.

Mancarea este acceptabila, nu se moare de foame dar nu exista diversitate. Masa de seara: 2 feluri de supe, 2-3 feluri de carne, legume fierte, si salate din legume nu prea bune.

Prajituri din creme de unt frecate cu zahar si colorate in toate felurile de care nu m-am putut atinge.

Bauturi locale la discretie: alcoolul tare ffff prost, bere acceptabila, sucurile desi scriau pe dozatoare coca cola aveau gust de american cola sau ceva de genul, sucul de portaocale-avea gust de pastile de vitamine.

Personalul nu era foare dragut si nici nu stiau sa pregateasca long-drink-uri banale in bar: o vodca orange a fost facuta cu vodca si fanta de la dozator, iar lista poate continua... La masa aveau si fructe cam 3 feluri si tot timpul la fel; mere, banane si portocale.

Pranzul: la fel 3 feluri de carne, 2 feluri de supe, peste, aceleasi fructe, aceleasi salate.

Dimineata: mezelurile cele mai proaste de care nu m-am atins, oua in toate felurile, 2 feluri de branza, si lapte, iaurt, cereale, unt, gem. Mai faceau clatite, in schimb gemul aferent era f prost.

Lipseau foietaje bune, prajiturele bune, si alte chestiuni de genul ce se mai obisnuieste la micul dejun, mai ales la hotel de 5 stele. Aici nu.

Cafeaua foarte proasta.

Snack-uri intre mese foarte proaste: pitza gen cea care se face la fornetti, sandwich-uri foare sarace-cu mezeluri proaste in ele, fara o frunza de salata... fara nimic.

Aceleasi fructe, eventual si ceva piersici, cartofi prajiti si cam atat. Snack-ul se servea in farfuri de plastic.

Camerele: mari, curate, finisaje proaste-de maxim 3 stele: draperii din materiale ieftine, tapet la fel, paturi cu saltele destul de incomode. Bai mari dar finisate cu materiale ieftine, curat era si este un hotel relativ nou. Scaune si mese pe balcon din cel mai ieftin plastic, la fel sezlongurile de la piscina.

Nu stiu cat de proaspata era mancarea, cert este ca la micul dejun am mancat dintr-o chifla care avea puncte de mucegai. Am observat prea tarziu.

Personalul nu foarte amabil, nu foarte zambitor. Cam stresati si obositi.

Curat se facea in camere in fiecare zi, nu mai aduceau geluri de dus, sampoane sau alte cele. De bomboana pe perna nici nu poate fi vorba.

Nu recomand nimanui sa se duca aici. Am mai fost pe litoralul bulgaresc, la hotel de 4 stele, tot regim all inclusive si nu exista termen de comparatie cu acest hotel de 5 stele. Cautati cu atentie hotelul cand plecati in vacanta. Acesta categoric nu merita.

Am ajuns acolo cu un autocar, si nu am avut nevoie de parcare, nu stiu cum stau la capitolul asta.

Hotel frecventat de foarte multe familii cu copii mici: romani, nemti. Si multi pensionari.

Aveau si echipe de animatori pentru gimnastica, jocuri pentru copii, etc. Simpatici dar nu extraordinari.

Barul de la piscina se inchidea la ora 18, nu se crea atmosfera de party seara.

Au o terasa deschisa pana la ora 23, la etajul 1. Nici aici nu se crea atmosfera simpatica, si chiar in mijlocul terasei se tinea mini disco pentru copii, totul se petrecea in jur de ora 20. Nu este foarte placut sa iesi seara la terasa si sa asculti cantece pt copii si sa te uiti la copii cum danseaza in timp ce te relaxezi cu un pahar de bautura in fata.

Restaurantul iti transmitea atmosfera de cantina.

Mai exista o terasa draguta, cu fotolii si canapele comode- bar deschis de la 12-18. Dar din pacate au avut bani de doar 2 umbrele de soare, iar cand este soarele puternic nu poti sta acolo. Seara se inchidea.

Nu au acces la mare. Exista o piscina afara de adulti, una de copii, si o piscina acoperita. O seara a plouat si am frecventat piscina inchisa- uratel asa, un bazin si atat. Neatractiv, nu aveau sezlonguri sau un loc de stat amenajat. Nu exist bar acolo sau posibilitate de a te relaxa langa acea piscina.

Trimis de antoneta1234 in 17.06.13 15:50:14
Validat / Publicat: 17.06.13 16:43:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Hotel Riu Helios-sunny beach

VIZUALIZĂRI: 2144 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (antoneta1234); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[17.06.13 16:40:26]

@antoneta1234: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

daniel_72
    [18.06.13 14:14:20]

La capitolul parcare stau foarte prost fiind foarte putine locuri, in schimb contra unei "atentii", baietii care se ocupa de parcare iti gasesc un loc pe spatiul verde sub copacii din zona sau in imediata vecinatate a hotelului. O procedura care "nu se face" pentru un hotel de 5*.

Nu au acces la mare

Intr-adevar hotelul nu este pe plaja, dar accesul catre mare exista. O varianta ar fi plecand de la piscina exterioara, trecand prin teresa unui restaurant aflat langa hotel, iar apoi se traverseaza strada. La mare se mai poate ajunge mergand pe straduta care delimiteaza Marina Grand Beach de Astera.

daniel_72
    Alte impresii din această RUBRICĂMarina Grand Beach Hotel: