ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2013
ÎNSCRIS: 22.06.12
JUN-2013
2 AD. + 2 COPII -- v: 4-5 ani

Cazare bunicica si facilitati pt copii

Camera La doi adulti cazati, 2 copii au avut cazare gratuita si am primit camera cu pat matrimonial plus inca un pat de o persoana. Aparatul de aer conditionat nu cred ca lipseste din vreo camera. Aranjarea camerei, mobila, lenjeria, saltele super ok. De curatenie am beneficiat in fiecare zi, doar intr-o singura zi s-a facut o curatenie mai slaba. Lenjeria de pat se schimba la 3 zile, iar prosoapele la 2 zile. Un inconvenient a fost acela ca la baie vin pe coloana de aerisire si de tevi niste mirosuri mai greoaie. Intr-o seara nu puteam sta de miros de benzina, care intra pe usita din spatele WC-ului, care dadea catre conductele de tevi, dar dupa ce am inchis-o mai bine si am lasat ventilatorul pornit, a fost putin mai bine. Deranjant este si faptul ca nu exista niste prosoape/covorase speciale de pus pe jos in baie, existand riscul de alunecare si accident.

La hotel exista numeroase rampe pt bagaje. Ca adult, daca mergi pe ele, exista riscul sa aluneci. Nedandu-mi seama, am mers pe una din ele si am alunecat, bine ca nu m-am accidentat la picior.

In rest, personalul mi-a parut destul de amabil.

Baby land-ul a ramas atractia copiilor, cu ceva imbunatatiri fata de aceeasi perioada a anului din 2012. Animatorii au avut un program/activitati si in functie de numarul de copii, ceea ce este de inteles, avand in vedere ca nu vad de unde ar putea fi platiti, decat din cazare si din bilete de intrare platite de cei care nu sunt cazati la hotelele arondate. In principiul programul lor era intre orele 16-19, dar cu activitati putin mai micute/slabute, dar in weekend s-a marit si programul cu 1 h si activitatile au fost mai numeroase. Iar in plin sezon am inteles ca tine mult mai mult programul. Pana pe 15 iunie barul din incinta inca nu era deschis, iar toaletele inca nu erau puse la punct.

plaja noi am mers mereu doar la plaja pt copii, care anul acesta s-a amenajat mult mai tarziu. Abia pe 15 iunie s-a instalat parcul de casute si topogane si tot atunci au intrat in functiune piscinele, desi eu nu am vazut sa fie inca racordate la un sistem de flux permanent de apa. Dar copiii au fost foarte incantati de jucarii si de piscine. Barul si toaletele nu erau inca deschise.

accesul la piscina s-a putut face la hotelul de vis-a-vis, respectiv Capitol, cu apa curata, dar cu clor:(Ar fi fost mai fain sa fi fost apa de mare. Aveau si o piscina pt copii cu un nivel destul de mic de apa, iar cea pt adulti pornea de la 160 cm. Nefiind foarte aglomerat, am gasit liber sezlog si umbrela.

restaurantul practica preturi destul de mari, probabil pt a compensa oferta manaca 2, plateste 1, insemnand de fapt ca plateai in bani reali doar jumatate din valoare. Unele mancaruri meritatu, avand aproape aceleasi preturi ca in alte parti, dar altele nu. De exemplu branza cu smantana si mamaliguta costa 14 lei si primeai 2 linguri de branza, 2 de smantana si mamaliga aferenta. Chiar adaca eu in bani reali plateam 7 lei, tot mi s-a parut mult, in conditiile in care 7-8 lei o gaseam in late parti. Mi-a placut mancarea de mazare cu carne (13 lei - real: 6,5), ficateii la acelasi pret. Salata greceasca si cea de varza mi s-au parut slabe si cantitati mici, cea de cruditati mi-a placut mai mult. un pepsi de 500 ml costa 6,5 lei, in real 3,25, dar la magazin il gaseam la 4 lei. Astfel in cat eu am incarcat cardul de restaurant cu 100 lei (pe care hotelul i-a dublat, avand deci astfel un sold initial de 200 lei), si in rest am preferat sa mai mancam si in alte locatii. Seara era dragut datorita formatiilor care cantau acolo, personalul mi s-a parut amabil. Fiind in extrasezon nu am avut mult de asteptat.

Concluzie: atata timp cat facilitatile pt copii vor fi un punct de atractie pt ei, vom reveni, avand in vedere si cazarea destul de buna si amabilitatea personalului, insa pentru mese vom lua in vedere si alte locatii. Insa vom schimba perioada, pentru a putea profita de mai multe facilitati care inca nu erau amenajate.

propunere pt hotel: avand in vedere ca este un hotel dedicat familiilor cu copii, ar trebui sa aiba si un medic pediatru, dar bun, cu o disponibilitate chiar si de 2 ore pe zi sau cu programari. Eu am vrut sa-mi vada un doctor copilul si mi s-a spus ca gasesc doar in Mangalia.

Trimis de ali09 in 17.06.13 11:10:10
Validat / Publicat: 17.06.13 11:54:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA.

VIZUALIZĂRI: 2530 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ali09); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Pe marele topogan gonflabil din Baby Land

webmaster26 [13.09.16 19:43:50] »

Autorul acestui articol a încărcat recent un al patrulea set de impresii din această destinație.

AmFostAcolo sprijină și încurajează astfel de "actualizări", considerându-le benefice pentru evidențierea evoluției în timp a calității serviciilor și condițiilor oferite etc.

Cum însă Regulamentul nu admite 3 sau mai multe seturi de impresii CU NOTE din partea aceluiași autor (vezi punctul B. 10) - articolul de față va fi republicat FĂRĂ NOTE (ptr a respecta regula "maxim 2 seturi de evaluări ale unei destinații de cazare din partea aceluiași "evaluator").

ali09 [15.09.16 09:51:30] »

@webmaster26: Corect!

ali09