ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2009
AUG-2009

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Un sejur intr-o camera de 6 mp, Uslan hotel e ceea ce va doriti

Am fost la hotel uslan in vara 2009 august mai precis, m-am lasat dus de val pt ca m-am increzut in europa travel cu care am mai mers, intr-adevar ei si-au facut treaba cum trebuie mi-au rezervat camera la hotelul ales de mine s-au ocupat de transport doar ca fata de ce e in poze e o mare diferenta. Prima mare dezamagire camera are 6 metri patrati 10 cu tot cu baie o baie cu o chiuveta mare din marmura care nu se potriveste cu nimic cu un uds inghesuit de 80 cm iar cand stai pe veceu te lovesti sigur de cabina de dus, mobila foarte uzata baia invechita, eu am nimerit o camera fara balcon de doar 10 m patrati, cele cu balcon au 10, 5 metri, fara exagerari balconul e la fel de mare ca latimea usii si mai mult de o persoana nu incape in el, ma rog trecem peste asta, televizorul e cu antena dar nu prin cablu deci prinzi 3 programe turcesti cu purici nimic altceva, frigider, pai cine a avut frigider a fost norocos, eu nu am avut in prima zi dar au zis ca-mi vor aduce, intr-adevar, au adus dar era strikt si putea a hoit, desi am dat si bacsis celui care s-a chinuit sa-l care pana in camera, ma rog, unii au avut dar la majoritatea nu mergeau frigiderele, erau pe post de dulap. Hotelul are un sistem de economie a energiei cu cartele, astfel cand intri in camera bagi cartele si ai curenta daca iei cartele care e legata la cheia de la intrare nu mai ai, foarte frumos, doar ca panourile in care bagai cartelele erau invechite de vreme, galbene si mai ales nu stateau lipite de perete, incat am avut surpriza sa plec cu el la plaja, cand m-am intors era inlocuit panoul pe care l-am luat cu mine la plaja si astfel m-am facut cu un suvenir, marfa... Usa a vea un sistem inteligent de inchidere pe baza de zavor, dar nu orice zavor, unul minuscul din alama care la primul picior in usa cadea, din nou... marfa. Un alt mare soc, pai iti da cand vii un amarat de sapun minuscul, nu gel de dus, nu sampon nu nimic altceva (ma rog, asta asa ca fapt divers, poate cer eu prea mult de la 3 stele, dar parca prin alte parti iti da)

ok, am vazut camera, m-am dus apoi la piscina, asa mi-a placut recunosc, doar ca barul de la piscina are vreo 3 sau 4 sticle de bauturi in rest e plin de pahare iar daca cereai mai multa bere se uitau aia la tine ca la un amarat de parca cereai gratis, de parca nu ai fi platit amarata aia de bere cu apa, dar, ma rog poate sunt eu prea exagerat, mai stau putin si zic sa incerc servirea de la piscina, adik nishte bucati de pizza si cartofi prejiti (decat deloc), din nou, poate sunt eu prea exagerat dar pe unde am mai fost era foarte diversificat meniul era mereu plina masa aici daca se termina, ... se termina... se facu seara si ma duc cu prietena mea la masa, o incapare cat trei sufragerii de bloc ceausist cu maxim 10-12 mese inghesuite si o masa mai lunga pe care se asezau felurile de mancare din care sa-ti alegi... pai ce sa alegi... 10 feluri de salate un singur tip de supa (nu ciorba, supa) carne... pai soia nu e carne? ... si din cand in cand pui iar ca desert pepene galben si rosu si pudinca, nimic impresionant. Evenimenta bonus... pai o bataie intre un chelner care i-a pus cutitul la gat unui client din hotel, certuri intre betivii din hotel seara (politia nu intervenea decat daca ii chemai tu ca alora de la hotel le era teama sa o cheme desi li s-a sugerat asta).

O parere de ansamblu (a exteriorului hotelului) seamana putin cu blocurile lui vanghelie din ferentari, rahova doar ca are balcoanele mai mici, cu adik ca ale lui Vanghelie, pai colorat frumos, cu tencuiala cazuta, cu mai multe noante de culoare, cam asa. Dar cea mai mare dezamagire e ca acest hotel se chema afken club si cik anul asta s-ar fi renovat, wow, ce or fi renovat la el, camera semana cu dispensarele medicale de pe vremea lui ceasca sau ca scarile de bloc adik vopsite cu vopsea pana la jumate cu dunga si apoi mai sus var.

sa va zic si de sala de fitness pai " it's broken" asa mi s-a zis de la hotel, sa va zic de Darts pai este o tinta distrusa de vreme ciuruita cu o singura sageata sid eci daca vrei sa te joci singur te ia ametela dupa ce te duci de 100 de ori dupa sageata. AAAA am uitat aveau si tenis de masa... adik o masa uzata de tenis de masa cu doua palete... parca "uzate" e prea putin... roase si cu cateva mingii de pinpong. cam asta era entertainmentul la hotel.

Despre statiunea Kusadasi, super statiune nu am ce sa-i reprosez, nu pot sa-mi reprosez decat mine ca mi-am luat teapa cu acest hotel de cik 3 stele poate trei stele verzi, dar dupa standardele din romania mai mult de o stea jumate nu-i dau, nu poti sa tragi nici o basina in camera aia de hotel. Deci cu alte cuvinte, recomand Hotel Afken... aaa pardon Uslan, cu toata inima, mie mi-a placut la nebunie (statiunea) pt ca nu prea am stat la hotel ca sa nu ma apuce pandaliile. pt detalii the_andy16 yahoo

Trimis de the_andy16 in 02.09.09 16:15:35

VIZUALIZĂRI: 3143 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (the_andy16); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

iri_oq
[17.01.13 21:46:34]

chiar daca a trecut ceva timp de la postarea review-ului pe site, citind randurile de mai sus, ma intreb cum as fi reactionat eu daca eram in locul tau... o vacanta ce se dorea a fi evadarea de la bataia de joc din Romania (de cele mai multe ori), transformata intr-un cosmar... cu toate astea, tin sa-ti spun ca am ras cu lacrimi in momentul in care am citit patania cu cartela (trebuie sa recunosti ca aici au fost prompti)

La cat mai multe concedii reusite!

iri_oq
Alte impresii din această RUBRICĂUslan Hotel [ex Akfen]: