ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2013
ÎNSCRIS: 15.07.12
JUN-2013
2 AD. + 1 COPII -- v: 3 ani

Hotel placut de tranzit

Un hotel placut, curat, piscina ok, locuri de parcare sunt, incercati sa dati mai putin de 40. e... spuneti ca a-ti mai fost si cred ca se indupleca

Noi am ajuns la 23 si ne asteptau, nu ne-au spus la telefon ca s-a schimbat numele in cetinkaya, 3 paturi in camera., curat!

Bere sa luati de la bim sau peco... chiar si un minimagazin deschis pana in noapte tarziu. (da sa nu va vada proprietarul de la hotel scrie si in romaneste interzicera introducerii bauturilor alcolice)... acum nu stiu ce se va intampla ca parca sa votat legea cu interzicerea bauturi... ? chiar sunt curios cum va fi...

Micul dejun bun tipic turcesc... deci va sfatuesc sa opriti.

Trimis de aleex30 in 17.06.13 13:19:35
Validat / Publicat: 17.06.13 14:37:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: pamukale, istambul, kusadasi, marmaris

VIZUALIZĂRI: 1804 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aleex30); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[28.08.13 15:47:00]

Multumim de recenzie. Cum ai luat legatura cu ei? Cand ai stabilit pretul?

[28.08.13 20:29:40]

@sorin7777: Poti stabili pretul si telefonic! Am nr de telefon si un nr de fax, din pacate nu am e-mail-ul lor.

TEL; 02867525400

FAX 02867526637

Negociaza insa pt ca noi am platit 20/E/pers/ cu demi pensiune.

Este un hotel f bun pt tranzit, cu o parcare generoasa si umbroasa, cu piscina mare, camere mari cu balcoane, la 50m de mare si la drumul principal din Ayvacik. Se trece pe langa el in drumul spre Kusadasi, Bodrum sau Marmaris.

Pe langa faptul ca scapi de balamucul din Canakkale, unde transpiri cautand o parcare, pe care o si platesti, sugerez tuturor sa aleaga cazarea intermediara in aceasta zona, Cuciukkuyu, Aivacik sau Ayvalik.

Ps. Am si poze la review, poti sa -ti faci o mica impresie

[29.08.13 18:40:49]

@maria55: Multumesc mult promta ca de obicei. astept sa vorbim dupa 5 septembrie.

[29.08.13 18:42:35]

@sorin7777: neaparat dupa 5 sept pt ca pe 14/09 plecam la Kusadasi si Marmaris.

Pt cand pregatesti vacanta?

Nasshu
    [29.08.13 18:50:06]

@sorin7777: la fel ca si Maria si eu recomand acest hotel. Pretul bun, piscina face toti banii dupa un drum asa lung.

Insa ai grija ca preturile la bar sunt destul de piperate.

in 2012 nu te lasau cu baututa din afara, insa lmediat linga hotel este o benzinarie si citeva minimarketuri de unde poti lua la preturi acceptabile si apoi le consumi in camera 2-3 beri reci incap in orice sacosa de mana

Pozele le poti consulta mai rapid dand click aici, iar coordonatele GPS : 39.548050 N,26.613153 E (sunt si in caseta tehnica) sunt testate/adaugate de mine personal asa ca le poti folosi cu incredere.

[29.08.13 18:50:47]

@maria55: ah nu e asa graba. anul acesta am fost in vacanta. ma intereseaza vilele lui mustafa pentru iunie 2014. sunt genul care programez din timp

[29.08.13 18:54:09]

@Nasshu: multumesc am citi ce ai scris despre acest hotel. esti o sursa de inspiratie ca si maria55. eu faceam escala in cannakale si vroiam alceva.

[29.08.13 19:00:14]

@sorin7777: f. bine! In consecinta la iarna incepem seminarul!

Vilele lui Mustafa, de fapt nu sunt ale dumnealui ci a potentatilor turci plecati prin Germania! Dansul doar le administreaza, iar noua ne permite sejururi doar in lunile iunie si septembrie, iulie si august sosind proprietarii pt vacanta prelungita!

Asa se explica si pretul f mic, insa pe mine una nu ma deranjeaza perioada iul-aug., fiind insuportabil pt mine din p. d. v. al caldurii!

Am sa-l intalnesc in curand pe Mustafa si vom discuta toate detaliile pt anul urmator!

@Nasshu are dreptate, ajuns la hotelul amintit sa faci cumparaturi la unul din cele doua super-market-uri, Bim sau Tansas sau la statia peco din vecinatatea hotelului.

Dar toate aceste amanunte le vom discuta la momentul potrivit!

[29.08.13 19:04:30]

@maria55: pai in cazul acesta cel mai bine discutam cand reveniti din vacanta cu rugamintea sa luati datele de contact ale lui Mustafa si poate un link sa vedem vilele mai bine. noi pana acum luam 2 pentru 10 zile. poate ne mai inmultim. multumesc si vacanta frumoasa

[29.08.13 19:04:40]

@Nasshu: hello... anul acesta vad ca ai preferat Grecia...

aleex30AUTOR REVIEW
    [10.09.13 20:35:15]

@sorin7777: se mai gaseste bere la magazine in turcia pe unde a-ti fost?

[10.09.13 21:23:04]

@aleex30: ???